Test LG Renoir (KC910)

Dane podstawowe

LG Renoir (KC910)

LG Renoir (KC910) jest następcą telefonu LG Viewty, test można przeczytać Tutaj. Od starszego brata KC910 różni się lepszym aparatem cyfrowym, który został wyposażony w najnowsze funkcje multimedialne oraz otrzymał bardziej intuicyjny interfejs użytkownika. Widać, że firma na poważnie zabrała się za komórkowy wyścig na megapiksele, który zdaje się nie mieć końca. Następca Viewty umożliwia także wykorzystywanie technologii 3G HSDPA (7,2 Mbps) i Wi-Fi oraz nawigacji satelitarnej GPS (A-GPS).

LG Renoir (KC910)

Funkcje i wyposażenie.

LG Renoir dostarczany jest w eleganckim pudełku z zamkiem magnetycznym oraz kilkoma użytecznymi akcesoriami. Zestaw, który otrzymaliśmy do testów zawierał m.in. ładowarkę sieciową, zestaw słuchawkowy stereo, kabel USB do PC, rysik, płytkę z LG PC Suite II i papierową instrukcję obsługi. Rysik do obsługi dotykowego wyświetlacza chowany jest nie jak to bywa zazwyczaj w obudowie, ale w skórzanym pokrowcu. Moim zdaniem jest to eleganckie, ale może powodować, że po dłuższym czasie użytkowania będzie narażony na zgubienie.

LG Renoir (KC910)

Akumulator litowo-jonowy 1000 mAh, według producenta: czas czuwania 320 godzin, czas rozmów 200 minut. Niestety telefon otrzymaliśmy tylko na weekend i dlatego trudno odpowiedzieć na pytanie, jak to wygląda w praktyce. Mi udało się rozładować, co prawda w bardzo intensywnym testowaniu, baterię w ciągu jednego dnia. Tutaj muszę dodać, że w przypadku telefonów LG, czas podawany przez producenta dość realnie odzwierciedla rzeczywiste osiągi. Jednak i tak częstotliwość ładowania naszej komórki zależy oczywiście od sposobu i intensywności używania.

LG Renoir (KC910)

Obecnie dla wielu osób podstawowym elementem wyposażenia telefonu jest aparat cyfrowy. To naprawdę mocna strona naszego Renoira.

LG Renoir (KC910)

Jak pisałem na początku w KC910 wsadzono matrycę o rozdzielczości 8 megapikseli, co pozwala na zapis zdjęć w maksymalnej rozdzielczości 3264×2448 pikseli, maksymalnej czułości ISO 1600, z certyfikowaną optyką Schneider-Kreuznach i ksenonową lampą błyskową. Funkcja Geotagging wykorzystuje technologię GPS w celu geograficzngo oznaczania zdjęcia, a ponadto wskazuje prędkość migawki, przysłonę, datę i godzinę oraz inne informacje, dzięki czemu można później umieścić je na interaktywnej mapie.

LG Renoir (KC910)

Równie imponująco brzmi opis aparatu fotograficznego. Telefon został wyposażony w kreatywne tryby robienia zdjęć takich jak: Beauty Shot: tryb retuszu, Art Shot – tryb zdjęć artystycznych, Smile Shot – tryb automatycznego robienia zdjęć w chwili, gdy aparat fotograficzny wykryje, że osoba w kadrze uśmiecha się, Continuous Shot – tryb nagrywania ciągłego pozwala na robienie dziewięciu zdjęć, jedno po drugim i tryb panoramiczny. Tryb panoramiczny umożliwia uchwycenie na zdjęciu sceny o znacznej szerokości. Pozwala na wykonanie trzech zdjęć w jednej linii, a następnie łatwe połączenie w zdjęcie panoramiczne. Dodatkowe funkcje aparatu to: stabilizacja obrazu, automatyczne i ręczne ustawianie ostrości, funkcje Face Tracking (wykrywanie twarzy), która pozwala na robienie zdjęć w chwili, kiedy fotografowana osoba się uśmiecha i Blink Detection (wykrywanie mrugania). Z innych funkcji możemy wybrać wielkość zdjęcia, tryb ‘makro’, zoom do 16x, korzystać z samowyzwalacza, redukcji czerwonych oczu, stabilizatora obrazu i wielu innych.

LG Renoir (KC910)

Obiektyw aparatu został wyposażony w pokrywę. Aby włączyć aparat lub kamerkę i szybko otworzyć celownik należy otworzyć pokrywę obracając ją. Robienie zdjęć jest banalnie proste i naprawdę intuicyjne. Po lekkim naciśnięciu przycisku pole ostrości (AF – czerwony) pojawi się w środkowej części ekranu. Po ustawieniu ostrości aparatu na fotografowanym obiekcie przybierze kolor zielny. Naciskając przycisk do końca możemy być pewni, że zrobimy naprawdę ładne zdjęcie. Testowe zdjęcia w trybie automatycznym: Tutaj

Minusem może być szybkość aparatu. Od momentu naciśnięcia spustu do wykonania fotki mija około 7 sekund, a to do wydarzeń fotograficznych zdecydowanie zbyt długo. Aby wykonać zdjęcie, można również dotknąć ekranu. W telefonie LG Renoir znajduje się wewnętrzny aparat o rozdzielczości 640×480 pikseli, który służy nie tylko do prowadzenia wideorozmów, ale także do fotografowania. Kamera wewnętrzna ma skromniejszy zestaw ustawień i nie dysponuje lampą błyskową ani regulacją wartości ISO.

Telefon LG-KC910 umożliwia nagrywanie filmów z szybkością od 5 do 120 klatek na sekundę, co pozwala na późniejsze odtwarzanie zdarzeń w przyspieszonym lub zwolnionym tempie. Telefon odtwarza również filmy w formatach DivX bez konieczności stosowania dodatkowych modułów dekodujących. Przykładowy film: Tutaj

Wyjście TV-out umożliwia odtwarzanie zarejestrowanego materiału na ekranie telewizora, przy użyciu specjalnego przewodu. Jednak jest to opcja i kabel trzeba dokupić oddzielnie.

LG Renoir (KC910)

Telefon LG-KC910 pozwala nie tylko nagrywać filmy, ale również je edytować. Funkcje edycji pozwalają skracać filmy lub łączyć je w całość. Użytkownicy mogą również umieszczać między fragmentami filmów efekty przejścia. Efekty te obejmują między innymi: wygaszenie, przybliżanie/oddalanie, zaślepienie, szachownicę i rozpłynięcie obrazu. Użytkownicy mogą również wybrać z listy odtwarzania utwory, które będą pełnić funkcję ścieżki dźwiękowej do filmów.

LG Renoir (KC910)

Model KC 910 oferuje możliwość nawigowania z wykorzystaniem witryny Gogle Maps lub podobnej aplikacji, wykorzystującej technologię GPS. Po wpisaniu danych w wyszukiwarce po około 5 minutach otrzymujemy potrzebne informacje z mapką dojazdu. Prawdopodobnie ogromny wpływ na tak długi okres oczekiwania miała pogoda, test był prowadzony w bardzo trudnych warunkach przy dużym zachmurzeniu. W domu przy oknie nie udało mi się złapać pozycji.

LG Renoir (KC910)

Dzięki programowi Jogging Buddy wykorzystującemu technologię GPS możemy dbać o nasze zdrowie. Aplikacja na bieżąco monitoruje trasę biegu. Należy jednak pamiętać, że używanie A-GPS powoduje naliczanie dodatkowych kosztów u naszego operatora.

LG Renoir (KC910)

Dzięki łączności trzeciej generacji (UMTS/HSDPA) oraz połączeniom bezprzewodowym Wi-Fi możemy bezproblemowo przeglądać Internet, a także prowadzić rozmowy wideo.

