Jesteś tutaj:-, Muzyka, Newsy, Raporty i prezentacje, Rozrywka, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-Nowe słuchawski z linii LG TONE Free gwarantują wyższą jakość dźwięku i komfort użytkowania

Nowe słuchawski z linii LG TONE Free gwarantują wyższą jakość dźwięku i komfort użytkowania

Innowacyjne słuchawki douszne firmy LG, oferowane wraz z etui UVnano, wyposażone są w wiele nowych funkcji, które zwiększają efekty przestrzenne (Spatial Processing i 3D Sound Stage) oraz podnoszą dyskrecję rozmów (Whispering Mode).

image processing20210726 28776 jib1z4

Firma LG Electronics (LG) wprowadza nowe słuchawki douszne LG TONE Free FP8 i FP9 z oferty na rok 2021. Najnowsze modele LG TONE Free z poszerzonej linii stereofonicznych słuchawek bezprzewodowych idealnie spełniają oczekiwania osób prowadzących aktywny styl życia. Zostały wyposażone w kilka udoskonaleń, które dopełniają dotychczasowe atuty tej serii produktowej, a mianowicie: wygodne dopasowanie do ucha, skuteczne tłumienie hałasu czy etui z ładowarką i funkcją odkażania UVnano.

By zapewnić doskonały komfort noszenia słuchawek LG TONE Free, firma LG podjęła współpracę z czołowym laboratorium projektowania ergonomicznego – przeprowadziła analizę kształtu setek ludzkich uszu. Na podstawie tych badań przygotowano konstrukcję Arc Design, czyli skrócenie słuchawki o 4,4 mm w stosunku do poprzednich modeli. Zapewnia to idealne wyważenie i dopasowanie podczas użytkowania w ruchu. Natomiast dzięki kategorii ochronnej IPX4 najnowsze słuchawki LG można bez obaw nosić nawet w czasie intensywnych treningów lub w deszczu.

Nowością w linii LG TONE Free jest opracowana przez firmę Meridian Audio funkcja Headphone Spatial Processing – słuchacz ma wrażenie, że jest otoczony dźwiękiem docierającym ze wszystkich stron. Kolejną zaletę stanowi funkcja 3D Sound Stage. Odpowiada ona z kolei za poszerzenie sceny dźwiękowej poprzez skalowanie. To sprawia, że brzmienie jest bardziej realistyczne i fascynujące. Nowe modele TONE Free odtwarzają silniejsze basy przy zachowaniu czystości i szczegółowości fonii. Wyposażone są bowiem w większe głośniki o ulepszonej konstrukcji, do tego z silikonowym brzegiem membrany zwiększającym jej elastyczność i zakres ruchu.

 

image processing20210726 3036 hja4bz

 

Dzięki wbudowanym trzem mikrofonom nowe słuchawki LG gwarantują wyższą jakość dźwięku podczas rozmów telefonicznych – uwydatniają głos użytkownika i tłumią niepożądane odgłosy z otoczenia. Nowy tryb Whispering Mode pozwala trzymać prawą słuchawkę przy ustach, korzystając z niej jako z dedykowanego mikrofonu, co zapewni większą dyskrecję połączeń i idealnie sprawdzi się np. w bibliotece lub zatłoczonym metrze.

Funkcja aktywnego tłumienia hałasu – zastosowana w obu nowych modelach TONE Free – eliminuje głosy o niskich częstotliwościach, których nie mogą całkowicie blokować wkładki douszne odpowiedzialne za pasywne niwelowanie zbędnych dźwięków. Mikrofony w słuchawkach rejestrują odgłosy z otoczenia, umożliwiając jednocześnie generowanie fali dźwiękowej o odwróconej fazie. Dzięki nałożeniu się fal hałas staje się niesłyszalny, a użytkownik odbiera tylko muzykę lub podcasty.

Nowe słuchawki TONE Free wyposażone zostały w etui UVnano z funkcją ładowania przewodowego lub bezprzewodowego. Jako jedyne w branży oferują odkażanie wkładek dousznych, zmniejszając ryzyko infekcji ucha wewnętrznego. Badania wykazały, że wbudowane w etui diody LED, które emitują promieniowanie UV-C, już w ciągu pięciu minut niszczą do 99,9 procent bakterii znajdujących się na siatce głośnika. By zapewnić jeszcze wyższy poziom higieny, oba modele posiadają wkładki żelowe wykonane z materiału klasy medycznej – dzięki czemu zminimalizowane zostało ryzyko podrażnień skóry w kanale słuchowym.

 

image processing20210726 3036 18lx9ry

 

Duża kompatybilność, łatwiejsze nawiązywanie połączeń oraz najwyższa trwałość sprawiają, że najnowsze słuchawki douszne TWS firmy LG gwarantują komfort użytkowania. Można je szybko i łatwo sparować z różnorodnymi urządzeniami, w tym z komputerami stacjonarnymi i laptopami z systemem Windows. Ponadto etui słuchawek FP9 wyposażono w funkcję nadajnika Bluetooth (Plug & Wireless), która przydaje się szczególnie w czasie podróży samolotem. Kiedy etui jest podłączone do portu USB-C lub wyjścia AUX smartfona, konsoli do gier bądź innego kompatybilnego urządzenia, można cieszyć się pełną swobodą ruchów i odbierać dźwięk z minimalnym opóźnieniem.

Z myślą o wygodnym i długotrwałym użytkowaniu słuchawek dousznych w każdym miejscu – w nowych modelach zastosowano baterie, które umożliwiają do 10 godzin odtwarzania. Ponadto w etui z funkcją ładowania wbudowany jest akumulator – pozwala on wydłużyć czas pracy do 24 godzin. Dzięki funkcji szybkiego ładowania, pozostawienie słuchawek w etui tylko na 5 minut, pozwala słuchać muzyki przez całą godzinę. To szczególnie cenne, gdy zapomnimy podłączyć sprzęt do zasilania w nocy. LG TONE Free FP8 zostały wyposażone również w funkcję ładowania bezprzewodowego.

Po sparowaniu z najnowszymi słuchawkami dousznymi firmy LG aplikacja TONE Free umożliwia korzystanie z dodatkowych opcji, takich jak: korektor dźwięku, tryb Ambient Sound, konfigurowanie przycisków dotykowych czy funkcja Find My Earbuds, która pomaga zlokalizować słuchawki. W aplikacji znajduje się również zakładka LAB – zapewnia ona dostęp do specjalnych ustawień, czyli trybów Whispering Mode i Game Mode.

Nowe słuchawki LG TONE Free z serii FP8 zostaną wprowadzone do sprzedaży w Polsce we wrześniu. Oferowane są w eleganckich wersjach kolorystycznych: czarnej – Charcoal Black i perłowobiałej – Pearl White.Autor |2021-07-26T11:44:14+02:0026 lipca 2021 16:30|Kategorie: LG, Muzyka, Newsy, Raporty i prezentacje, Rozrywka, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. olik 27 lipca 2021 w 15:17 - Odpowiedz

    Ja mam te free siódemki, bo do tv w gratsiei dają i super są. Nie wiedziałęm, ze LG takie spoko sluchawki robi.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.