Jesteś tutaj:-, Inne, LG, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Targi i konferencje, Wydarzenia-LG prezentuje najnowsze innowacje w zakresie komponentów samochodowych na konferencji AutoSens Brussels

LG prezentuje najnowsze innowacje w zakresie komponentów samochodowych na konferencji AutoSens Brussels

Firma omawia najnowsze osiągnięcia w dziedzinie zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy i technologii pojazdów autonomicznych na globalnej konferencji w Belgii

Firma LG Electronics, lider w dziedzinie komponentów samochodowych, podzieliła się w tym tygodniu na konferencji AutoSens Brussels wnioskami ze swoich prac badawczo-rozwojowych i zaprezentowała najnowsze rozwiązania dla pojazdów. AutoSens Brussels to globalna konferencja, dotycząca zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy (ADAS – Advanced Driver Assistance Systems) i technologii pojazdów autonomicznych (AV – Autonomous Vehicle). Odbywa się ona co roku w renomowanym muzeum Autoworld w stolicy Belgii. W 2022 roku już po raz kolejny firma LG została zaproszona do wystąpienia na tym wydarzeniu.

Firma LG została w tym roku uhonorowana za osiągnięcia w kategoriach Most Innovative In-Cabin Perception Application oraz Most Innovative Application or Deployment of Computer Vision. Natomiast podczas zeszłorocznego konkursu AutoSens Awards firma LG zdobyła złoty medal w kategorii Hardware Development of the Year.

 

image processing20220920 231458 1uiquih

 

AutoSens Brussels jest jedną z trzech dużych konferencji organizowanych przez AutoSens. To międzynarodowa społeczność inżynierów, naukowców i specjalistów z branży motoryzacyjnej, utworzona w 2015 roku z myślą o kształtowaniu przyszłości systemów percepcji pojazdów autonomicznych. Podczas konferencji w 2021 roku, która z powodu pandemii została zorganizowana online, LG i Mercedes-Benz wspólnie zaprezentowały udaną współpracę w zakresie technologii kamer ADAS.

Na tegorocznym wydarzeniu – odbywającemu się stacjonarnie w Autoworld – firma LG przedstawiła swoje najnowsze rozwiązania w zakresie kamer kabinowych. Podzieliła się również wnioskami ze swojego zaawansowanego programu badawczo-rozwojowego. Podczas dyskusji panelowej dr Park Young-kyung, ekspert Vision AI w firmie LG, opowiedział o innowacyjnych kamerach firmy do pojazdów. Przybliżył słuchaczom również takie tematy jak asortyment komponentów samochodowych LG oraz bieżące prace badawczo-rozwojowe firmy. Aby zabezpieczyć kluczowe technologie na przyszłość, firma stosuje w kamerach kabinowych zaawansowane rozwiązania sztucznej inteligencji, które monitorują wnętrze pojazdu. To odpowiedź na zaostrzone przepisy, dotyczące bezpieczeństwa pojazdów, a jednocześnie kolejne wyjście naprzeciw potrzebom pasażerów i ich wygodzie.

Rozwiązania LG w zakresie kamer kabinowych są z powodzeniem stosowane zarówno do monitorowania kierowców, jak i pasażerów. Podczas swojego wystąpienia dr Park omówił proces opracowywania tych zintegrowanych rozwiązań monitorujących: od tworzenia nowych algorytmów po najnowsze systemy weryfikacji i oprogramowanie do zarządzania kamerami, dzięki którym są one na najwyższym poziomie technologicznym.

 

Nieustanne prace badawczo-rozwojowe są wciąż kluczem do sukcesów LG na szybko rozwijających się rynkach rozwiązań AV i ADAS. Jesteśmy zaszczyceni, że w tym roku ponownie poproszono nas o wystąpienie na AutoSens. Będziemy nadal dzielić się naszą wiedzą i oferować wsparcie instytucjom branżowym i społeczności ekspertów, które podzielają naszą wizję mobilności jutra. – powiedział Eun Seok-hyun, prezes LG Vehicle Component Solutions (VS) Company.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.