LG Renoir (KC910)

Korzystając wideorozmowy możemy określić, czy chcemy korzystać z opcji obrazu prywatnego lub włączyć opcję lustra, aby podczas rozmowy widzieć swój obraz na ekranie. Jakość wideorozmowy zależy w dużej mierze od jakości transmisji w sieci, niemniej jednak po przeprowadzeniu kilku testowych połączeń możemy ją uznać za dobrą.

Do komunikacji z innymi urządzeniami wykorzystać można Bluetooth. Bez problemów udało mi się, za jego pomocą przesłać nie tylko zdjęcia o wielkości ok. 2MB (jednocześnie 22 zdjecia), ale i nakręcony film oraz kilka plików muzycznych. Telefon ani razu nie zgubił połączenia. W wypadku używania kabla z telefonem Renoir wzrasta funkcjonalność urządzenia. No i nie wolno zapomnieć, że podłączenie poprzez kabel automatycznie ładuję baterię.

LG Renoir (KC910)

Po stronach globalnej sieci można poruszać się w układzie zarówno pionowym jak i poziomym. Wbudowana przeglądarka internetowa dobrze radzi sobie nawet z rozbudowanymi serwisami. Telefon pozwala subskrybować kanały RSS.

LG Renoir (KC910)

Czujnik orientacji niemal natychmiastowo radzi sobie ze zmianą trybu wyświetlania i obraz jest obracany np. do trybu panoramicznego. Temat Internet można zamknąć stwierdzeniem: sama przyjemność użytkowania. Manipulacja zoomem stron za pomocą dotyku palcem, czy przesuwanie góra/dół oraz prawo/lewo – po prostu rewelacja.

LG Renoir (KC910)

LG Renoir ma również funkcję odtwarzacza muzycznego. I to wcale nie prostą wersję, ale taką, która umożliwia szereg ustawień i dobór własnych preferencji. Utwory można przypisywać do list odtwarzania lub sortować według gatunku.

LG Renoir (KC910)

Można też słuchać radia i programować ulubione stacje. Dzięki aplikacji Dolby Mobile Aplication dźwięki, zarówno te wydobywające się z głośnika podczas rozmowy jak i te pochodzące z głośniczków przy odtwarzaniu wszelkiej maści dźwięków i melodyjek są naprawdę dobrej jakości. Aby można było słuchać radia, należy podłączyć słuchawki.

LG Renoir (KC910)

LG-KC910 wyposażono również w dyktafon. Czas nagrania limituje tyko posiadana karta pamięci. Nagranie z poziomu dyktafonu można wysłać przez Bluetooth, MMS lub e-mail. Niestety nie da się nagrać prowadzone rozmowy telefonicznej.

LG Renoir (KC910)

W telefonie KC 910 obsługa wiadomości SMS, MMS oraz e-mail obsługiwana jest za pomocą jednego, prostego menu. Po dodaniu obrazu lub dźwięku do wiadomości SMS zostanie ona automatycznie przekształcona w wiadomość multimedialną. Tekst można wprowadzać na pięć sposobów. Są to: klawiatura numeryczna, klawiatura QWERTY, pismo ręczne – ekran, pismo ręczne – pole oraz podwójne pole pisma ręcznego. W trybie rozpoznawania pisma ręcznego należy po prostu pisać treść wiadomości na ekranie, a aplikacja przekształci pismo ręczne na treść wiadomości. Opcja ta wymaga jednak wprawy i pisania czytelnych znaków. Klawiatura QWERTY automatycznie pojawia się na ekranie, jeśli telefon jest trzymany w pozycji poziomej.

LG Renoir (KC910)

Konfiguracja konta e-mail typu POP3 lub IMAP4 jest prosta i szybka – limit rozmiaru wiadomości 1MB. Do telefonu można przesyłać dokumenty programów Word, Excel, PowerPoint oraz PDF. Telefon bez problemów radzi sobie nawet z dużymi plikami biurowymi.

LG Renoir (KC910)

Jeśli chodzi o funkcje organizatora to w LG Renoir znajdziemy standardowo: menedżer plików, budzik, terminarz (kalendarz), notatki oraz kalkulator. Ich obsługa jest bardzo prosta i nie wymaga sięgania do instrukcji.

W ustawieniach telefonu znajdziemy także możliwość edycji i wyboru profili użytkownika. Możemy zaprogramować automatyczne przełączanie danego profilu. Jest to przydatne np. wtedy, gdy korzystamy z aparatu w zmiennych warunkach – np. podczas spotkania biznesowego lub jazdy samochodem. Po określonym czasie telefon sam przejdzie w tryb „Cichy”.

LG Renoir (KC910)Autor |2008-12-06T12:00:41+02:006 grudnia 2008 12:00|Kategorie: Artykuły, LG, Sprzęt, Sprzęt sieciowy, Telefony, Testy i opinie, Top30, Top7|Tagi: , , , , |141 komentarzy

141 komentarzy

 1. Bartosz 6 grudnia 2008 w 14:53 - Odpowiedz

  dostępny u operatorów ??? na pewno nie w Erze – od 27.11 próbuję go kupić i nic – nie ma , nie mieliśmy , nie wiemy kiedy będzie itp. w mediamarkt itp też go nie ma 🙁 a na allegro nie kupuje telefonów :)))

 2. LesH 6 grudnia 2008 w 18:36 - Odpowiedz

  Rozumiem, że standardowa 3-stronicowa objętość testów Telixa nie pozwala wspomnieć o wszystkich funkcjach sprawdzanego telefonu, ale pewne z nich są bardzo ważne a ich istnienie lub brak może wpływać na decyzję kupna. Np.:

  – Czy dyktafon nagrywa także rozmowę telefoniczną, jeśli zostanie włączony w trakcie jej prowadzenia i czy to włączenie można przypisać/ustawić pod jeden konkretny klawisz?

  – Czy są profile sygnałów dźwiękowych i czy można je ustawiać w trybie czasowym, tzn. tak, aby o danej godzinie, np. po skończonym zebraniu, automatycznie ustało wyciszenie i nie przeoczyć dzwoniących?

  – Czy są instalowalne jakieś programy nawigacyjne chodzące na własnych mapach bez kosztownych połączeń danych?

  – Jak łatwo/szybko zaimpletowany A-GPS odszukuje satelity?

  – Czy są instalowalne jakieś programy do voip np. fring lub podobne, które łączą rozmowy nie tylko przez wifi ale też EDGE/UMTS/HSDPA?

  – Jaką ma czułość w porównaniu do innych fonów tej klasy?

  – Jaką ma jasność i czytelność ekran dotykowy, szczególnie w dzień przy świetle słonecznym?

  OK, zostańmy na razie przy tych punktach. Jak zwykle cenię sobie obiektywizm testerów, którzy śmiało piszą także o mankamentach, jak choćby prawie 7-sekundowa zwłoka między wciśnięciem spustu migawki a jej strzałem uwieczniającym kadr obiektywu. To faktycznie porażka. Oby relacja Kana zmobilizowała producenta do naprawy mankamentu. Może software-rowo dadzą radę?… Pozdrawiam.

  • Kan 7 grudnia 2008 w 11:56 - Odpowiedz

   Dziekuję za pytania. Telefon dostałem na weekend i trudno było mi się odnieść do wszystkich funkcji. Te pytania pozwoliły mi na uzupełnienie testu. Zapraszam do lektury. Dodałem także wideotest w trzeciej części – Tabela wyników, mam nadzieję, że odpowie na niektóre pytania. Pozdrawiam Andrzej

  • EmotiCon 21 grudnia 2008 w 18:25 - Odpowiedz

   – Czy dyktafon nagrywa także rozmowę telefoniczną, jeśli zostanie włączony w trakcie jej prowadzenia i czy to włączenie można przypisać/ustawić pod jeden konkretny klawisz?

   Zacznijmy od tego ze na zdjeciach nie ma grty sim wlozonej to uwazam ze ten telefon nie byl anir razu do dzwonienia uzyty podczas testu

 3. kiler 6 grudnia 2008 w 19:07 - Odpowiedz

  ja dodam jeszcze pytanie o soft do nawigacji jaki to obsłuży.

