Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Nawigacje, Testy i opinie-Test TomTom Go Live 1000

Test TomTom Go Live 1000

W sam raz na czas wakacyjnych wyjazdów do naszych testów trafiła nawigacja TomTom Go Live 1000 Europa. Jest to obecnie jest z najwyższych i najdroższych modeli oferowanych przez tego producenta. Nawigację testowaliśmy podczas podróży samochodem z Warszawy na polskie wybrzeże, podczas zwiedzania nadmorskich miejscowości oraz w trakcie drogi powrotnej.

TomTom: trasa
TomTom: trasa

Usługi Live

Nawigacje TomTom z usługą Live wyposażone zostały we wbudowany modem do transmisji danych.

TomTom: Usługi Live
TomTom: Usługi Live

Dostęp do Internetu (realizowany w Polsce za pośrednictwem sieci T-Mobile) pozwala na wprowadzenie nowych i innowacyjnych usług online, które przydadzą się podczas podroży. Wśród usług Live wymienić można:

  • Pogoda – aplikacja wyświetlająca dane pogodowe w pobliżu miejsca docelowego, w pobliżu trasy lub w innych lokalizacjach. Przydatne podczas planowania podróży.
  • HD Traffic – to jedna z najważniejszych usług w TomTomie. Dzięki zbieraniu danych od flot samochodowych i innych użytkowników nawigacji TomTom wie w jakich miejscach tworzą się korki i utrudnienia w ruchu. Dane te aktualizowane są co 2 minuty. HD Traffic wyświetla na specjalnym pasku trasy widocznym na głównym ekranie dane o korkach i możliwych opóźnieniach. Dzięki znajomości warunków drogowych nawigacja jest w stanie wyznaczyć trasę alternatywną – być może dłuższą – ale za to szybszą.
  • Fotoradary – usługa ostrzegająca przed fotoradarami na drodze. Jej dokładność w trakcie jazdy oceniam na ok. 80%, przy czym na szczęście błędy dotyczyły głównie fotoradarów przed którymi TomTom ostrzegał a które zostały usunięte z poboczy. Rzadziej występowała sytuacja w której Fotoradar był na drodze a TomTom o nim nie wiedział.
  • Lokalne wyszukiwanie Google – jest to wyszukiwarka pozwalająca na znalezienie w pobliżu różnego rodzaju obiektów użyteczności – np. restauracji, placówek medycznych, warsztatów samochodowych itp. Wyszukany obiekt może zostać celem nowo utworzonej trasy lub dodany do istniejącej trasy.
  • Quick GPS Fix – pobieranie danych o satelitach skracające czas ustalania pozycji.
    Usługi Live realizowane w nawigacji TomTom są darmowe w pierwszym roku użytkowania. Jeśli zechcemy je przedłużyć na kolejne lata to będzie to nas kosztowało 199 zł. TomTom podkreśla że przy zakupie pakietu Live nie ponosimy już żadnych kosztów transmisji danych – zarówno w Polsce jak i roamingu w Europie.
Autor |2011-09-23T10:04:52+02:0023 września 2011 10:04|Kategorie: Artykuły, Inne, Internet, Nawigacje, Testy i opinie|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile