Jesteś tutaj:-, Gry, Lenovo, Newsy, PC i Laptopy, Pozostałe, Raporty i prezentacje, Rozrywka, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-Najnowsze laptopy Lenovo Legion z serii Slim łączą moc i dopasowują się do graczy, którzy tworzą oraz twórców, którzy grają

Najnowsze laptopy Lenovo Legion z serii Slim łączą moc i dopasowują się do graczy, którzy tworzą oraz twórców, którzy grają

  • Nowa seria Lenovo Legion Slim 8. generacji łączy w sobie wydajność i mobilność, pozwalającą graczom wybrać konfigurację, która najlepiej pasuje do ich własnego, unikalnego stylu.
  • Seria Lenovo Legion Slim 7 oferuje 140W TDP w smukłej obudowie dla graczy, która idealnie sprawdzi się w podróży.
  • Dzięki serii Lenovo Legion Slim 5 gracze mogą wybrać opcję optymalną pod względem mocy, mobilności i wielkości ekranu. Nowe ultra szerokie, ultra szybkie monitory gamingowe Lenovo Legion Y34wz-30 i R45w-30 posiadają wiele funkcji wyznaczających nowy poziom komfortu.

 

Снимок экрана 2023 03 24 в 10.20.05

 

Firma Lenovo zapowiedziała dziś najnowszą 8. generację laptopów Lenovo Legion Slim. Lenovo Legion Slim to przede wszystkim umożliwienie graczom przekraczania swoich celów w grach, przy jednoczesnym realizowaniu własnych kreatywnych pasji. Wśród nowych modeli jest więcej opcji niż kiedykolwiek: Lenovo Legion Slim 7i oraz 7 (16”, 8), Lenovo Legion Slim 5i oraz 5 (16”, 8) i w zupełnie nowym rozmiarze w tym roku — Lenovo Legion Slim 5 (14”, 8), który wyznacza zupełnie nowy poziom wydajności i mobilności laptopa w swojej kategorii. Najnowsza generacja serii jest również pierwszą, w której zastosowano rodzinę układów Lenovo Artificial Intelligence (LA). Są to wbudowane fizyczne chipy AI, zasilające Lenovo AI Engine+, który dynamicznie dostosowuje temperaturę Lenovo Legion ColdFront 5.0 w celu optymalizacji chłodzenia na bieżąco i utrzymania maksymalnej wydajności przy minimalnym poziomie hałasu.

Laptopy Lenovo z serii Legion Slim zostały zaprojektowane z myślą o codziennych potrzebach graczy, posiadają gniazdo SD, technologię szybkiego ładowania baterii1, Windows 11, trzy miesiące darmowego Xbox Game Pass Ultimate2,3, a także dostęp do immersyjnego dźwięku Nahimic od SteelSeries 3D oraz oprogramowanie Lenovo Vantage pomagające użytkownikom w pełni wykorzystać możliwości ich urządzeń. Usługa Lenovo Premium Care zapewnia całodobowe wsparcie techniczne, wskazówki4 i pomoc, dzięki czemu gracze nie muszą tracić czasu, a dzięki Legion Arena, użytkownicy mogą stworzyć swoją bibliotekę gier, w której wszystkie tytuły będą dostępne w jednym miejscu, bez konieczności przełączania się między aplikacjami. Ponadto, gracze chcący poszerzyć swoje horyzonty — dosłownie — powinni przyjrzeć się zakrzywionemu monitorowi Lenovo Legion R45w-30 o przekątnej 44.5 cala i proporcjach 32:9 oraz nowemu monitorowi dla graczy Lenovo Legion Y34wz-30, który dzięki 34-calowemu panelowi z technologią mini-LED zapewnia wyjątkową wyrazistość i żywe kolory.