  Bo póki co LG nie znalazłem na liście telefonów obsługujących np. NaviExperta…

 4. padre 7 grudnia 2008 w 14:45 - Odpowiedz

  Czyli test napisany po 2 dniach używania telefonu. Pięknie… i wiarygodnie.

 5. fritz 8 grudnia 2008 w 10:29 - Odpowiedz

  wiesz, Padre, jeśli ktoś ma stale do czynienia z takim sprzętem, to wie na co ma zwracać uwagę i 2 dni mu w zupełności wystarczą na zapoznanie się z jego mozliwościami. amatorowi i tydzień nie starczy na "rozkminienie’ takiego zaawansowanegop telefonu, ale Kan jest chyba raczej fachowcem, nie? więc nie podważałbym rzetelności testu krótkim czasem testowania

 6. odkurzacz 11 grudnia 2008 w 13:54 - Odpowiedz

  Niezły gigant z tego Renoir, zastanawiałem się nad jakimś smartphonem i mam kolejną opcje do rozważenia.

 7. tom 11 grudnia 2008 w 15:49 - Odpowiedz

  Żenada człowieku wstawiłeś filmy w których pokazujesz jaka lama z ciebie obsługa ku rysikiem kpiną wyśmiać ciebie to mało wielki tester. Kpina.

  • Kan 19 grudnia 2008 w 08:16 - Odpowiedz

   Zostałem krytykowany. Oky zawsze można, ale czy zawsze jest to sprawiedliwe? Pierwsza sprawa bardzo trudno pisze się rysikiem pod kamerką filmującą, aby obraz był czytelny dla odbiorcy. Kolejna, to niestety, ale panel dotykowy ma ograniczenia, chodzi o wzrok – musi być dobry, powiem ze zwględu na małe obszary, które należy dotykać rysikiem bardzo dobry. Tu na moje usprawiedliwienie niech wpłynie fakt, że po 3 operacjach na oku (odklejenie siatkówki) mam soczewkowość i zaburzenia kierunkowe, co powoduje, że czasem trudno mi obsługiwać funkcje dotykowe. A do tego dochodzi stres filmowania. Wiem, że nie jest to usprawiedliwienie – jak sie czegoś nie potrafi lepiej niech się tego nie robi, ale obiecałem kiedyś jednemu z naszych Czytelników, że w testach pojawią się filmy pokazujące sprzęt i chcę dotrzymać danego słowa, chociaż czasem mogę przeczytać taki komentarz *tom. Pozdrawiam Andrzej

 8. set 11 grudnia 2008 w 17:20 - Odpowiedz

  super telefon

 9. pstry 12 grudnia 2008 w 09:06 - Odpowiedz

  Ładnie, ładnie. jak dotąd byłem za telefonami z "jednoręczną" obsługą, ale pewnie chętnie zmieniłbym przyzwyczajenia jakbym dostał tego Renoir’a, a ośmiu megapikseli to ja w cyfrówce jeszcze nawet nie mam 😉

 10. zen 12 grudnia 2008 w 10:00 - Odpowiedz

  Super sprzet mam od kilku dni ,jakosc wykonania ,przejrzystosc obsługi o niebo przewyzsza n82 ktora miałem wczesniej.Aparat lepszy od n82 ale słabszy xenon

 11. Maści 12 grudnia 2008 w 10:47 - Odpowiedz

  Kan pytanko na temat GPS. Rozumiem że posiada moduł wbudowany ale jak on działa, czy coś ala n95 gdzie wskazuje twoja pozycję na ściągniętych mapach. Czy może pokusili się tam o WayFinder gdzie można wyznaczyć trasę.

  Pozdrawiam.

 12. kicia 18 grudnia 2008 w 14:18 - Odpowiedz

  tel bardzo fajny urzekł mnie i to bardzo szczególnie przez wyświetlacz lubię jak jest duży czytelny i wyraźny i na dodatek z dotykiem:) chciała bym sobie go zakupić ale nie stać mnie:( poczekam z pól roku może stanieje

 13. Ron 18 grudnia 2008 w 21:25 - Odpowiedz

  Bardzo interesuje mnie czy do telefonu można zastosować Automapę lub inne mapy np. TomTom?

 14. sebaa 19 grudnia 2008 w 15:10 - Odpowiedz

  mi sie bardoz pododba ten telefonik, jest swietny szkoda tylko ze nie ma WiFi, ale da sie bez tego zyc 🙂 reszta jest sweitna !!!! chetnie go kupie jak bedzie w Polsce, a moze juz jest?

  • ss 26 grudnia 2008 w 22:25 - Odpowiedz

   sebaa, ależ on ma Wi-Fi

 15. rybko 19 grudnia 2008 w 15:12 - Odpowiedz

  heh seba przeciez ten telefon ma WiFi, i jest juz do kupienia w polsce !! hehe swietny jest kupiłem go przed tygodniem nie moge rpzestac pracowac na nim 😀 zdjecia rewelacja

 16. Piotr 21 grudnia 2008 w 18:32 - Odpowiedz

  Test mi sie podoba, ma pewne mankamenty jak wszysko, ale bardzo irytują mnie ludzie którzy "jadą" po autorze. Jesteśćie tacy idealni? Płacicie siano za wejscie na strone? Czy zawierający "wszystko" test nie byłby za dlugi???

 17. jerzyk 23 grudnia 2008 w 15:34 - Odpowiedz

  mam go już tydzień jeat fajny prosty w obsłudze i ma świetny aparat. Z kartą 8 giga jest konkuręcją dla OMNI.

 18. Yameso 23 grudnia 2008 w 18:54 - Odpowiedz

  Właśnie wyszła informacja od NaviExpert o testach nad LG Renoir przy stosowaniu ich oprogramowania.

  Tutaj info:

  http://www.naviexpert.pl/o-firmie/aktualnosci/
  czytaj/artykul/wersja-beta-na-telefon-lg-kc910-ren
  oir.html?cHash=5165716482

 19. Darek 25 grudnia 2008 w 00:19 - Odpowiedz

  W Orange jest już dostępny 🙂 Odbieram go 16 stycznia

 20. yeti 26 grudnia 2008 w 22:29 - Odpowiedz

  Nie wiem skąd u autora testu wzięła się ta 7 sekundowa

  zwłoka przy robieniu zdjęć. Robiłem nim zdjęcia w dość

  trudnych warunkach i nigdy tyle nie czekałem na

  migawkę. Generalnie jestem pozytywnie zaskoczony

  aparate, foto i jego funkjami.

 21. michas 27 grudnia 2008 w 14:22 - Odpowiedz

  Mi ten test dużo pomógł, pokazanie prawie wszystkich funkcji telefonu w 4min super, niech Pan nie zwraca uwagi na kogoś kto pisze "Żenada człowieku wstawiłeś filmy w których pokazujesz jaka lama z ciebie obsługa ku rysikiem kpiną wyśmiać ciebie to mało wielki tester. Kpina." bo to szkoda wogóle z takimi ludźmi rozmawiać. Mam pytanie do osób które używały już ten telefon czy poprawiono ustawienia balansu biel bo w ku990 to nie było praktycznie różnicy czy ustawiło się światło żarówkowe czy dzienne i w jakiej rozdzielczości można zrobić zdjęcia w trybie w którym telefon w szybkim czasie robi 9 zdjęć???

 22. tom 28 grudnia 2008 w 18:48 - Odpowiedz

  Dobrze że jest dostępna nawigacja GPS NaviExpert na tym telefonie. Będzie można dzięki temu omijać korki samochodowe.

 23. Ramzej 29 grudnia 2008 w 12:44 - Odpowiedz

  Świetny telefon. Jest w nim wszytsko no i teraz jeszcze navi mmmm:P

 24. herr 1 stycznia 2009 w 18:51 - Odpowiedz

  No ok, aparat jest – ale ze słabą lampą, co jednak mogę przeboleć. Czy odnośnie aparatu ktoś mógłby potwierdzić że od momentu naciśnięcia spustu do wykonania fotki mija aż 7 sekund?

