Jesteś tutaj:-, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Targi i konferencje, Top7, Wydarzenia-Lenovo potwierdza silną pozycję w Polsce podczas corocznego szkolenia New Products Training 2019

Lenovo potwierdza silną pozycję w Polsce podczas corocznego szkolenia New Products Training 2019

9 kwietnia odbyło się coroczne spotkanie Lenovo z cyklu New Products Training, podczas którego firma Lenovo przedstawiła swoją strategię oraz potwierdziła mocną pozycję na rynku opartą na szerokiej współpracy z kanałem partnerskim.

Wydarzenie Lenovo New Product Training 2019 odbyło się po raz kolejny w Warszawie i zgromadziło ponad 300 mniejszych i średnich firm z całej Polski, którzy odgrywają kluczową rolę w kanale partnerskim Lenovo.

Całodniową konferencję rozpoczęło wystąpienie Andrzeja Sowińskiego, który oprócz przywitania uczestników nawiązał również do silnej pozycji Lenovo w Polsce jak i na świecie. Pomimo trudnego roku finansowego jesteśmy zadowoleni z wyników jakie osiągnęliśmy. Na rynku małych i średnich firm zwiększyliśmy swój udział do 24%, co plasuje nas na drugim miejscu. Chcemy być liderem w tej kategorii, dlatego przed nami wiele pracy. Liczymy również na wsparcie naszych partnerów, którzy odgrywają ogromną rolę w przyjętej przez nas strategii biznesowej.

Gospodarzem spotkania był Juliusz Niemotko, który piastuje stanowisko SMB Channel Manager. To właśnie do jego zadańw Lenovo Polska należy rozwijanie kanału partnerskiego, współpraca i rozwój relacji z partnerami biznesowymi oraz zarządzanie programami partnerskimi. Juliusz Niemotko potwierdził działania na rzecz wzmocnienia pozycji w segmencie SMB, co przyczynić ma się do uzyskania pozycji lidera na rynku notebooków w Polsce.

Całość spotkania została podzielona na bloki tematyczne, podczas których przedstawiciele firmy prezentowali najważniejsze informacje związane z ofertą produktową firmy, aspektami sprzedażowymi i uwarunkowaniami rynkowymi. Jednym z paneli była prezentacja poświęcona systemom wspomagającym sprzedaż i zasadom certyfikacji. Partnerzy handlowi poznali pełen pakiet korzyści, jakie mogąosiągnąćwe współpracy z Lenovo, w tym wsparcie marketingowe i techniczne, szkolenia produktowe, zamówienia na specjalnych, atrakcyjnych warunkach czy dostęp do portalu Lenovo Partners, IDoLenovo.pl i wielu innych narzędzi.

Marka ThinkPad od lat kojarzy się z solidnym i niezawodnym sprzętem, który jest w stanie sprostać nawet najbardziej wygórowanym oczekiwaniom. O jej sile oraz postrzeganiu przez klienta opowiedziała Ewelina Woldan, Brand Marketing Expert, która zaprezentowała badania spontanicznej świadomości marki oraz preferencji zakupowych. Z badań wynika, że seria produktów ThinkPad cieszy się ogromną renomą i prestiżem, co pozytywnie wpływa na postrzeganie całej marki Lenovo.

 

web 2019 04 09 Lenovo NPT19 076 RH

 

Jednym z głównych wydarzeń konferencji były prezentacje nowych urządzeń biznesowych ThinkPad, które są kluczowe dla modelu biznesowego Lenovo. Tomasz Szewczak – SMB Product Manager – przedstawił najnowsze generacji laptopów biznesowych ThinkPad X1 Carbon, X1 Extreme, T490 oraz Yoga X390. W tym miejscu sporo uwagi poświęcono również kwestiom bezpieczeństwa, a dokładniej innowacyjnym systemom ThinkShield. To kompleksowa oferta zabezpieczeń, chroniąca urządzenie przed kradzieżą i dostępem nieupoważnionych osób. W najnowszych modelach serii ThinkPad wprowadzono takie rozwiązania jak mechaniczna osłona wbudowanej kamery internetowej, blokowanie możliwości przesyłania danych przez porty USB, fizyczny zamek w stacji dokującej czy opcjonalna matryca LCD w wersji ThinkGuard, która współpracując z kamera IR zapewnia prywatność w miejscu publicznym, informując o osobach zaglądających przez ramię i przyglądających się temu, co robimy na komputerze.

