Jesteś tutaj:-, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-Najnowsze stacje robocze Lenovo przekraczają granice kreatywnej produktywności w nowym hybrydowym świecie pracy

Najnowsze stacje robocze Lenovo przekraczają granice kreatywnej produktywności w nowym hybrydowym świecie pracy

 • Nowe stacje robocze ThinkStation™ P3 Tower, Ultra i Tiny zapewniają wyjątkową wydajność przy elastycznych konfiguracjach i uniwersalnych obudowach
 • Najnowsze mobilne stacje robocze ThinkPad™ P16 2. generacji, P1 6. generacji, P16v i, P16s i 2. generacji oraz P14s i 4. generacji oferują przełomową wydajność podczas mobilnej pracy

Lenovo™ zaprezentowało najnowsze rozwiązania stacji roboczych ThinkStation i ThinkPad, zaprojektowane z myślą o zapewnieniu wysokiego poziomu mocy i wydajności niezbędnej do obsługi zaawansowanych obciążeń roboczych z certyfikatami ISV1. Stacje robocze Lenovo zostały zaprojektowane by przekraczać granice wydajności, które pomagają uwolnić potencjał użytkowników, zachowując jednocześnie niezawodność, użyteczność i konfigurowalność niezbędną w różnych branżach. Użytkownicy mogą skonfigurować dostosowane do swoich potrzeb stacje robocze zbudowane z najnowocześniejszych komponentów, takich, jak procesory Intel® Core® 13. generacji i profesjonalne układy graficzne NVIDIA® RTX™ oraz obsługujące najnowsze systemy operacyjne, w tym Windows 11 i wybrane dystrybucje systemu Linux.2

Снимок экрана 2023 05 19 в 10.01.28

Stacje robocze typu desktop z serii ThinkStation P3 zapewniają odpowiednie cechy bezkompromisowo podchodząc do kwestii wydajności i wszechstronności. Zupełnie nowa obudowa typu Tower zaprojektowana z myślą o kluczowych zadaniach jest idealnym rozwiązaniem dla projektantów, inżynierów i studentów, którzy szukają elastyczności i możliwości rozbudowy bez kompromisów w zakresie mocy obliczeniowej. ThinkStation P3 Tower z rozszerzoną obudową obsługuje większe zasilacze o mocy do 1100W, aby obsłużyć bardziej wymagające konfiguracje oraz wiele możliwości instalacji urządzeń magazynujących o pojemności do 26 TB dla aplikacji wymagających dużej ilości danych. ThinkStation P3 Ultra ulepsza jeszcze bardziej swoją rewolucyjną formę niewielkiej obudowy o objętości mniejszej niż cztery litry, która jest w stanie pomieścić odpowiednią moc i wydajność. Inteligentnie kompaktowa stacja robocza P3 Ultra została zaprojektowana do zapewnienia płynności pracy i łatwego dostosowania do zmieniających się hybrydowych przestrzeni roboczych. ThinkStation P3 Tiny została zaprojektowana tak, aby dotrzeć tam, gdzie inne stacje robocze nie mogą. Wiodąca w swojej klasie kompaktowość z obudową o objętości zaledwie jednego litra sprawia, że P3 Tiny zmieści się praktycznie wszędzie.

Mobilne stacje robocze ThinkPad to synonim wydajności, designu najwyższej klasy i legendarnej trwałości. Najnowsze modele urządzeń ThinkPad z serii P dostarczają innowacji zorientowanych na użytkownika, zaprojektowanych z myślą o pracy hybrydowej i sprzyjających pozytywnym doświadczeniom pracowników, zapewniając jednocześnie wysoki poziom mocy i wydajności, umożliwiając pracę bez ograniczeń, bez względu na to, czy wykonujemy ją w biurze, czy w podróży. ThinkPad P14s i 4. generacji oraz P16s i 2. generacji zachwycą wysoce mobilnych profesjonalistów, nauczycieli i studentów, którzy szukają idealnego połączenia wydajności i mocy w dogodnej cenie, bez uszczerbku dla bezpieczeństwa i trwałości. ThinkPad P16v i został zaprojektowany, aby wypełnić lukę między stacjami roboczymi klasy podstawowej i wyższej. Zbudowany dla twórców, którzy wymagają większej mocy do obsługi dużych obciążeń roboczych i wielozadaniowości, został wyposażony w procesory Intel Core serii H, zaawansowaną grafikę i najnowsze funkcje zabezpieczeń niezbędne do ochronny cennych danych oraz swojej tożsamości. ThinkPad P16 2. generacji i ThinkPad P1 6. generacji zapewniają ekstremalnie wysoki poziom wydajności mobilnych stacji roboczych, umożliwiając użytkownikom wykonywanie złożonych zadań, takich jak renderowanie w wysokiej rozdzielczości i korzystanie z rozwiązań VR wysokiej klasy mobilnie. P16 2. generacji koncentruje się na surowej wydajności zbliżonej do wydajności niektórych stacjonarnych stacji roboczych, z najwyższej klasy procesorami mobilnymi, profesjonalnymi układami graficznymi NVIDIA RTX i najwyższą w historii pojemnością pamięci operacyjnej w mobilnych stacjach roboczych – nawet 192 GB. ThinkPad P1, będący teraz szóstą generacją tego modelu, zapewnia najwyższą wydajność w smukłej i lekkiej obudowie bez kompromisów w zakresie mocy czy wytrzymałości.