  Druga sprawa – jak napisał wcześniej LesH, czy jest możliwość nagrania rozmowy tel. podczas jej prowadzenia?

  Naviexpert jest, ale czy będzie automapa?

  Tel nie ma mini jacka, a kabel "przejściówka" jest podobno niewygodny i za długi, ale myślę że to kwestia dokupienia krótszej przejściówki

  W jednej z recenzji na youtube’ie facet mówił o słabej przeglądarce internetowej, czy na renoira dostępne są jakieś inne przeglądarki?

  • Jazda 5 stycznia 2009 w 12:38 - Odpowiedz

   Nie to nie prawda moze przy pelnej obladowanej 8 gb karcie ale przwaznie to jest chwila i zdjęcie zrobione, co do mapy ciezko mi powiedziec wiem ze da rade na mapach googla jechac(ma wlasny modol) co do lampy to jest xenonowa i jest na prawde niezla, o co do przegladarki ja nie narzekam na nia ale ew opera mini, pozdro

 25. mac 4 stycznia 2009 w 17:12 - Odpowiedz

  7 sekund to nie prawda telefon robi fotke od razu w ciagu sekundy. jedno co jest lipne w tym tel. to ze zamula bardzo przy otwieraniu folderow ze zdjeciami lub muzyka.

  mam tel. z orange i z karta 1gb. A zastanawiam sie jak bedzie chodzil z karta 8Gb.

  • Kan 6 stycznia 2009 w 15:58 - Odpowiedz

   Jeżeli jest mowa w teście o czasie zrobienia zdjecia to należy brać pod uwagę cały cykl, nie tylko samo naciśnięcie migawki. Zaczyna się od naciśnięcia zklawisza wywołującego aparat poprzez ustawienie ostrości do zapisania zdjecia i gotowości aparatu do drugiej fotki.

 26. edmund^^ 4 stycznia 2009 w 19:20 - Odpowiedz

  Mam telefonik z orange kupiłem karte 8gb 6class mi nie zamula fotki i muzyka odrazu sie wczytuja nawet w duzej ilosci z folderow.

 27. mac 5 stycznia 2009 w 20:32 - Odpowiedz

  a co oznacza to 6class?

 28. Bennet 6 stycznia 2009 w 09:54 - Odpowiedz

  Prędkość transferu 6class to bodajże 6MB/s, do każdego telefonu polecm, a z tym tworzy niezła parkę, jeżeli chodzi o zapis pliku:D myku cyku i jest;]

 29. rafalk 6 stycznia 2009 w 12:05 - Odpowiedz

  witam.

  fajnie pieknie ale ponawiam pytanie które tu już padło kilka razy a nikt nie potrafił odpowiedzieć. czy mozna zainstalować jakąś mapę i z niej korzystać bez łączenia się z internetem? bedę wdzięczny za odpowiedź.

  • Bennet 8 stycznia 2009 w 14:14 - Odpowiedz

   Dopiero co go dostałem najprawdopodobniej da rade ściągnąć mapy googola i łączyć się przez moduł. Zaglądaj tutaj na pewno odpisze jak do tego dojdę.

 30. gosuralf 6 stycznia 2009 w 14:49 - Odpowiedz

  Witam mam pytanie bo rozgadam się za smartphone-ami.

  Generalnie zastanawiałem się nad czymś z tej czwórki:

  – N95-2

  – Samsung Omnia

  – LG KC910

  – Sony Ericsson C905

  Mam pytanie jeśli chodzi o LG czy jest jakaś możliwość wgrania do niego map. Tak ja jest to w przypadku N95. I czy korzystanie z GPS w tym telefonie wymaga naliczaniu kosztów przez operatora. Chodzi mi generalnie o to ze jest możliwość używania tego telefonu jako nawigacji. Wiem ze moje pytania mogą się wydawać trochę laikowate, ale bardzo proszę o pomoc!

  • Bennet 8 stycznia 2009 w 14:19 - Odpowiedz

   Lg nie jest smartphonem. Jest telefonem nastawionym na optykę( i wychodzi mu to całkiem nieźle). Następca LG viewty.

 31. automaniak 6 stycznia 2009 w 15:34 - Odpowiedz

  czy lg kc 910 renior ma w radit RDS ? ,bo nikt nie umie mi na to pytanie odpowiedziec

  • Bennet 8 stycznia 2009 w 14:21 - Odpowiedz

   Ma, działa bez zarzutu.

 32. automaniak 6 stycznia 2009 w 15:38 - Odpowiedz

  Napiszcie mi prosze

 33. mac 6 stycznia 2009 w 21:08 - Odpowiedz

  Kolego EDMUND. Napisz mi gdzie kupiłes ta karte 8gb 6class i jakiej firmy. Bo ja szukam po sklepach i nigdzie nie ma. sa jakies w necie ale pisza ze Na urządzeniu musi być napisane, że obsługuje standard SDHC. a nie wiem czy ten telefon obsluguje.

 34. automaniak 7 stycznia 2009 w 08:41 - Odpowiedz

  Kolego mac masz lgkc 910 ,to odpisz mi czy radio ma system RDS

 35. mac 7 stycznia 2009 w 17:42 - Odpowiedz

  ma RDS

 36. automaniak 7 stycznia 2009 w 22:29 - Odpowiedz

  Dzieki za pare dni go odbieram,do konca nie wiem czy popelnilem blad zamiast wybrac omnie

 37. Bennet 8 stycznia 2009 w 14:29 - Odpowiedz

  Nie spotkałem jeszcze takiego który się zawiódł na Renoirze, ja sobie go chwalę. Raczej nie porównywał bym go z Omnia. Lg ma system producenta ale większość programów które chciałbyś wgrać już tam jest, czyta pliki offica, odtwarza divxy. Przez ten system Lg jest stabilniejszy. Zobaczysz przekonasz się myślę że nie powinieneś się zawieść. Pierwsze co zrób to wyjdź na balkon po południu i zrób zdjęcie białej zimy zobaczysz jakie telefon fotki cyka;)

 38. gosuralf 8 stycznia 2009 w 15:09 - Odpowiedz

  Mam pytanie jeśli chodzi o LG czy jest jakaś możliwość wgrania do niego map. Tak ja jest to w przypadku N95. I czy korzystanie z GPS w tym telefonie wymaga naliczaniu kosztów przez operatora. Chodzi mi generalnie o to ze jest możliwość używania tego telefonu jako nawigacji. Wiem ze moje pytania mogą się wydawać trochę laikowate, ale bardzo proszę o pomoc!

  PROSZĘ o POMOC ZNAWCE TEMATU 🙂

  • krzys 12 stycznia 2009 w 21:14 - Odpowiedz

   Nie musisz martwić się tym że łaczysz się z netem. Za cały miesiąc jak jeździłem dzień w dzień z Navi na SE rachunek wyniósł mnie ok. 12zł

   Zobacz info na stronie o kosztach.

  • Asore 13 stycznia 2009 w 09:10 - Odpowiedz

   W sumie koszt to tylko polaczenie sie wyznaczenie trasy i kóniec 😀 wiec koszty przerażające nie są;D

 39. Wienio 9 stycznia 2009 w 09:08 - Odpowiedz

  Ciekawy model Lg wypościło, telefon wszystko mający:D Chcę go nabyć i tez mam pytania jak jest z tym GPS? ile trzyma bateria jak go się go po prostu odłoży?

