Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Nawigacje, Newsy-HidrateMe – czas na inteligentną butelkę (wideo)

HidrateMe – czas na inteligentną butelkę (wideo)

O tym, że należy pić odpowiednią ilość wody dziennie wiedzą już prawie wszyscy. Gorzej jest jeśli zapytamy się – ile dokładnie powinniśmy jej wypić? Pomocna może okazać się inteligentna butelka, która pomyśli za nas. Projekt HidrateMe to butelka na wodę połączona z naszym smartfonem, która zaczyna świecić, gdy powinniśmy uzupełnić płyny w naszym organizmie. HidrateMe jest butelką wielokrotnego użytku o pojemności 710 ml.


Gadżet został wyposażony w Bluetooth oraz akumulator znajdujący się na zakrętce, który powinien wystarczyć nam na rok ciągłej pracy. Ta inteligenta butelka potrafi również połączyć się z gadżetami oraz aplikacjami służącymi do fitnessu.


Po podłączeniu na podstawie pobranych danych, HidrateMe dostosuje liczbę wody odpowiednio do naszej aktywności. Butelka bierze pod uwagę nawet warunki pogodowe, sprawdza wilgotność powietrza i położenie nad poziomem morza. W praktyce wygląda to w ten sposób, że np. podczas biegania, jeśli wilgotność powietrza jest większa, a my biegniemy pod górę, to HidrateMe każe nam częściej z siebie korzystać. Jeśli nie posłuchamy jej uwag, to otrzymamy stosowne powiadomienia na telefon, a sama butelka zacznie świecić coraz częściej i mocniej.


Projekt HidrateMe zbiera pieniądze na portalu Kickstarter. Celem było tylko 35 tysiące, a kwota widniejąca na ich stronie przekroczyła już 200 tysięcy dolarów. Butelka HidrateMe ma trafić do sprzedaży już w grudniu 2015 roku i ma kosztować 39 dolarów.

źródło: Connected Magazine

KanAutor |2015-06-15T12:11:11+02:0015 czerwca 2015 12:11|Kategorie: Gadżety, Inne, Internet, Nawigacje, Newsy|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.