Jesteś tutaj:-, Newsy, Opinie ekspertów, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt-Ludzie na pierwszym miejscu: historia innowacyjnej kasety LG Dual Vane™

Ludzie na pierwszym miejscu: historia innowacyjnej kasety LG Dual Vane™

Inżynier ds. badań Oh Jae-hyun i projektant produktu Jung Soon-ho podkreślają, że do skutecznych rozwiązań niezbędne jest zrozumienie potrzeb klientów.

Jeśli chodzi o klimatyzację, niektórzy lubią bezpośredni ruch powietrza, który można poczuć na skórze. Inni preferują chłodzenie pośrednie, w którym strumień powietrza obniża temperaturę w pomieszczeniu bez bezpośredniego nawiewu. Innowacyjnym rozwiązaniem, które spełnia potrzeby obu tych grup użytkowników, jest wyjątkowa kaseta Dual Vane™ z oferty LG Electronics (LG). Cztery zamontowane w urządzeniu łopatki Crystal Vane precyzyjnie dostosowują kierunek i siłę przepływu powietrza do indywidualnych upodobań. Dzięki temu wszechstronny klimatyzator LG stanowi optymalne rozwiązanie do szerokiej gamy pomieszczeń.

 

Rozwiązanie skoncentrowane wokół jednej prostej zasady: spełnianie potrzeb klientów

Za opracowanie zaawansowanej kasety sufitowej LG odpowiadał inżynier klimatyzacji Oh Jae-hyun oraz projektant produktu Jung Soon-ho.

 

Aby zaprojektować skutecznie działający i wszechstronny system klimatyzacji, trzeba zacząć od dokładnej analizy i zrozumienia potrzeb odpowiednich segmentów klientów. Właśnie tę drogę wybraliśmy przy projektowaniu kasety Dual Vane™. Jest to system sufitowy oferujący użytkownikom sześć różnych trybów nawiewu – między innymi chłodzenie bezpośrednie i pośrednie – oraz wyjątkową wszechstronność, dzięki której sprawdzi się praktycznie w każdym pomieszczeniu. – podkreśla Oh.

 

Model stanowi idealne rozwiązanie dla szpitali i placówek opieki zdrowotnej. Tryb nawiewu pośredniego Indirect Wind w jednostce Dual Vane™ kieruje przepływ powietrza poziomo, zapewniając przyjemne chłodzenie, które nie wywołuje dyskomfortu u pacjentów ani nie zakłóca pracy personelu medycznego. Kolejny z sześciu dostępnych trybów, Direct Wind (nawiew bezpośredni), idealnie nadaje się do przestronnych korytarzy i hal o wysokości powyżej pięciu metrów. Dostępny jest także inteligentny tryb Smart Mode, który automatycznie przełącza kasetę LG Dual Vane™ z trybu Direct Wind na Indirect Wind po osiągnięciu ustawionej temperatury.

 

 

Elegancki design idealnie pasujący do każdego wnętrza

 

W pomieszczeniach o niskim suficie lub tam, gdzie przebywają osoby preferujące pośredni przepływ powietrza, często stosowane są deflektory. Jednak mają one swoje wady. Oprócz tego, że klimatyzator z deflektorem wygląda nieestetycznie, występuje problem z gromadzeniem się kondensatu. Łopatki Crystal Vane, zaprojektowane przez nas specjalnie do kasety Dual Vane™, umożliwiają użytkownikom proste przełączanie między nawiewem bezpośrednim i pośrednim, a także sprawiają, że urządzenie jest smuklejsze i zgrabniejsze. – zauważa Jung.

 

 

Wykorzystując swoją wiedzę w zakresie projektowania i duże doświadczenie w produkcji klimatyzatorów sufitowych, firmie LG udało się opracować rozwiązanie, które pasuje do każdej stylistyki pomieszczenia.

 

Dzięki gładkim liniom, smukłym, zaokrąglonym krawędziom i obniżonemu profilowi w porównaniu z wieloma konkurencyjnymi produktami, model Dual Vane™ nie ingeruje nadmiernie w przestrzeń i nie odciąga uwagi od wystroju wnętrza. Na tle innych kaset sufitowych wyróżnia się również tym, że nie potrzebuje akcesoriów takich jak deflektory powietrza – podkreśla Jung.

 

image processing20210623 30600 10wi3lp

 

Estetycznie zaprojektowana i niezwykle wydajnie działająca kaseta Dual Vane™ jest certyfikowana przez Underwriters Laboratories (UL), Intertek i TÜV Rheinland – trzy spośród najbardziej uznanych globalnych organizacji zajmujących się badaniem i certyfikacją produktów. Certyfikaty potwierdzają korzystne oddziaływanie klimatyzatora na jakość powietrza w pomieszczeniach. Dzięki wykorzystaniu sprawdzonych technologii oczyszczania powietrza urządzenie stanowi kolejny przykład konsekwentnego dążenia firmy LG do opracowywania produktów, w których priorytetem jest czyste i zdrowe powietrze.

Oh i Jung podkreślają, że w toku długotrwałego procesu badawczo-rozwojowego siły do dalszej pracy daje im świadomość, że tworzą produkt, który wnosi dodatkową wartość w codzienne życie ludzi. Naturalnie cały proces zaczyna się od wysłuchania i zrozumienia potrzeb klientów.

Dzięki wykwalifikowanym i zaangażowanym pracownikom oraz filozofii ukierunkowanej na potrzeby ludzi, LG zamierza konsekwentnie rozszerzać ofertę innowacyjnych rozwiązań klimatyzacyjnych, przyczyniając się do tworzenia zdrowszego i bardziej komfortowego klimatu w pomieszczeniach.Autor |2021-06-24T09:34:50+02:0024 czerwca 2021 09:34|Kategorie: LG, Newsy, Opinie ekspertów, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.