Jako zagorzały amator fotografowania największe wrażenie zrobił na mnie aparat i jakość wykonanych zdjęć. Jak podkreśliłam – amator, który chce otrzymać dobrej jakości zdjęcie do własnego albumu oraz do podzielenia się z przyjaciółmi w mediach społecznościowych. Ale od początku.


Smartfon wyposażono w szerokokątny obiektyw, świetny dla zdjęć grupowych lub krajobrazów. Wystarczy użyć obiektywu szerokokątnego. Podwójny aparat tylny 13 MP wyposażony między innymi w obiektyw 125° dla zdjęć panoramicznych.


W modelu G6 zastosowano także rozszerzone 100-stopniowe pole widzenia w przednim aparacie 5MP.


LG G6 może także wykonać kwadratowe zdjęcia, które nadają się do zamieszczania na Instagramie czy Snapchacie lub wykorzystania w innych mediach społecznościowych. Użytkownik może sam zdecydować który z formatów chce wybrać: 4:3, 16:9 lub 18:9.


Najnowsze ujęcia uchwycone za pomocą LG G6: selfie, wefie, zdjęcia zrobione obiektywem szerokokątnym firmy Sony IMX258 Exmor RS, a nawet te stworzone w nowym trybie Square Camera. Funkcja Square Camera dzieli wyświetlacz o proporcji 18:9 na dwa identyczne kwadratowe obrazy. Użytkownicy mogą robić zdjęcia w formacie 1:1 w jednym oknie, jednocześnie sprawdzając, edytując i udostępniając obrazy w drugiej części ekranu. Dodano także opcję tworzenia plików GIF, łączących od 2 do 100 zdjęć z galerii. Jakby było nam mało, to możemy w dowolnej chwili przejść też w tryb profesjonalny:


Przykłady zdjęć:






Zdjęcia w pełnym wymiarze dla zainteresowanych: Tutaj
Jakość standardowych nagrań w jakości 3840 x 2160 pikseli), w 30 kl./s. nie pozostawia wiele do życzenia: mają one przyzwoitą szczegółowość i odwzorowanie kolorów, nie gubią klatek, autofokus działa sprawnie, a ekspozycja jest ustawiana prawidłowo.

GIF

Krótko mówiąc, komuś, kto oczekuje tylko najbardziej podstawowej funkcjonalności, kamera G6 nie będzie przeszkadzała, a wręcz będzie mógł tworzyć naprawdę ciekawe nagrania. Malkontenci zawsze znajdą uwagi, bo można doczepić się do płynności przełączania się między tylnymi kamerkami „w locie”, które zawęża lub poszerzają kadr oraz mikrofonom, które zabierają zbyt dużo szumu tła i trochę to się odbija na jakości nagranego materiału.

Poniżej film nagrany kamerką:

Jeśli telefon ma nam służyć, jako terminal internetowy w podróży lub będziemy traktować go głównie jako konsolę do gier, pytamy a jak tam bateria się sprawuje?


Telefon LG G6 wyposażono w pełną obsługą technologii Vulkan oraz baterię z trybem oszczędzania energii w grach. Dodatkowo można regulować wszystkie parametry, takie jak rozdzielczość, ustawienia klatek i baterii.

Akumulator o mocy 3300 mAh wytrzymał w trybie online na pełnej jasności wyświetlacza ponad sześć godzin. Z włączoną funkcją „zawsze włączony” i przeciętnym użytkowaniu, nasz telefon domagał się podłączenia do gniazdka przeciętnie po dwóch dniach pracy. Chyba dla nikogo nie będzie zaskoczeniem fakt, że my LG G6 ładowaliśmy jednak każdego wieczora.

Dlatego cieszył nas fakt, że producent wyposażył swojego flagowaca, w funkcję szybkiego ładowania baterii – Qualcomm Quick Charge 3.0. Dzięki inteligentnemu algorytmowi funkcja Quick Charge 3.0 jest o 27 procent szybsza i o 45 procent wydajniejsza od rozwiązań poprzedniej generacji. Pełne naładowanie smartfona, z prawie pustego akumulatorka zajmuje mu około 1,5 godziny. Szkoda, że konstrukcja smartfona nie pozwala na wymianę baterii na bardziej pojemną.