 

Redefiniowanie wszechstronności stacji roboczych typu desktop: Lenovo ThinkStation P3 Tower, P3 Ultra i P3 Tiny

Najnowsza generacja urządzeń z serii P3 to najpotężniejsze stacje robocze klasy podstawowej w ofercie Lenovo, oferujące różne wielkości obudowy, które można dostosować do wielu branż, hybrydowych przestrzeni roboczych i typu wykonywanej pracy. Użytkownicy z branży inżynieryjnej i architektonicznej, finansowej, zaawansowanej edukacji oraz z sektora medycznego mogą skonfigurować i dostosować nową stację ThinkStation P3 do swoich konkretnych wymagań. Najważniejsze cechy tej serii:

 • ThinkStation P3 Tower: Poznaj moc i możliwości rozbudowy stacji roboczej typu tower w przystępnej cenie, z procesorami Intel Core 13. generacji i obsługą grafiki do NVIDIA RTX™ A5500, która umożliwi bezproblemowe wykonywanie nawet najbardziej skomplikowanych zadań, dzięki wydajności i możliwościom rozbudowy przydatnym w wielu branżach. P3 Tower może obsługiwać do 128 GB pamięci DDR5 i łącznie sześć dysków, z czterema gniazdami rozszerzeń PCIe i zasilaniem do 1100W.
 • ThinkStation P3 Ultra: Dysponując wyjątkowym poziomem wydajności w obudowie o pojemności mniejszej niż cztery litry, P3 Ultra idealnie nadaje się do organizacji pracy w trybie hybrydowym, zdalnym lub w mniej dostępnych lokalizacjach. Inteligentna, kompaktowa konstrukcja została wyposażona w grafikę do NVIDIA RTX A5500 oraz opcjonalny kontroler BMC (baseboard management controller), który swoją premierę będzie miał jeszcze w tym roku i umożliwi zaawansowane zdalne monitorowanie i zarządzanie systemami.

 

Снимок экрана 2023 05 19 в 10.04.41

ThinkStation P3 Ultra

 

 • ThinkStation P3 Tiny: Dysk Lenovo w obudowie Tiny został zaprojektowany tak, aby dotrzeć tam, gdzie inni nie mogą. Nowy P3 Tiny, o całkowitej objętości zaledwie jednego litra, jest mały, ale zarazem potężny. Dzięki szerokiej gamie opcji montażu, certyfikatom ISV i grafice NVIDIA T1000 obsługującej do sześciu wyświetlaczy, ThinkStation P3 Tiny może zwiększyć możliwości architektów i inżynierów, analityków finansowych, pracowników sektora medycznego i edukacji STEM, praktycznie w dowolnym miejscu.
Снимок экрана 2023 05 19 в 10.02.28

ThinkStation P3 Tiny

 

Seria ThinkPad P pozwala twórcom mobilnym cieszyć się wyborem i wolnością

Elastyczne i wielozadaniowe mobilne stacje robocze nie muszą iść na kompromis w kwestii wydajności, czego dowodem są nowe urządzenia ThinkPad z serii P, która zapewnia rozwiązania z certyfikatem ISV w różnych przedziałach cenowych.

Ponadto, wraz z pozostałą częścią portfolio ThinkPad ogłoszoną na początku tego roku, najnowsze mobilne stacje robocze ThinkPad zwiększają również wykorzystanie większej ilości materiałów pochodzących z recyklingu oraz plastiku post consumer content (PCC)3 w wybranych komponentach, co jest zgodne z proekologicznymi działaniami Lenovo mającymi na celu wspieranie gospodarki cyrkularnej. Celem Lenovo jest wykorzystywanie materiałów pochodzących z recyklingu pokonsumenckiego do produkcji 100% komputerów do 2025 roku.

 • ThinkPad P16 2. generacji: najpotężniejsza w historii 16-calowa mobilna stacja robocza Lenovo, zbudowana z myślą o użytkownikach, którzy potrzebują najwyższego poziomu wydajności w podróży. Najnowszy P16 2. generacji wyposażony jest w procesory Intel Core serii HX do 13. generacji z profesjonalną grafiką do poziomu GPU NVIDIA RTX 5000 Ada Generation dla mobilnych stacji roboczych, które zapewniają przełom w szybkości, wydajności i efektywności. PCIe 5.0 oferuje błyskawiczną obsługę pamięci masowej i I/O oraz 192 GB pamięci DDR5, co gwarantuje, że nawet najbardziej złożone procesy nie będą stanowiły wyzwania dla infrastruktury IT.
Снимок экрана 2023 05 19 в 10.06.20