 40. rack 11 stycznia 2009 w 14:09 - Odpowiedz

  Teścik fajny, dobrze, że jest sporo filmików. Bo żadne opisy czy zdjęcia nie oddadzą tego, co może pokazać filmik. A człowiek o nicku "tom’ niech sam napisze jakiś test a później krytykuje. Bo jak na razie pokazał, że nie potrafi sklecić porządnie nawet jednego zdania. Bluzgać każdy może, byle burak 🙂

 41. Danser 11 stycznia 2009 w 14:16 - Odpowiedz

  Sprawdziłem na stronie NaviExpert i okazuje się że ich nawigacja działa na takiej samej zasadzie jak google maps czyli łączy się z internetem…

 42. Missesd 12 stycznia 2009 w 14:24 - Odpowiedz

  Bez sensu jest montowanie modulu gps i nie laczenie sie przez niego. Wydaje mi sie ze jezeli nie da sie tego zrobic taraz to zostanie napisana jakas aplikacja albo nowy firmware bo w tym wypadku to tylko i wylacznie sprawa systemu.

 43. Fawu 13 stycznia 2009 w 08:32 - Odpowiedz

  No i tez sie na niego skusilem 🙂 F490 mam do zbycia, zainteresowanych prosze o info.

  • taro 21 stycznia 2009 w 11:04 - Odpowiedz

   Ile chcesz za tego f480 i w jakiej jest sieci

 44. mac 13 stycznia 2009 w 20:41 - Odpowiedz

  mi sie własnie dzisiaj zjebal ten tak chwalony telefon.

  • Bennet 14 stycznia 2009 w 13:49 - Odpowiedz

   Nadawaj może pomożemy:)

 45. mac 13 stycznia 2009 w 20:42 - Odpowiedz

  a miałem go od 29 grudnia

 46. ciapek 14 stycznia 2009 w 10:23 - Odpowiedz

  a co sie stalo ?

 47. Fawu 14 stycznia 2009 w 17:35 - Odpowiedz

  No i co tam sie porobilo? Ja mam tylko 3 miechy gwarancji! szkoda by bylo jakby padl!

  • guffy 14 stycznia 2009 w 18:29 - Odpowiedz

   Co ci sie zepsuło bo jutro jade ten telefon kupić ale może zmienię zdanie

 48. mac 14 stycznia 2009 w 18:18 - Odpowiedz

  podczas ogladania filmu glosnik zacza czeszczec ze nie szlo ogladac.

 49. Bennet 15 stycznia 2009 w 10:17 - Odpowiedz

  W motce miale coś podobnego jak używałem core playera. Tam wystarczył restart telefonu. Tzn wyłączyłem go na jakaś godzinkę dwie i później wszystko było ok. W swoim KC taki problem nie wystąpił ja go mam 2 tygodnie. Jeżeli problem będzie się powtarzał i masz gwarancje i jeżeli to wina głośnika to ci go wymienią ale obstawiam, że to jakieś zgrzyty na systemie.

 50. Bennet 15 stycznia 2009 w 11:16 - Odpowiedz

  A masz go z jakiejś konkretnej sieci?

 51. halma 15 stycznia 2009 w 13:52 - Odpowiedz

  Ratunku!!! co to jest to W (widgety) – dotykam i wyświetlają mi się jakieś małe ikony i dalej ani rusz. pomóżcie!!!

 52. mac 15 stycznia 2009 w 20:43 - Odpowiedz

  telefon jest z orange. restart telefonu nic nie dal.oddalem go juz do serwisu.

  a jak jest u was z dzwonkami bo u mnie prawie nie bylo slychac telefonu jak go mialem w kieszeni.a ustawione mialem max. na 7 i testowalem rozne dzwonki. nie wiem czy poprostu ten tel.jest taki cichy. mialem n95 to w niej dzwiek byl nie do porownania.

 53. Bennet 16 stycznia 2009 w 13:31 - Odpowiedz

  Tak więc, moglem się od razu domyślić, że masz go z Orange, nie jesteś że tak powiem pierwszym takim przepadkiem u innych czasami nie można było nawiązać połączeń albo mikrofon był strasznie cichy głośniki też trzeszczały. W przypadku telefonów z oprogramowaniem robionym na Flashu(z symbianem też to się może zdarzyć) operatorzy mają tendencję do gmerania w oprogramowaniu i czasami im to nie wychodzi (to robią przeważnie studenci z outsourcingu którzy raczej nie wiedzą co robią tylko to robią bo tak im przykazano). Zapytaj się czy sflashowali (zmienili) oprogramowanie na nowe. Jeżeli nie powiedz żeby to zrobili. A co do głośności to można to zmienić niestety tu też są potrzebni serwisowcy trzeba im powiedzieć żeby zwiększyli Ci głośność (tak samo było w przypadki viewty ale po pewnym czasie pokazał się manual i można było to zrobić samemu). Obstawiam, że to ten przypadek. Mój tel. jest kupowany prosto od producenta nie mam oznakowanego telefon ani żadnego logo operatora ani simlocka. Jak wróci Ci z serwisu to napisz tutaj co się dalej dzieje z Twoim tel.:)

 54. czesek8 19 stycznia 2009 w 18:57 - Odpowiedz

  Mam ten telefon i mam problem z kamerą tzn przeskakuje obraz zrywa przy odtwarzaniu przedtem miałem n95 wszystko szło jak po maśle.Następna sprawa według mnie wada to że wyłącza się przy słabej bateri praktycznie bez ostrzeżenia.Może ktoś wie jak wyłączyć ten upiorny dzwięk kamery a znależc wybieranie głosowe bo bardzo mi tego brakuje pozatem może być…

 55. Fawu 19 stycznia 2009 w 19:19 - Odpowiedz

  Przeglądarka do d… nie mogę wejść do banku 🙁

  Wgrał ktoś nawigację, jeżeli tak to na kartę czy telefon? Próbuje Naviexperta i amaze i nic nie mogę zdziałać. Może by tak ktoś krok po kroku jak u Benhakera 🙂

 56. Maro 20 stycznia 2009 w 10:36 - Odpowiedz

  Witam

  mam problem z GPS !

  nie nawiazuje mi polaczenia z satelitami GPS (nie dziala zadna nawigacja) Po prostu nie lapie sygnalu GPS (mimo ze stoje na otwartej przestrzeni ) i nie mam zadnej foli (uprzedzam pytanie). Telefon mam od paru dni i nic sie nie zmiania poza pogoda 😉

  Dzieki za ewentualna odp. na maila

  Pozdrawiam

  • drno3 20 stycznia 2009 w 11:49 - Odpowiedz

   Witam,

   tez jestem "szczesliwym" posiadzczem tego fona, ale przyznam sie ze nie moge odczytywac filmikow na nim. Sciagam filmy na karte pamieci, a on ze nie znany fotmat pliku. I mam pytanie czy to trzeba przepuscic kazdy film przez program zalaczony do telefonu…moze ktos powiedziec jaki pliki czyta KC910.

  • Maro 20 stycznia 2009 w 12:06 - Odpowiedz

   Ps. Telefon mam z ORANGE

  • medzaj 31 marca 2009 w 23:28 - Odpowiedz

   Witam! Mam ten sam problem z telefonem lg renoir ktory

   Ty miales, mianowicie nie moge uruchomic gps. Moze

   jestes mi w stanie jakos pomoc. nie wiem czy wysylac

   telefon na gwarancje czy to tylko blad oprogramowania

   ewentualnie czasu zanim telefon sie polaczy. Z gory

   dzieki za odpowiedz. Pozdrawiam!!!

 57. Badboy19 20 stycznia 2009 w 11:14 - Odpowiedz

  Telefonik jest zajebisty ale mam jeden problem niewiem czy to wina wlasnie tego ze jest orange oprogramowanie czy co jak pisze sms u mnie jest wszystko ok ale nieraz osoby do ktorych pisze dostaja sms nawet krotkiego z wielkim odstepem np.. SIEMA CO TAM………………………………………..
  …………………………………………..
  ……….SLYCHAC. Mowia ze to wkurwiajace. Z 2 strony mam pytanko czy jak ktos ma soft niebrandowany orginalny w PL czy moglby zrobic wstawic go na jakis server chetnie bym sobie wgrał. Nie dosc ze jakies male bledy ma ten orange to jeszcze te ikonki i wogole sa do dupy POZDRO.Bennet mowi ze kupywal prosto od producenta moze wstawisz swoj soft na serverek??

