Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Lenovo, Newsy, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt-Lenovo, we współpracy z Centrum Badań nad Cyberbezpieczeństwem Uniwersytetu Ben-Guriona, stworzyło Lenovo Cybersecurity Innovation Center

Lenovo, we współpracy z Centrum Badań nad Cyberbezpieczeństwem Uniwersytetu Ben-Guriona, stworzyło Lenovo Cybersecurity Innovation Center

Lenovo™ utworzyło 20 lutego 2023 r – Lenovo Cybersecurity Innovation Center (LCIC), powstałe we współpracy z Cyber Security Research Center of Ben-Gurion University of the Negev, wiodącą izraelską instytucją badawczą zajmującą się cyberbezpieczeństwem. Centrum będzie koncentrować się na innowacjach w zakresie architektury zero-trust w sprzęcie i bezpieczeństwie “poniżej systemu operacyjnego”, a także służyć jako centrum rozwoju rozwiązań bezpieczeństwa nowej generacji. LCIC oferuje klientom Lenovo laboratorium atestacyjne oraz dostęp do wiadomości branżowych i wymiany informacji poprzez działające na miejscu centrum prasowe.

Różnorodność i dotkliwość zagrożeń cybernetycznych wzrasta, ponieważ hakerzy stosują coraz bardziej wyrafinowane narzędzia do coraz większej liczby rozwiązań komputerowych wykorzystywanych przez przedsiębiorstwa, rządy i konsumentów.

Według globalnego raportu Lenovo „Data For Humanity” z listopada 2022 r., bezpieczeństwo IT jest najważniejszym czynnikiem branym pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o inwestowaniu w rozwiązania podczas procesu transformacji cyfrowej w małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach. Monitorowanie i ocena zagrożeń w połączeniu z badaniami i raportowaniem przez Specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa LCIC umożliwi bardziej strategiczne i skuteczne działanie.

Izrael jest uznawany na arenie międzynarodowej za centrum branży cyberbezpieczeństwa, a Be’er Sheva jest siedzibą ośrodków badawczo-rozwojowych w zakresie cyberbezpieczeństwa dla kilku globalnych firm technologicznych. LCIC będzie obsadzone i zarządzane przez ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa z Lenovo i Uniwersytetu Ben-Guriona.

 

„Cyberbezpieczeństwo jest dziś jednym z najważniejszych priorytetów CIO” – powiedział Nima Nadav Baiati, Executive Director & GM, Commercial Cybersecurity Solutions, Lenovo. „Otwarcie przez Lenovo nowego centrum innowacji w dziedzinie bezpieczeństwa z Uniwersytetem Ben-Guriona daje nam dostęp do globalnego centrum innowacji w dziedzinie bezpieczeństwa, dostęp naszych klientów do wiodących na świecie ekspertów i pomoże nam stworzyć jeszcze mocniejsze produkty w całym naszym portfolio”.

 

Rozwiązania opracowane w LCIC zostaną włączone do ThinkShield, portfolio sprzętu, oprogramowania i usług Lenovo z rozszerzonymi funkcjami bezpieczeństwa. ThinkShield zapewnia kompleksowe bezpieczeństwo end-to-end i dostarcza zaawansowanych rozwiązań w postaci wbudowanych zabezpieczeń platform oraz urządzeń, ochrony przed zagrożeniami i danymi a także narzędzia do zarządzania bezpieczeństwem, które pomagają chronić krytyczne informacje biznesowe.

 

„Uniwersytet Ben-Guriona jest zaangażowany w utrzymanie pozycji lidera badań nad cyberbezpieczeństwem nie tylko w Izraelu, ale również na całym świecie, a także w zastosowanie najnowszej wiedzy akademickiej i badań do rzeczywistych problemów” – powiedział prof. Yuval Elovici, szef Centrum Badań nad Cyberbezpieczeństwem Uniwersytetu Ben-Guriona.

„W ramach tej wizji chętnie łączymy się z liderami branży, którzy podzielają nasze wartości i aspirują do tego, aby służyć za wzór dla branży poprzez aktywne dążenie do doskonałości i innowacji w zakresie cyberbezpieczeństwa. Chcielibyśmy powitać Lenovo jako naszego nowego partnera w tej cyfrowej walce z cyberzagrożeniami. Jesteśmy podekscytowani możliwością współpracy w ramach naszego wspólnie utworzonego centrum nowych technologii cyberbezpieczeństwa ze szczególnym naciskiem na architekturę zero-trust i innowacje w zakresie bezpieczeństwa nowej generacji. Prace centrum staną się częścią portfolio cyberbezpieczeństwa Lenovo i pomogą w dalszym napędzaniu innowacji w zakresie bezpieczeństwa dla klientów Lenovo.”

„Powstanie Centrum Innowacji Cybersecurity Lenovo na Ben-Gurion University of the Negev świadczy o naszym ciągłym sukcesie we współpracy z kluczowymi partnerami branżowymi. Współpraca Uniwersytetu z przemysłem jest kluczowa dla rozwoju technologii i możliwości, a także bardzo ważna dla wzmocnienia regionu. Jednym z naszych największych atutów jako Uniwersytetu jest nawiązywanie silnych relacji z naszymi globalnymi partnerami „, powiedział Prezydent Uniwersytetu Ben-Guriona prof. Daniel Chamovitz.

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.