Jesteś tutaj:-, Internet, Lenovo, Newsy, Tablety, Targi i konferencje-CES 2018: Lenovo Smart Display z usługą Google Assistant

CES 2018: Lenovo Smart Display z usługą Google Assistant

Lenovo wspólnie z Google zaprezentowały na CES 2018 intuicyjne, personalizowane urządzenie, dzięki któremu zarządzanie domem stanie się bardziej inteligentne, a życie łatwiejsze. To Lenovo Smart Display z wbudowaną usługą Google Assistant, ekranem dotykowym o rozdzielczości Full HD, utrzymany w minimalistycznym, nowoczesnym stylu. To idealny pomocnik dla zajętych domowników, którzy potrzebują łatwych w użyciu i oszczędzających czas technologii.

Lenovo Smart Display
Lenovo Smart Display

Lenovo Smart Display z Google Assistant pomaga rozpocząć dzień informując o pogodzie, ruchu na drogach i zaplanowanych spotkaniach. Wieczorem pozwoli zrelaksować się podczas rozmów wideo ze znajomymi za pośrednictwem Google Duo, oglądania filmów z YouTube, słuchania muzyki, czy zarządzania połączonymi urządzeniami. Wszystko to wymaga jedynie użycia głosu i spojrzenia na ekran.

„Hey Google” na początek i koniec dnia

Wyobraźmy sobie mamę, która po przebudzeniu widzi wizualizację dnia wypełnionego spotkaniami i sprawami do załatwienia. Na dużym, 8- lub 10-calowym ekranie Lenovo Smart Display może w mgnieniu oka zapoznać się z kalendarzem. W czasie, gdy mama pomaga dzieciom zebrać się do szkoły, Google Assistant może odczytać jej harmonogram i podać informacje o pogodzie. W odpowiedzi na pytanie o sytuację na drogach wyświetli Mapy Google i wskaże najszybszą trasę dojazdu do pracy. Po drodze Google Assistant wyświetli na ekranie Lenovo Smart Display przypomnienie o urodzinach koleżanki. Wystarczy go zapytać, a wskaże najbliższą otwartą cukiernię, w której można kupić tort. Aby zaoszczędzić jeszcze więcej czasu, Lenovo Smart Display pomoże zaplanować rutynowe zadania związane z porannym wychodzeniem z domu i wieczornym powrotem.

Urządzenie działa z zapowiedzianą niedawno platformą Qualcomm Home Hub oraz układem Qualcomm SDA 624 SoC zawierającym zintegrowane procesory CPU, GPU i DSP, a także moduły wydajnej łączności Wi-Fi i Bluetooth, dzięki czemu potrafi pomóc w domu po długim dniu pracy. Wyobraźmy sobie tatę, który próbuje przygotować nowe danie na przyjęcie. Goście przyjdą już niedługo, a on z rękami w marynacie prosi, by Google Assistant wyświetlił na ekranie Lenovo Smart Display film z YouTube z instrukcją wykonania dania. Na wyświetlaczu błyskawicznie pojawia się słynny kucharz, który w rozdzielczości Full HD i przez 10 watowy głośnik wyjaśni krok po kroku, jak dokończyć potrawę1. Lenovo Smart Display z Google Assistant stanowi centrum dowodzenia urządzeniami smart home różnych producentów np. firmy Nest: od oświetlenia, po ogrzewanie. Wystarczy do tego głos lub dotyk.

Po kolacji czas na wideorozmowę z babcią, która pokazuje zdjęcia z ostatniej podróży. Tato odbiera połączenie głosowo — bez używania rąk. Lenovo Smart Display jest dostępny w wersji 8- i 10-calowej i wyświetla obraz w orientacji pionowej lub poziomej. Dzięki temu babcia korzystająca z aplikacji Google Duo do systemu Android lub iOS2 może zobaczyć całą rodzinę.

Lenovo Smart Display
Lenovo Smart Display

Pasuje do nowoczesnego wystroju domu

Proste, minimalistyczne wzornictwo ekranu Lenovo Smart Display doskonale łączy się z wystrojem domu i dodaje mu stylu. Ekran jest dostępny w szarości lub kolorze naturalnego bambusa3. Jest wszechstronny — można go ustawić poziomo lub pionowo, dzięki czemu zmieści się niemal wszędzie.

Kiedy ekran jest nieużywany, pełni funkcję cyfrowej ramki wyświetlającej fotografie z wybranej kolekcji w serwisie Zdjęcia Google lub inne dowolne obrazy.

10-calowy Lenovo Smart Display będzie dostępny w cenie od 249,99 USD, a 8-calowy — od 199,99 USD. Oba modele pojawią się w sprzedaży na początku lata4.

źródło: Lenovo

KanAutor |2018-01-13T08:30:57+01:0013 stycznia 2018 08:30|Kategorie: Inne, Internet, Lenovo, Newsy, Tablety, Targi i konferencje|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.