 58. mac 20 stycznia 2009 w 18:33 - Odpowiedz

  telefon odtwarza:

  -DIVX

  -MP4

  -3gp

 59. Fawu 21 stycznia 2009 w 12:28 - Odpowiedz

  I się wziął i zepsuł chlip,chlip, a konkretnie głośnik bzęcy i bzęcy zamiast brzęczeć chlip,chlip. Tel. bez locka ale z sieci "3".

 60. Maro 22 stycznia 2009 w 11:48 - Odpowiedz

  Czesc

  czy do LG KC 910 jest jakas nawigacja GPS "chodzaca" z pamieci telefonu (niepobierajca map z neta) ???

  Ps. czy sa jakies inne programy, dodatki do tego telefonu ??

 61. mac 22 stycznia 2009 w 14:13 - Odpowiedz

  nie ma zadnej nawigacji do tego telefonu

 62. mos 23 stycznia 2009 w 11:28 - Odpowiedz

  ile on kosztuje np. w erze??? A co do LG Viewty… to on naprawdę jest taki zły?

 63. mos 23 stycznia 2009 w 11:50 - Odpowiedz

  mam dylemat w sprawie kupna Viewty lub KU910… chcę telefon z dobrym aparatem ale czy 5 mpx wystarczy??????? proszę o pomoc właścicieli Viewty i KU910.

  czy ktoś się zetknął z Viewty?

  Druga sprawa to wyświetlacz… czy bardzo się różnią jakością??????????????????????????????????????????
  ?

  a ktoś zna cenę KU910?????????????????????????????

 64. mac 23 stycznia 2009 w 16:58 - Odpowiedz

  odebralem swój tel. z serwisu. wymienili mi glosnik.

 65. guffy 26 stycznia 2009 w 13:17 - Odpowiedz

  Nie kupujcie tego telefonu zawiodłem sie na nim "mac" mi też sie zje…ł głośniczek po równym tygodniu i też w czasie oglądania filmu a tak poza to muli chamsko ten telefon zdiecia takie rewelacyjne aż nie są. Kupcie se lepiej N95 radze wam bo kupiłem go bo myślałem ze jest wypasiony a to wielki shit!!!!!!!!!!!!

 66. dragon231 30 stycznia 2009 w 10:39 - Odpowiedz

  Osobiście uważam, że cały artykuł poświęcony testowi tego modelu telefony zastał napisany z należytą precyzją i obiektywizmem. Co przy ostrej krytyce nie było łatwe. Gratulacje 🙂

  Poza tym dzięki niemu chyba stanę się jego posiadaczem.

  Pozdrawiam i życzę powodzenia w przyszłości.

  ddrzeszutek

 67. Mireks 5 lutego 2009 w 12:09 - Odpowiedz

  Czyżby głośnik był wadą techniczną serii uuu:P Nawigacja która łaczy się przez statlity w tym tel nie istnieje.

 68. drno3 8 lutego 2009 w 16:54 - Odpowiedz

  czy ktos wie gdzie mozna kupic kabel do podlaczenia telefonu do TV. Jaka ktos wie to poprosze info na maila…!

  • Aziss 3 marca 2009 w 09:50 - Odpowiedz

   Kabel był w zestawie – SDMI

 69. rookie 9 lutego 2009 w 10:08 - Odpowiedz

  jaka ladowarke samochodowa polecacie do tego fona … ?

 70. malyw 18 lutego 2009 w 19:18 - Odpowiedz

  Witam mi takze padl głosniczek przy ogladaniu filmu po 2-miesiecznym uzytkowaniu,ogolnie tel bardzo przyjemny

 71. damlaz 1 marca 2009 w 12:34 - Odpowiedz

  Jestem trochę niedoinformowany w sprawach GPSowych. Czy Renoir musi korzystać z google maps czy można spokojnie zainstalować coś innego? I czy tak jak np Nokia Navigator mogę pracować w trybie Offline? Tzn wrzucam telefon na przyczepnik w aucie a on mnei nawiguje przez satelitę nic nie płacąc?

 72. mac 3 marca 2009 w 18:46 - Odpowiedz

  nie ma takiej opcji. nie mozna nic wgrac do tego telefonu

 73. pixon 4 marca 2009 w 20:43 - Odpowiedz

  mac..mam ten sam problem jak TY z tym glosniczkiem .. kupilem telefon z allegro ale nowy z gwarnacja Orange . .. teraz pytanie: czy ja moge go oddac do jakiego kolwiek punktu orange czy musze do serwisu ??pzdr

 74. mac 5 marca 2009 w 14:34 - Odpowiedz

  napewno mozesz oddac go bezposrednio do serwisu,szybciej ci zrobia.Zapytaj najlepiej w jakim kolwiek sklepie orange czy mozesz go u nich zostawic.

 75. Michal 5 marca 2009 w 23:06 - Odpowiedz

  Czy mozna cos zrobic zeby dzwonek SMSa trwal troche dluzej niz trwa (jest chyba ok 8sekund) Ustawielem dzwonek ktory ma dlugosc 30sek a on mi gra tylko 8s.. lipa :/

  I jeszcze jedno pytanie… jak wysylam smsa to przychodzi mi potwierdzenie… i do tego potwierdzenia jest dzwonek Yo’ve got mail… Czy jest jakas opcja zeby zamienic ten dzwiek na inny?????

  Tez sie zastanawialem nad Omnia a Renoirem ale ostatecznie wybralem LG.. Narazie jestem zadowolony 🙂 jest tylko kilka malych kruczkow ktore mnie denerwuja 😛

  Pozdro

 76. px300 6 marca 2009 w 20:36 - Odpowiedz

  Witam.

  czy moglby ktos podeslac sampla filmiku nagranego kamerka? zastanawiam sie nad kupnem, musze byc pewien ze jest wart swojej ceny:) Byłbym bardzo wdzieczny za filmik. Pozdrawiam

  [email protected]

 77. przemo 12 marca 2009 w 18:38 - Odpowiedz

  mam ten tel i jest swietny firma LG sie stara. jak kazdy tel moze ma wady ale ja osobiscie ich nie widze i jestem zadowolony aparat wysokiej klasy gps sprawny i wszystkie funkcje jakie posiada nie zawodza .1liga

 78. Michal 12 marca 2009 w 21:17 - Odpowiedz

  Ponawiam pytanie…

  Czy mozna cos zrobic zeby dzwonek SMSa trwal troche dluzej niz trwa (jest chyba ok 8sekund) Ustawielem dzwonek ktory ma dlugosc 30sek a on mi gra tylko 8s.. lipa :/

  I jeszcze jedno pytanie… jak wysylam smsa to przychodzi mi potwierdzenie… i do tego potwierdzenia jest dzwonek Yo’ve got mail… Czy jest jakas opcja zeby zamienic ten dzwiek na inny?????

 79. fazer 13 marca 2009 w 20:08 - Odpowiedz

  czy w tym modelu-podobnie jak w lg ku 910 nieda sie wyciszyć/wyłączyc dźwięku migawki ???????????

  • migawka 20 sierpnia 2009 w 08:59 - Odpowiedz

   Oczywiście, że się da – masz do wyboru 3 różne dźwięki migawki oraz opcję całkowitego jej wyłączenia – wszystko jest w menu dostępnym po uruchomieniu aplikacji aparatu cyfrowego.

 80. fazer 13 marca 2009 w 20:10 - Odpowiedz

  w powyzszym poście miałem na mysli ”ku 990” sorki za pomyłke.

 81. pablo 18 marca 2009 w 20:31 - Odpowiedz

  Co to za pierdoły!! LG Renoir jest w całości wykonany z plastyku, a nie matalu! srebrna wstawka wokół obudowy to też plastyk. Klawisze są kauczukowe a nie szkalne! kalibracja ma na celu ustawienie punktu dotyku a nie siły nacisku!!! Nie ma GPS ma GPRS i jest to usługa PŁATNA u każdego operatora.

