Pod względem zastosowanego oprogramowania myPhone L-Line wypada całkiem nieźle. Smartfon pracuje pod kontrolą Androida 5.1 Lollipop, bardzo zbliżonego do czystej dystrybucji systemu Google. Producent ograniczył swoje dodatki do minimum, co wyszło wyłącznie na korzyść, gdyż wszystkie nam potrzebne dodatki dostępne są w nieprzebranych zasobach sklepu Google Play. Dodano jedynie kilka przydatnych programów np. Menadżer systemu, czy specjalna aplikacja dla personalizacji o nazwie „wygląd”, pozostałe dodatki powiązane są głównie z nawigacją. Po podłączeniu zestawu słuchawkowego będziemy mogli natomiast skorzystać z tunera FM i posłuchać stacji radiowych.


myPhone L-Line dysponuje standardowym zestawem modułów łączności. Terminal nieźle radzi sobie z utrzymywaniem połączeń w miejscach, gdzie występuje słaby zasięg sieci. Obsługa technologii Bluetooth 4.0 Działa poprawnie. Nie mieliśmy problemów ze sparowaniem kompatybilnych urządzeń.


Wbudowane Wi-Fi obsługuje sieci w standardzie 802.11 b/g/n. Wbudowana antena jest dostatecznie czuła. Według informacji zaprezentowanych przez aplikację WiFi Analyzer, siła sygnału 10 metrów od routera wynosiła -68 dBm.


Czułość modułu GPS (z A-GPS), jest na średnim poziomie. W zamkniętych pomieszczeniach nie udało mi się odebrać sygnału z satelitów. Na zewnątrz budynków nie było z tym problemu. System, bez wspomagania komórkowego potrzebuje kilku minut, aby podać nam informacje o naszym położeniu.


myPhone L-Line został wyposażony w w chipset MediaTek 6735M z czterordzeniowym procesorem o taktowaniu 1.0 GHz. Jego pracę wspomagają 1 GB pamięci operacyjnej. Zastosowany GPU to Mali T720 , który dobrze współgra z tym procesorem, dzięki czemu telefon powinien poradzić sobie nawet z wieloma aplikacjami uruchomionymi w tle na raz. Podczas testu, zauważyłem jednak „zamrażanie” ekranu, podczas pracy na pamięciożernych aplikacjach i bardziej zaawansowanych grach. Ponadto dało się zauważyć delikatne nagrzewanie się tylnej części obudowy. Ale nie miało to wpływu na stabilność pracy smartfona. Wbudowane 8GB pamięci wewnętrznej można rozszerzyć korzystając z karty microSD do 32 GB. To rozszerzenie się przydaje, bowiem na dane użytkownika zostaje zaledwie 4,82 GB. L-Line uzyskuje 16735 pkt. w AnTuTu, tyle co trzyletni Google Nexus 4. myPhone L-Line jest jednak sprzętem z innej półki cenowej, choć pod względem jakości wykonania nie ustępuje droższym produktom znanych marek.