 

s 876 x

 

“Lenovo zawsze wierzyło w umożliwienie graczom elastycznego wyboru urządzenia dostosowanego do ich potrzeb zarówno w zakresie wydajności w grach, jak i stylu życia,” powiedział Jun Ouyang, Wice Prezes i Dyrektor Generalny Segmentu Consumer Business Segment, Intelligent Devices Group w Lenovo. “Nowa seria laptopów gamingowych Lenovo Legion Slim, wraz z serią Lenovo Legion Pro, Legion Tower oraz urządzeniami gamingowymi Lenovo LOQ, wypełnią nasze portfolio gamingowe opcjami, które zaspokoją potrzeby graczy o szerokim zakresie wymagań.”

s 821 x

Lenovo Legion Slim 7i oraz 7 (16”, 8): najbardziej elastyczne 16-calowe laptopy gamingowe na świecie, usprawnione dzięki AI 5

Najnowsza seria Lenovo Legion Slim 7 8. generacji została zaprojektowana, aby odpowiedzieć na wymagania graczy, którzy potrzebują laptopa, mogącego z łatwością uruchamiać tytuły AAA, a który jednocześnie jest wystarczająco wszechstronny by poradzić sobie z innymi zadaniami, takimi jak streaming, tworzenie treści czy praca na komputerze. Dostępne z procesorem Intel® Core™ i9-13900H 13. generacji w Lenovo Legion Slim 7i lub procesorem AMD Ryzen™ 9 7940HS w Lenovo Legion Slim 7, oba są wyposażone w grafikę NVIDIA® GeForce RTX™ 4070 i do 32GB pamięci RAM DDR5 5600MHz, które sprawiają, że tworzone i odkrywane światy na 16-calowym wyświetlaczu Lenovo PureSight o proporcjach 16:10 nabierają wyrazistości i życia. Opcje wyświetlacza dla graczy Lenovo PureSight obejmują dwa warianty: panel WQXGA 240Hz VRR 500nit do sesji gamingowych wymagających wydajności i płynności lub panel 3,2K 165Hz VRR 430nit ze 100% DCI-P3 dla twórców, którzy potrzebują wysokich rozdzielczości i najszerszej gamy kolorów do swojej pracy. Obie opcje mogą zaspokoić zróżnicowane potrzeby użytkownika.

Najnowsze laptopy z serii Legion Slim zostały zaprojektowane tak, aby pozostawały chłodne nawet przy dużym obciążeniu dzięki zaawansowanemu systemowi termicznemu Lenovo Legion ColdFront 5.0, wyposażonemu w poczwórne miedziane hybrydowe rurki cieplne, mieszankę termiczną z wymianą fazową oraz zupełnie nowy wlot powietrza i system 90-łopatkowych wentylatorów – co skutkuje zmniejszeniem o 48dB w trybie wydajności w porównaniu z poprzednią zastosowaną technologią. Optymalizacja termiczna jest jeszcze bardziej zaawansowana dzięki wbudowanemu układowi Lenovo LA AI, który dynamicznie dostosowuje moc systemu chłodzenia, aby zmaksymalizować liczbę klatek na sekundę i zminimalizować hałas, co pozwala Lenovo Legion Slim 7i oraz 7 osiągać nawet 140W TDP.

s 825 x

Bateria o mocy 99.99W — największa dozwolona w wewnętrznej kabinie większości samolotów — pozwala użytkownikom w razie potrzeby na nieprzerwaną pracę nawet przez 10 godzin1. Super Rapid Charge zapewnia pełne naładowanie w zaledwie 80 minut1,6 za pośrednictwem adaptera 230W Slim Adapter, oba porty USB-C® obsługują ładowanie 140W, a także DisplayPort™ 1.4. Wi-Fi 77 jest obsługiwane dzięki karcie Filogic 380 Wi-Fi 7 firmy MediaTek, zaprojektowanej tak, aby zmaksymalizować prędkość Internetu.