 82. Kubiq 25 marca 2009 w 17:36 - Odpowiedz

  @up

  Telefon ma GPS 🙂 I nie musisz krzyczeć…

 83. gufy 10 kwietnia 2009 w 21:02 - Odpowiedz

  no nie ja sie zaraz zabije.. znowu mi padł głośniczek i znowu jak oglądałem filmik wcisnołem pauze i start i już nie działała a raczej charczał:) nie kupujcie se tego fona kupcie se lepiej 8GB nokie N95

 84. patik 16 kwietnia 2009 w 15:46 - Odpowiedz

  Telefon jest dostepny w sieci play

 85. Wisnia 6 czerwca 2009 w 14:14 - Odpowiedz

  Telefon jest swietny mam go juz od jakiegos czasu ma niesamowite funkcje najprawde godny polecenia z najwyzszej polki 🙂

 86. mac 9 czerwca 2009 w 13:07 - Odpowiedz

  co ma takiego niesamowitego ?

  • wiele rzeczy 21 sierpnia 2009 w 00:58 - Odpowiedz

   Ciężko wymienić jednym ciągiem… ale np. tryb 120FPS dla kamery (coś w rodzaju speed camery), zdjęcia seryjne, zdjęcia panoramiczne (prawie 180 stopni), świetny edytor zdjęć (masa filtrów i regulacji), wifi 54mbit, modem HSDPA, czujniki ruchu (wykorzystuje to np. wbudowana gra w kości – trzeba potrząsnąć telefonem, żeby wysypały się z kubka), świetna obsługa streamingu YouTube, Google Maps i Gmail-a, GPS, "asystent spacerowy" – podaje przebytą odległość i czas w czasie rzeczywistym, genialne widgety na pulpicie (ala Vista), radio FM, doskonałej jakości LCD o dużej rodzielczości (dotykowy)… jednym słowem można tak do rana wymieniać bo tel. jest genialny.

  • wiele rzeczy 21 sierpnia 2009 w 01:05 - Odpowiedz

   …a byłbym zapomniał o rozpoznawaniu pisma odręcznego podczas pisania smsów lub np. adresów www rysikiem oraz o ogólnie ogromnej intuicyjności obsługi tego telefonu – moje 8-letnie dziecko opanowało większość funkcji w 1 dzień i szaleje jak zakręcony. Nokie zostają daleko w tyle z tymi swoimi idiotycznymi menu (od zawsze).

 87. potiz 20 czerwca 2009 w 05:03 - Odpowiedz

  mam pytanko jak długo trzyma bateria w kc 910 ?

  • marco 3 lipca 2009 w 12:30 - Odpowiedz

   Przy normalnym używaniu – góra 3 dni (to i tak nieźle jak na taki ekran/tel)

 88. mac 2 lipca 2009 w 17:46 - Odpowiedz

  jak na taki tel to długo bo przy srednim uzywaniu.

  nawet do 5dni

 89. tom 16 lipca 2009 w 20:02 - Odpowiedz

  co to za bzdury ze telefon robi fotke po 7 sek od nacisniecia spustu, mam ten tel i bardzo szybko robi zdjecia.

 90. princessa 23 lipca 2009 w 12:26 - Odpowiedz

  Witam

  Zastanawiam się nad kupnem tego telefonu. Czy mógłby mi ktoś odpowiedzieć na takie pytania:1. Czy jest możliwość nagrywania muzyki z radia?2.Czy jak wezmę internet 500mb na miesiąc to na ile takiego ładowania stron internetowych to starczy?Bo nie chciałabym płacić dodatkowo za internet tylko chciałabym się mieścić w pakiecie 500mb…3. Czy od tego renoir’a nie jest lepszy samsung ultra touch s8300 albo samsung pixon?

  Pozdrawiam serdecznie

 91. sebos 25 lipca 2009 w 10:57 - Odpowiedz

  Czy można zdjąć simlocka z lg renoir, proszę o odpowiedz

 92. TheNaturaT 3 sierpnia 2009 w 09:24 - Odpowiedz

  Pewnie ze mozna.

  Kosztowalo mnie to bodaj 40zl w Krk

 93. ankhu 7 sierpnia 2009 w 21:51 - Odpowiedz

  mógłby mi ktoś łopatologicznie wytłumaczyć jak skonfigurować internet w tym modelu w plusie? ni cholery mi nie idzie. automatycznie próbowałem poprzez wysłanie ustawień dla ku990, gdzieś w necie znalazłem że to najbliżej, bo kc910 jeszcze nie ma na stronie operatora. ręczne też nie zakończone sukcesem. telefon obrandowany w orangu, może to być przeszkodą?

 94. Lucyfer 8 sierpnia 2009 w 13:07 - Odpowiedz

  Czy renoir obsługuje karty micro sd w standardzie SDHC??

  • karta 20 sierpnia 2009 w 09:02 - Odpowiedz

   Tak, obsługuje. W zestawie jest nawet takowa (4GB).

 95. iraf 13 sierpnia 2009 w 14:50 - Odpowiedz

  WITAM mam TELKEFON LG KC 910 I SZUKAM MAC ADRESU WIFI CZYLI BEZPRZEWODÓWKI I NIE UMIE GO ZNALEŚĆ MOŻE KTOŚ WIE JAK TO ZNALEŚĆ ?>?>>?? POZDRAWIAM

 96. kimcia 13 września 2009 w 18:16 - Odpowiedz

  ja se kupuje ten telefon w sobote nowy i nie moge się doczekać

 97. kurago 20 września 2009 w 12:19 - Odpowiedz

  Witam, mam kilka pytań:

  Pojawiły się już może jakieś mapy do tego telefonu?

  Można korzystać z google.maps łącząc się przez WiFi?

  Czy można bez problemu obsługiwać go palcami bez

  używania rysika?

 98. Artimasee 22 października 2009 w 17:51 - Odpowiedz

  Ten telefon jest dobry pod warunkiem że kupi się nowy a nie używany od nie wiadomo kogo po dłuższej eksploatacji (mam go pół roku i próbuje się go pozbyć) łądowanie się psuje jak cholera wyświetlacz się dnie kułko od aparatu(to przy odsłonce odpadło) bateria po półrocznym nieformatowaniu trzyma pół dnia koszmar i mało tegona telefonie porobiły mi się rysy a właściwie na wyświetlaczu sam się dziwie bo mam przecież folię ogołem masakra a już o graniu w gry java to nie wspominam konkretna masakra xd

 99. kurago 25 października 2009 w 01:04 - Odpowiedz

  hmmm.. o mało go wczoraj nie kupiłem..

  w takim razie chyba się wstrzymam, może pojawi się coś lepszego w tej cenie

 100. kasia 28 listopada 2009 w 01:06 - Odpowiedz

  co po niektorzy z was sa debilami bo krytykujecie telefon ktorego pewnie nie trzymaliscie nawet w dloniach a macie na jego temat najwiecej do powiedzenia wiec oswietle was i powiem ze ten telefon jest zajebisty bo mam go od ok roku i wiem jakie ma on mozliwosci…….

 101. kasia 28 listopada 2009 w 01:13 - Odpowiedz

  do Artimasee czy jak ci tam ten telefon chyba jak juz zauwazyles zdazyc nie jest przystosowany do gier w java trzeba byc slepym i gluchynm zeby o tym nie wiedziec:)

  i zastanawia mnie jedno jak moze ci trzymac bateria pol dnia??? pewnie dlatego ze korzystasz ze wszystkich mozliwych funkcji jednoczesnie ale to juz Twoja wina…. bo ja jakos go mam od ok roku i u mnie wszystko jest ok i tez mam folfie do tej pory ale rys nie:) dam ci rade kup sobie telefon z miedzi albo z zelaza jesli takie robia moze taki by ci odpowiadal:)

 102. kasia 28 listopada 2009 w 01:15 - Odpowiedz

  nie tyle co by odowiadal lecz tyle co by z toba wytrzymal….

