Jesteś tutaj:-, Newsy, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-LG dołącza do inicjatywy RE100, zobowiązując się do przejścia na energię odnawialną

LG dołącza do inicjatywy RE100, zobowiązując się do przejścia na energię odnawialną

Przyspieszając działania na rzecz neutralności węglowej, firma dąży do realizacji wizji ESG „Better Life for All”

Firma LG Electronics dołączyła do RE100 (Renewable Energy 100), globalnej inicjatywy zachęcającej przedsiębiorstwa do całkowitego przejścia na energię odnawialną dla wszystkich swoich wymagań energetycznych. Decyzja o dołączeniu do RE100 jest kolejnym przykładem silnego zaangażowania LG w zrównoważony rozwój i wypełniania swoich obowiązków jako odpowiedzialnej globalnie firmy.

LG sfinalizowało plany przejścia do 2050 roku na 100 procent energii odnawialnej we wszystkich swoich zakładach. Aby osiągnąć ten cel, LG będzie stopniowo zwiększać wykorzystanie energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych, takich jak energia słoneczna i wiatrowa – do 60 procent w 2030 roku i 90 procent w 2040 roku – osiągając cel 100 procent w 2050 roku.

Oprócz instalacji wysokowydajnych paneli fotowoltaicznych w swoich biurach i zakładach produkcyjnych, LG podejmie inne działania w celu promowania energii odnawialnej. Obejmują one zakup certyfikatów energii odnawialnej, podpisanie umów zakupu energii z dostawcami energii odnawialnej oraz opłacanie premii ekologicznej oferowanej przez Korea Electric Power Corporation (KEPCO) w Korei Południowej.

W ramach bieżących działań firma LG podpisała w zeszłym roku umowę zakupu energii z GS EPS, koreańską firmą energetyczną. Do 2025 r. zbuduje na dachu istniejącego budynku LG Smart Park w Changwon w Korei Południowej elektrownię słoneczną o wielkości trzech boisk piłkarskich. Pewna liczba paneli słonecznych została już zainstalowana i generuje energię dla wybranych budynków od grudnia ubiegłego roku. Na całym świecie firma zainstalowała moduły fotowoltaiczne na dachach kilku swoich biur, w tym kompleksu badawczo-rozwojowego LG Sciencepark w Seulu w Korei Południowej, kampusu głównej siedziby w Ameryce Północnej w New Jersey w USA, budynku biura LG India w Greater Noida w Indiach oraz fabryki urządzeń AGD w Rayong w Tajlandii.

LG opracowało plany szybszego przejścia na energię odnawialną i przyspieszenia swojej drogi w kierunku neutralności węglowej. Przechodząc na energię odnawialną, firma zmniejsza również pośrednie emisje dwutlenku węgla generowane podczas korzystania z energii. W 2019 roku LG ogłosiło zobowiązanie Zero Carbon 2030, którego celem jest osiągnięcie zerowej emisji dwutlenku węgla (zarówno bezpośredniej, jak i pośredniej) do 2030 roku.

 

Dzięki ciągłym wysiłkom i innowacjom firma LG jest na dobrej drodze do osiągnięcia swoich celów, jakimi są przejście w 100 procentach na energię odnawialną i osiągnięcie neutralności węglowej. LG pozostaje w pełni zaangażowane w realizację swojej wizji ESG, jaką jest Better Life for All — powiedział Lee Sam-soo, dyrektor ds. strategii w LG Electronics.

 

Autor |2023-06-05T12:31:18+02:005 czerwca 2023 16:30|Kategorie: LG, Newsy, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.