ThinkPad P16 2. generacji

 

 • ThinkPad P1 6. generacji: Mocny, mobilny i ultralekki elegancki design o wadze zaledwie 1,78 kg. Idealny dla twórców treści i wyposażony w innowacyjne funkcje, w tym konstrukcję termiczną z ciekłego metalu zapewniającą zaawansowaną wydajność chłodzenia, ThinkPad P1 może być skonfigurowany z nowym 16-calowym ekranem dotykowym OLED z kamerą 5MP lub wyświetlaczem o niskim poziomie niebieskiego światła, który łagodzi zmęczenie oczu. Fabryczna kalibracja kolorów zapewnia ostre, wyraźne obrazy, a o doskonałą mobilność zadba WiFi-6E4 i opcjonalne 4G LTE, zapewniając łączność nawet w najbardziej odległych miejscach. Wysoką wydajność grafiki zapewniają układy graficzne NVIDIA RTX 5000 Ada Generation dla mobilnych stacji roboczych lub NVIDIA GeForce RTX™ 4090 (w najwyższych konfiguracjach).

 

Снимок экрана 2023 05 19 в 10.07.13

ThinkPad P1 6. generacji

 

 • ThinkPad P16v i generacji: Zaprojektowany, aby wypełnić lukę pomiędzy stacjami roboczymi klasy podstawowej i wyższej, nowy P16v z łatwością radzi sobie z dużymi, złożonymi obciążeniami dzięki procesorom z serii Intel Core H 13. generacji, układowi graficznemu do NVIDIA RTX 2000 Ada Generation dla mobilnych stacji roboczych oraz dwumodułowemu systemowi chłodzenia, który maksymalnie stabilizuje temperatury, pozwalając użytkownikom w pełni wykorzystywać wymagające i wielozadaniowe aplikacje.
Снимок экрана 2023 05 19 в 10.08.24

ThinkPad P16v i generacji

 

 • ThinkPad P14s i generacji oraz P16s i 2. generacji: odpowiednio 14- i 16-calowe mobilne stacje robocze Lenovo z najdłuższym czasem pracy na baterii5 to najnowsze modele dostępne w kolorze czarnym lub Storm Grey. Zaprojektowane z myślą o wysokiej wydajności i produktywności w zdalnych i hybrydowych środowiskach pracy. Występują z kilkoma opcjami wyświetlaczy, w tym OLED i o niskim poziomie niebieskiego światła, opcjonalną kamerą 5MP i procesorem graficznym do NVIDIA RTX A500 dla mobilnych stacji roboczych.

 

Снимок экрана 2023 05 19 в 10.08.56

ThinkPad P14s

 

Lenovo oferuje kompleksowe portfolio usług wspierających i zabezpieczających inwestycje w stacje robocze. Wprowadzone dziś produkty są również dostępne w ramach modelu Lenovo TruScale Device as a Service (DaaS), który oferuje organizacjom szeroką gamę rozwiązań dla cyfrowego miejsca pracy- elastyczne opcje płatności oraz możliwość łatwego skalowania IT zgodnie ze zmieniającymi się potrzebami biznesowymi. Aktualizacje i przedłużenia gwarancji do pięciu lat zapewniają usługę o stałym koszcie, chroniąc cenne inwestycje. Aby jeszcze bardziej zwiększyć wydajność oraz komfort pracowników, firmy mogą wdrożyć Lenovo Premier Support Plus. Ten kompleksowy pakiet usług wsparcia oferuje pomoc skoncentrowaną na użytkowniku, zapewniając im bezproblemowe doświadczenia z korzystania z urządzeń i bezpośredni dostęp do najlepszych techników Lenovo.

 

„Stacje robocze ThinkStation i ThinkPad napędzają branże w tak szerokich obszarach, jak badania i projektowanie, inżynieria i finanse, media i rozrywka, opieka zdrowotna i edukacja” powiedział Rob Herman, VP and GM, Worldwide Workstation and Client AI Business w Lenovo. „Nasze najnowsze stacje robocze pokazują zaangażowanie Lenovo w dążenie do innowacji zorientowanych na człowieka, które umożliwiają naszym klientom dokonywanie zmian i wywieranie pozytywnego, długotrwałego wpływu w ich codziennym życiu”.

 

Nowe stacje robocze będą dostępne od maja 2023 r.6. Aby dowiedzieć się więcej o portfolio produktów Lenovo dla stacji roboczych, odwiedź: lenovo.com/thinkstations

 

 

Autor |2023-05-19T10:09:23+02:0019 maja 2023 10:09|Kategorie: Lenovo, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , , |1 komentarz

1 komenarz

 1. Jay Hendricks 4 lipca 2023 w 16:02 - Odpowiedz

  Your post has given me a lot of knowledge. Let me once again believe in the power of words, providing inspiration, and thus gaining inspiration, allowing you to acquire knowledge and broaden your horizons. You are truly talented and excellent, and I wish you better and better connections game

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.