 103. Anna 3 grudnia 2009 w 00:20 - Odpowiedz

  Kasia pomocy. renoi nie łączy mi się przez WIFI z HOTSPOT-ami (2)

 104. klaudia 25 grudnia 2009 w 13:36 - Odpowiedz

  hej mam kc 910i od 2 dni i nie wiem jak mam skonfigurowac wifi… 🙁 po syronkach smiga ale nie da sie ogladac wilmikow z you tube… co mam zrobic zeby dzialo????

 105. maro 1 kwietnia 2010 w 12:24 - Odpowiedz

  Przez rok było OK .Niestety ostatnio zawiesza mi sie Wyświetlacz dotykowy -nie reaguje na dotyk. Wiadomo ze wtedy telefon ten jest bezużytczny – nic nie można zrobić

  • bonczek 27 kwietnia 2010 w 19:23 - Odpowiedz

   witam

   mi też sie tak robiło i wyszło na to że musiałam zrobić

   porządek na karcie pamięci i już mi sie nie zawiesza.

 106. Anonimek XD 25 kwietnia 2010 w 07:50 - Odpowiedz

  jak morzna zmienic orientacje na LG kc910 renoir prosze o pomoc Dzienki z góry;)

 107. wmv to 3gp 8 września 2010 w 04:07 - Odpowiedz

  blu ray software仙人掌blu ray software怕羞blu ray software蜥蝪blu ray software横着blu ray software 走
  Blu ray ripper, blu-ray ripper 电影blu-ray ripper的配乐 blu-ray ripper blu-ray ripper回到身边
  blu-ray copy曾经 blu-ray copy以为 blu-ray copy告示 blu-ray copy当你想起 blu-ray copy,
  blu ray dvd copy相同 blu ray dvd copy被人 blu ray dvd copy群淹没 blu ray dvd copy结束
  电影blu ray dvd ripper画面 blu ray dvd ripper希望 blu ray dvd ripper出现 blu ray dvd ripper快一点,
  那个blu ray dvd 夏天blu ray dvd牵手 blu ray dvd越想见blu ray dvd
  convert mkv说convert mkv这一句convert mkv很有 convert mkv夏天的 convert mkv感觉
  hd converter初恋的hd converter香味hd converter就 hd converter这样被 hd converter我们寻回
  convert avchd雨下convert avchd整夜, 我的convert avchd爱convert avchd溢出 convert avchd就象雨水
  hd video converter for mac我 hd video converter for mac接着 hd video converter for mac写 hd video converter for mac把永远爱 hd video converter for mac写进诗的结尾
  整夜m2ts converter 我的m2ts converter爱溢出 m2ts converter就象 m2ts converter雨水 m2ts converter
  convert mod你的convert mod脸颊象convert mod田里convert mod熟透的 convert mod蕃茄

 108. wmv to 3gp 8 września 2010 w 05:39 - Odpowiedz

  blu ray dvd copy相同 [url=http://www.blu-ray-software.net/blu-ray-copy/]blu ray dvd copy[/url]被人 blu ray dvd copy群淹没 blu ray dvd copy结束
  电影[url=http://www.blu-ray-software.net/blu-ray-ripper/]blu ray dvd ripper[/url]画面 blu ray dvd ripper希望 blu ray dvd ripper出现 blu ray dvd ripper快一点,
  那个[url=http://www.blu-ray-software.net/blu-ray-ripper/]blu ray dvd[/url] 夏天blu ray dvd牵手 blu ray dvd越想见blu ray dvd
  你[url=http://www.hd-video-software.com/mkv-converter/]convert mkv[/url]说convert mkv这一句convert mkv很有 convert mkv夏天的 convert mkv感觉
  hd converter初恋的[url=http://www.hd-video-software.com/hd-video-converter/]hd converter[/url]香味hd converter就 hd converter这样被 hd converter我们寻回
  [url=http://www.hd-video-software.com/avchd-converter/]convert avchd[/url]雨下convert avchd整夜, 我的convert avchd爱convert avchd溢出 convert avchd就象雨水
  [url=http://www.hd-video-software.com/mac-hd-video-converter/]hd video converter for mac[/url]我 hd video converter for mac接着 hd video converter for mac写 hd video converter for mac把永远爱 hd video converter for mac写进诗的结尾
  整夜[url=http://www.hd-video-software.com/mts-m2ts-converter/]m2ts converter[/url] 我的m2ts converter爱溢出 m2ts converter就象 m2ts converter雨水 m2ts converter
  而[url=http://www.hd-video-software.com/mod-converter/]convert mod[/url]你的convert mod脸颊象convert mod田里convert mod熟透的 convert mod蕃茄

 109. lenhe 8 stycznia 2011 w 11:11 - Odpowiedz

  Thess iphone are beautiful, I am also a iphone user, i hope you can provideo more useful information about it.
  [url=http://www.rip-blu-ray-copy.com]rip blu ray[/url]
  [url=http://www.rip-blu-ray-copy.com/resources/blu-ray-rippen.html]blu ray rippen[/url]
  [url=http://www.rip-blu-ray-copy.com/guides/blu-ray-to-ps3.html]blu ray to ps3[/url]
  [url=http://www.rip-blu-ray-copy.com/guides/blu-ray-to-divx.html]blu-ray to divx[/url]
  [url=http://www.rip-blu-ray-copy.com/guides/convert-blu-ray-to-dvd-video.html]convert blu ray to dvd[/url]
  [url=http://www.rip-blu-ray-copy.com/guides/how-to-rip-blu-ray-discs.html]how to rip blu ray[/url]
  [url=http://www.rip-blu-ray-copy.com/guides/convert-blu-ray-to-avchd.html]convert blu-ray to avchd[/url]
  [url=http://www.rip-blu-ray-copy.com/blu-ray-dvd-burner.html]blu-ray dvd burner[/url]
  [url=http://www.rip-blu-ray-copy.com/guides/convert-blu-ray-to-gif.html]convert blu-ray to gif[/url]
  [url=http://www.rip-blu-ray-copy.com/guides/convert-blu-ray-to-swf.html]convert blu-ray to swf[/url]

 110. azofijka 8 stycznia 2011 w 11:15 - Odpowiedz

  Witam, czy ktoś może mi pomóc. Nie mogę nastawić połączenia Bluetooth. Zrobiłam polecenia zgodnie z instrukcją a pomimo tego nie działa. Ani nie widzi innych urządzeń, ani aparat nie jest widziany w innych komórkach. Pozdrawiam

 111. siwy342 8 stycznia 2011 w 11:50 - Odpowiedz

  Ja mogę tlyko napisać, że rzeczywiscie podczas otwierania filderu ze zdjeciami strasznie dlugo trzeba czekac az sie zaladują (ale nie zawsze) i czasami sie zacina podczas niektórych czynności np.: przewijania miedzy ekranami. Ale mysle ze wada nie jest sam telefon tylko soft. Ogólnie jestem z niego bardzo zadowolony.

 112. miki123 8 stycznia 2011 w 11:58 - Odpowiedz

  Ja jestem z tego telefonu bardzo zadowolony. Ma duzo funkcji, które juz rozgryzłem ale wciąż nie potrafie przesyłac plików za pomocą bluetootha. Prosze napiscie mi w komentarzach jak to się robi.

 113. geeeha 8 stycznia 2011 w 12:36 - Odpowiedz

  Telefon jest naprawde bardzo fajny, uzytkuje go od 7 miesiecy i zero jakiejkolwiek usterki 😉

 114. glupki same na tym forum sa 8 stycznia 2011 w 13:05 - Odpowiedz

  😮

 115. filipqq 14 września 2011 w 12:20 - Odpowiedz

  czy można używać ten telefona jako nawigację samochodową?

 116. misiek 6 lutego 2012 w 09:04 - Odpowiedz

  co wy pie……… za nauke sie wescie a nie za telefony

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.