Łukasz Rutkowski – DT / WKST/ Vis 4P Manager zaprezentował pełnąofertędesktopów, stacji roboczych oraz monitorów m.in. z serii ThinkVision. Te ostatnie wykazują znaczące wzrosty i stale zwiększają swój udział w rynku. Podczas prezentacji nie mogło zabraknąć przenośnego monitora ThinkVision M14. Ważący niecałe 600 gramów 14 calowy wyświetlacz został doceniony podczas targów Mobile World Congress 2019 w Barcelonie, gdzie zdobył szereg prestiżowych nagród.

 

web 2019 04 09 Lenovo NPT19 098 RH

 

Podczas kolejnej sesji Tomasz Stanek, pełniący funkcjęService Delivery Managera, oraz Maciej Polak, 4P Product Engineer &  Evangelist,zaprezentowali proces zmian jakie w ostatnich kilku miesiącach nastąpiły podczas restrukturyzacji serwisu Lenovo. Jednym z efektów jest znaczący wzrost satysfakcji z serwisu, czego przykładem jest poprawa zadowolenia klientów w opublikowanym w marcu br. rankingu amerykańskiego serwisu Rescuecom, który umieściłfirmę Lenovo na 2. miejscu najbardziej niezawodnych producentów komputerów osobistych i tabletów. Nowoczesne podejście do sposobu dystrybucji części zamiennych, szybkości i jakości obsługi, a także utworzenie nowego centrum serwisowego we Wrocławiu jest gwarantem jakości oraz bezpieczeństwa zarówno dla partnerów firmy, jak i klientów końcowych.

Tuż po nich wystąpił Artur Duszczyk, Technical Sales Representative z działu Data Centre Group, który opowiedział o najnowszych rozwiązaniach dla nowoczesnych centrów danych takich jak: serwery, pamięć masowa oraz urządzenia sieciowe. Podczas swojego przemówienia podkreślił, że celem nadrzędnym Lenovo DCG jest dwukrotny wzrost obrotów poprzez poszerzenie bazy partnerów handlowych i klientów oraz koncentracja na rozwiązaniach inteligentnej transformacji przedsiębiorstw.

 

web 2019 04 09 Lenovo NPT19 127 RH

 

Gościem specjalnym całodziennego wydarzenia był Mateusz Kusznierewicz. Dwukrotny medalista olimpijski, pięciokrotny reprezentant Polski na igrzyskach olimpijskich, dwukrotny indywidualny mistrz świata w klasie Finn oraz Star, pięciokrotny mistrz Europy oraz wielokrotny zdobywca mistrzostw Polski. Od czasu przejścia na sportową emeryturę zaangażowany w rozwijanie swoich licznych przedsięwzięć biznesowych. Podczas swojej prelekcji opowiedział o tym, jak sport i biznes mają ze sobą wiele wspólnego, bowiem w obu do osiągnięcia sukcesu niezwykle ważne są te same umiejętności i wartości: wyznaczanie celów, motywacja, praca zespołowa, systematyczność oraz radzenie sobie z porażkami i wyciąganie z nich wniosków.

 

web 2019 04 09 Lenovo NPT19 032 RH5 komentarzy

 1. Grzeg 16 kwietnia 2019 w 11:48 - Odpowiedz

  nic dziwnego, że są silnym graczem, to ich Premium Care na prawdę robi świetną robotę, bardzo dobra opcja

  • luclus 16 kwietnia 2019 w 12:18 - Odpowiedz

   dokładnie, zgadzam się z tą opinią, wystarczy spojrzeć na lapki typu Legion czy Yoga, bardzo fajne sprzęty, trzymam kciuki za nastepny rok i liczę na jakies pozytywne zaskoczenia

   • creta 23 maja 2019 w 13:07 - Odpowiedz

    Premium Care to bardzo dobra rzecz, powinni mieć to cały czas i inne firmy powinny brać przykład z Lenovo

    • Kond 24 maja 2019 w 12:05 - Odpowiedz

     Premium Care to bardzo dobra promka moim zdaniem, jak coś się zepsuje to jest złotem w tym momencie

 2. Bożo 17 maja 2019 w 12:36 - Odpowiedz

  moim zdaniem Lenovo potwierdza tą silną pozycję sprzedażą takiej yogi czy ideapadów, swoją droga dobre lapki

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.