Jesteś tutaj:-, Nawigacje, Newsy-Renault przedstawia koncept samochodu z wbudowanym dronem (wideo)

Renault przedstawia koncept samochodu z wbudowanym dronem (wideo)

Renault zaprezentowało pomysł na nietuzinkowy samochód o nazwie KWID. Najciekawszym elementem wyposażenia miałby być mały zwiadowczy dron, informujący kierowcę o dostrzeżonych korkach.


Otrzymywanie informacji o aktualnym ruchu drogowym i potencjalnych korkach za pośrednictwem nawigacji satelitarnej wydaje się nieco mało atrakcyjne, gdy spojrzymy na nowy pomysł Renault. Francuski producent samochodów postanowił umieścić w dachu pojazdu zdalnie sterowany latający quadrokopter. Urządzenie można by wypuścić w niebo przy użyciu aplikacji do sterowania na tablecie. Następnie obraz oraz zdjęcia z wbudowanej kamery byłyby przekazywane w czasie rzeczywistym do kierowcy, który mógłby rozejrzeć się po okolicy i dostrzec ewentualne przeszkody.

Pomysł ten rodzi jednak pewne wątpliwości: czy jednoczesne prowadzenie pojazdu oraz sterowanie dronem będzie bezpieczne? Który z ubezpieczycieli będzie chciał płacić, gdy takie urządzenie w coś uderzy? Na te pytania chyba nigdy nie poznamy odpowiedzi bo Reanult przyznaje, że projekt KWID prawdopodobnie nigdy nie ujrzy światła dziennego. Niemniej sam pomysł oraz wideo prezentuje się interesująco:

Źródło: Engadget

SewixAutor |2014-02-07T22:28:30+02:007 lutego 2014 22:28|Kategorie: Inne, Nawigacje, Newsy|Tagi: , , , |2 komentarze

2 komentarze

  1. LesH 7 lutego 2014 w 22:43 - Odpowiedz

    4 koła tego Renault wyglądają jak zakute na przez municypalnych za złe parkowanie. A wizja ‚drona’ już śniona przed niemal połową wieku… 🙂 Przeze mnie.

  2. Bita-po 8 lutego 2014 w 13:20 - Odpowiedz

    A czy w informacjach o ruchu i korkach znaczenie ma „atrakcyjność” ? 😉 Akurat w przypadku otrzymywania takiej wiedzy liczy się przede wszystkim jej precyzyjność i rzeczywista przydatność. Fakt, że widząc naocznie sami możemy ocenić, ale racją jest, że patrzeć powinniśmy głównie na drogę przed nami 🙂

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.