Pełnowymiarowa klawiatura Lenovo Legion TrueStrike z pełną klawiatura numeryczną, dużymi klawiszami strzałek i 1.5mm skokiem klawiszy została zaprojektowana z myślą o komfortowym pisaniu. Klawiaturę można dostosować do własnych potrzeb zarówno dzięki wymiennym nasadkom klawiszy WSAD, jak i podświetleniu RGB na klawiszach Lenovo Legion Spectrum, a dla osób poszukujących bardziej stonowanej estetyki dostępne jest także białe podświetlenie. Cała ta moc obliczeniowa mieści się w smukłej (17.99mm w najcieńszym miejscu), całkowicie metalowej obudowie dostępnej w kolorach Storm Grey lub Glacier White8, która waży niecałe 2kg, dzięki czemu Lenovo Legion Slim 7i oraz 7 są najbardziej elastycznymi w użytkowaniu laptopami Lenovo Legion Slim w historii.

s 803 x

 

Lenovo Legion Slim 5i and 5 (16”, 8): Najbardziej przenośny 16-calowy laptop do gier na świecie, usprawiony dzięki AI5

Lenovo Legion wierzy w zapewnienie graczom jak największego wyboru i elastyczności za sprawą nowej 8. generacji uzupełniającej portfolio Legion — Lenovo Legion Slim 5i oraz 5. Wybór zaczyna się od rozmiaru laptopa: Lenovo Legion Slim 5 oraz 5i są dostępne w wersji 16-calowej, a także nawet 14-calowej w Lenovo Legion Slim 5 wyposażonym w panel OLED. 1,2

Lenovo Legion Slim 5i jest dostępny z procesorem Intel Core i7-13700H 13. generacji, natomiast Lenovo Legion Slim 5 z procesorem AMD Ryzen 9 7840HS. Oba modele są dostępne z kartą graficzną NVIDIA GeForce RTX 4070 Laptop GPU. Dzięki większym hybrydowym miedzianym rurkom i rurkom cieplnym, mieszance termicznej ze zmianą fazy, zwiększonym wlotom i wylotom powietrza, a także systemowi podwójnych wentylatorów polimerowych z cieczą 12V Legion ColdFront 5.0 pomaga znacznie optymalizować temperaturę urządzenia, jednocześnie zapobiegając zjawisku thermal throttlingu.

 

s 819 x

 

Na pokładzie znajduje się również układ LA1 AI, który zasila Lenovo AI Engine+, kontrolujący termikę w celu dynamicznego rozdzielenia mocy pomiędzy CPU i GPU, aby zoptymalizować wydajność i zminimalizować hałas wentylatora. Układ LA w połączeniu z wariantami GPU o wysokiej mocy, takimi jak NVIDIA GeForce RTX 4070 GPU, pozwala Lenovo Legion Slim 5i na osiągnięcie 160W TDP, co jest idealnym rozwiązaniem dla graczy, którzy nie chcą rezygnować z mocy podczas rozgrywki. Dostępne są także opcje z mniej wydajnymi procesorami graficznymi, które pozwalają na jeszcze większe wyszczuplenie obudowy laptopa (do grubości zaledwie 19,7 mm w najcieńszym miejscu). Jest to idealne rozwiązanie dla graczy, którzy chcą mieć laptopa ważącego jedynie 2,3 kg, który jest równie przenośny, co wydajny. Wszystkie laptopy z serii Lenovo Legion Slim 5 można skonfigurować z maksymalnie 32GB pamięci RAM DDR5 5600Mhz z możliwością rozszerzenia do 64GB. Za metalową obudową kryje się 16-calowy ekran Lenovo PureSight dla graczy o rozdzielczości WQXGA 16:10 500nit i częstotliwości odświeżania do 240 Hz z VRR, który pozwala w pełni wykorzystać moc urządzenia i przenosi każdą rozgrywkę na zupełnie nowym poziom.

Bateria o pojemności do 80Wh zapewnia do 8 godzin1 pracy na pojedynczym ładowaniu i obsługuje Super Rapid Charge6, co oznacza mniej czasu ładowania, a więcej czasu korzystania z urządzenia w podróży. Dzięki portowi USB-C, który obsługuje ładowanie 140 W, użytkownik bez większych problemów może zostawić ładowarki Slim w domu, aby uzyskać jeszcze większą mobilność. Pełnowymiarowa klawiatura Legion TrueStrike jest konfigurowalna dzięki wymiennym nasadkom klawiszy WSAD, a także 4-strefowemu oświetleniu RGB Legion Spectrum, które cieszy oczy i doskonale komponuje się z obudową Storm Grey8 czy Misty Grey8. W celu uzyskania bardziej dyskretnego wyglądu dostępna jest także klawiatura podświetlana całkowicie na biało8.

