Jesteś tutaj:-, Nawigacje, Newsy, Nokia, Sprzęt, Telefony-Mapy Nokia HERE zniknęły z App Store. Powód? iOS 7

Mapy Nokia HERE zniknęły z App Store. Powód? iOS 7

Od ponad roku w markecie Apple mogliśmy znaleźć mapy HERE stworzone przez Nokię. Producent podjął decyzję wycofania się z urządzeń Apple z powodu zmian, jakie wprowadzono w iOS7.

HERE jest obecnie jedną z popularniejszych aplikacji do przeglądania map na urządzeniu mobilnym. Uznanie wśród użytkowników znalazła między innymi z tego powodu, że działa w pełni offline, co jest korzystne dla osób, które nie chcą przepłacać za transfer danych. Dzięki temu możemy pobrać pożądaną przez nas mapę danego kraju i spokojnie wyruszyć w podróż nie martwiąc się o koszty.


Jak argumentuje swoje poczynania fiński producent? Oto oficjalny komunikat wysłany do dziennika Indian Experss :

„Zdecydowaliśmy się na usunięcie naszej aplikacji mapy Here z Apple Strore, ponieważ ostatnie zmiany w iOS 7 mogą wyrządzić szkody poważne użytkownikowi.”

Przedstawiciel Nokii nie zdradził w jaki sposób zmiany w iOS 7 zagrażają użytkownikom map. Miejmy nadzieję, że obie firmy dojdą do porozumienia w tej sprawie. Obecnie użytkownicy sprzętu Apple mogą jedynie korzystać z wersji przeglądarkowej – m.here.com .

Źródło: appleinsider.com via Indian Express

Marcin KuszAutor |2013-12-28T12:25:14+02:0028 grudnia 2013 12:25|Kategorie: Apple, Nawigacje, Newsy, Nokia, Sprzęt, Telefony|Tagi: , , , |3 komentarze

3 komentarze

  1. mk4x 28 grudnia 2013 w 14:34 - Odpowiedz

    Muszę przyznać, że niezłe te mapy. Szkoda że na androida działają tylko przez przeglądarkę Chrome. Ale opcja zgrywania map offline na telefon jest aktywna, to może byc niezłe.

  2. zbyszekswce 28 grudnia 2013 w 23:34 - Odpowiedz

    Powiem tak – wersja 7 to sporo problemów i niewiele udogodnień… Pierwszy raz od 4 lat poważnie rozmyślam nad zmianą jabłka na andruta… Zamiast dać użytkownikom to czego naprawdę potrzebują – większy ekran, mocniejsza bateria, dostałem kolorowe – MOIM ZDANIEM BRZYDKIE – ikony, nieczytelne notatki i jaskrawe wiadomości + gratisowe spowolnienie systemu… Nie dziwię się Nokii, że nie chce się w to bawić, mając forsę i wsparcie od MS lepiej zająć się własną platformą!

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.