Jesteś tutaj:-, LG, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Targi i konferencje, Top7, Wydarzenia-LG prezentuje flagowy smartfon G8X ThinQ z udoskonalonym dodatkowym ekranem LG Dual Screen

LG prezentuje flagowy smartfon G8X ThinQ z udoskonalonym dodatkowym ekranem LG Dual Screen

Podczas targów IFA 2019 firma LG Electronics zaprezentowała najnowszy smartfon z serii G, model LG G8X ThinQ oraz udoskonalony dodatkowy ekran LG Dual Screen. Zarówno smartfon, jak i dodatkowy ekran zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu nowych możliwości pracy wielozadaniowej, wygodnym odtwarzaniu multimediów oraz korzystaniu z serwisów społecznościowych.

 

LG Dual Screen – dodatkowy ekran do zadań specjalnych

Pierwsza generacja LG Dual Screen, zaprezentowana podczas targów MWC 2019 w Barcelonie, ustanowiła nowy poziom komfortu korzystania z wielu aplikacji jednocześnie. Opracowując jego nową wersję, firma LG uwzględniła opinie konsumentów i wprowadziła kilka udoskonaleń, takich jak zewnętrzny wyświetlacz o przekątnej 2,1 cala. Ten poręczny wyświetlacz pozwala na sprawdzanie aktualnej godziny, daty, stanu naładowania baterii, powiadomień oraz innych użytecznych informacji bez konieczności otwierania Dual Screen. Pierwsza generacja LG Dual Screen miała z góry zaprojektowane dwa możliwe kąty otwarcia, natomiast nowy ekran Dual Screen jest wyposażony w zawiasy o kącie obrotu 360 stopni, które umożliwiają ustawianie wyświetlacza w dowolnym położeniu – tak jak w laptopie.

Znakomite wrażenia dzięki ekranom OLED

Najnowszy smartfon LG z serii G oraz LG Dual Screen wyposażone są w takie same ekrany, wykonane w technologii OLED. Ponadto, zintegrowany z wyświetlaczem czytnik linii papilarnych pozwala na wygodne odblokowywanie smartfona nawet wtedy, gdy Dual Screen jest całkowicie odchylony. Automatyczna regulacja jasności wyświetlacza smartfona nie jest niczym nowym, jednak w smartfonie G8X ThinQ czujnik oświetlania zewnętrznego wykorzystywany jest również do regulowania kontrastu, tak aby zapewnić dobrą widoczność detali i zmniejszyć zmęczenie wzroku. Obiektyw przedniego aparatu umieszczono w dyskretnym wcięciu w kształcie kropli, dzięki czemu użytkownicy mogą w pełni korzystać z dużej powierzchni 6,4-calowego wyświetlacza FullVision.

 

Jakość zdjęć i wideo

LG G8X ThinQ jest też spełnieniem marzeń miłośników fotografii, ponieważ jego przedni aparat o rozdzielczości 32 MP wyposażono w matrycę, w której pojedynczy piksel ma wielkość 1,6μm i pod względem jakości zdjęć dorównuje tylnym aparatom smartfona. Ponadto, funkcja Reflector Mode umożliwia regulowanie barwy oświetlania do upodobań lub nastroju użytkownika, pozwalając na wykonywanie idealnych, wyraźniejszych i ostrzejszych zdjęć selfie nawet w ciemności. Nowy smartfon LG jest też wyposażony w funkcję AI Action Shot, która wykrywa i kompensuje ruch fotografowanego obiektu ustawiając czas migawki 1/480 s, by uzyskać wyraźne zdjęcia obiektu znajdującego się w ruchu. Tym samym idealnie sprawdza się na przykład podczas fotografowania bawiących się dzieci lub zwierząt domowych. Funkcja zdjęć poklatkowych 4K Time Lapse umożliwia tworzenie artystycznych filmów w rozdzielczości 4K, natomiast stabilizacja obrazu LG Steady Cam pozwala na nagrywanie filmów w profesjonalnym stylu.

Dźwięk

Firma LG zajmuje czołową pozycję w dziedzinie jakości dźwięku odtwarzanego przez smartfony. Najnowszy LG G8X ThinQ z pewnością sprosta wymaganiom nawet najbardziej wymagających użytkowników. Dwa głośniki o mocy 1,2 W odtwarzają mocny, idealnie zrównoważony dźwięk stereofoniczny, natomiast 32-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy Hi-Fi Quad dostrojony przez firmę Meridian Audio sprawia, że pod względem wyjątkowej jakości dźwięku nowy smartfon LG nie ustępuje swoim poprzednikom. Ponadto, smartfon został wyposażony w mikrofon, który automatycznie włącza się podczas nagrywania filmów i rejestruje żywy dźwięk o bogatych detalach, pozwalając na tworzenie fascynujących nagrań ASMR. 

 

Design

W celu zapewnienia eleganckiego wyglądu smartfona, zmieniono sposób podłączania dodatkowego ekranu Dual Screen i zamiast styków Pogo Pin zastosowano złącze USB. Smartfon LG G8X ThinQ ma udoskonalony interfejs użytkownika z zakładkami, takimi jak Połączenia, Rejestry połączeń i Kontakty, przeniesionymi na dół ekranu, co pozwala na wygodniejsze obsługiwanie jedną dłonią.

 

Dodatkowy ekran LG Dual Screen jest wysoko ceniony za użyteczność i ogromne możliwości pracy wielozadaniowej. Poprzez strategiczną współpracę z partnerami oraz znaczące doskonalenie innowacji będziemy nadal rozbudowywać ekosystem dodatkowego ekranu LG Dual Screen, aby wzbogacać wrażenia użytkownika.” – powiedział Brian Kwon, prezes działów Mobile Communications i Home Entertainment firmy LG

 

Smartfon LG G8X ThinQ oraz udoskonalony LG Dual Screen zostaną wprowadzone do sprzedaży w USA oraz innych kluczowych krajach w listopadzie bieżącego roku. W dniach 6-11 września, odwiedzający targi IFA 2019 mogą jako pierwsi zapoznać się z nowym smartfonem LG G8X ThinQ oraz dodatkowym ekranem LG Dual Screen, które będą prezentowane w hali 18 Targów Berlińskich.Autor |2019-09-06T10:08:07+02:006 września 2019 11:00|Kategorie: Android, LG, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Targi i konferencje, Top7, Wydarzenia|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.