 

Monitory gamingowe, które są jednocześnie urządzeniami do działania w świecie pracy hybrydowej.

Najnowsza para monitorów gamingowych Lenovo Legion oferuje dwa ultra szerokie wyświetlacze stworzone do wciągającej rozgrywki. Od zabawy do skupienia: przełączanie się między grą a pracą stało się właśnie niezwykle proste – oba gamingowe monitory Lenovo Legion Y34wz-30 oraz R45w-30 oferują wielozadaniową elastyczność PIP/PBP, KVM, a także technologię Lenovo True Split, która pozwala na podział wyświetlacza na dwa osobne monitory przy użyciu tylko jednego kabla wejściowego. Wbudowane w obu monitorach szybkie złącze 2.5G RJ45 zapewnia trwalsze, płynniejsze i bardziej stabilne połączenie podczas intensywnych rozgrywek multiplayer oraz spotkań. Oba monitory są zgodne z oprogramowaniem Lenovo Artery, które oferuje graczom zaawansowane funkcje umożliwiające dokładne dostosowanie wyświetlaczy, a także narzędzia do gier, które zapewniają dodatkową przewagę podczas rozgrywki.

 

s 845 x

s 811 x (1)

Gracze, którzy wymagają dokładnego odwzorowania kolorów, kontrastu i odpowiedniej szybkości, nie muszą już szukać dalej. Nowy gamingowy monitor Lenovo Legion Y34wz-30 wyposażony w 34-calowy, ultra szeroki, zakrzywiony panel WQHD mini-LED DisplayHDR 1000 zapewnia realistyczny kontrast między głębokimi cieniami a wyrazistą jasnością. Dzięki 125% sRGB, 95% DCI-P3 10bitowej głębi kolorów i dokładności kolorów Delta E<2. Częstotliwość odświeżania 180Hz (podkręcona) i czas reakcji 1ms MPRT oznaczają bezkompromisową płynność rozgrywki. Lenovo Legion Y34wz-30 oferuje również możliwość ładowania o mocy 140W przez USB-C, dostarczając energię do laptopów lub innych urządzeń, a także złącza HDMI 2.1, DisplayPort 1.4 i hub USB.

Nowy gamingowy monitor Lenovo Legion R45w-30 — najnowszy 44,5-calowy monitor panoramiczny Lenovo o proporcjach 32:9 — to doskonały wybór dla graczy i twórców poszukujących dodatkowej powierzchni ekranu, aby w pełni zanurzyć się zarówno w grach, jak i w pracy. Jasność 120% sRGB, 115% DCI-P3 osiąga 500 nitów, a częstotliwość odświeżania 165 Hz można podkręcić do 170 Hz, co przekłada się na płynniejsze i bardziej immersyjne doświadczenia w grach. Czas reakcji MPRT wynoszący 1ms gwarantuje płynną i szybką grę. Obsługa AMD FreeSync® Premium Pro oraz New Adaptive Sync minimalizuje rozmywanie ekranu przy jednoczesnej maksymalizacji efektu HDR. Lenovo Legion R45w-30 obsługuje USB-C gen. 2 z inteligentnym ładowaniem o mocy 75W, złącza HDMI 2.1, DisplayPort 1.4, a także posiada hub USB i porty audio out, co pozwala na obsługę dowolnej konfiguracji akcesoriów.

Ceny i dostępność w Polsce podamy wkrótce.

 

1 komenarz

  1. free games 15 maja 2023 w 06:47 - Odpowiedz

    This is the most amazing tutorial and I’m so glad to know this article of yours. I have taken the time to read it many times and follow the way you instructed and have done it successfully. Thank you for sharing this great information with the community.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.