Jesteś tutaj:-, Inne, Lenovo, Newsy, Tablety, Targi i konferencje-Lenovo Real Pen – pisz tak, jak lubisz

Lenovo Real Pen – pisz tak, jak lubisz

W marcu 2016 roku, Jeff Meredith, wiceprezes i dyrektor generalny grupy biznesowej Lenovo ds. komputerów z systemem tablet Lenovo Yoga Book – urządzenie ze składaną obudową typu „clamshell” łączącą typowy ekran tabletu i w pełni płaską klawiaturę pełniącą również funkcję panelu dotykowego. Wraz z rysikiem Real Pen, działającym cyfrowo i tradycyjnie na wkłady z tuszem, można tworzyć treści na dowolny, najbardziej naturalny dla siebie sposób – na klawiaturze, na panelu dotykowym, ekranie lub po prostu na kartce papieru.


Zarówno forma, jak i funkcje tabletu Yoga Book były inspirowane prostotą zwykłego notesu. Niecały centymetr grubości skrywa w sobie doskonały wyświetlacz, innowacyjną klawiaturę Halo Keyboard oraz panel dotykowy. Yoga Book został wyposażony w digitizer, którego używają profesjonalni artyści graficy i projektanci do przenoszenia odręcznych rysunków na ekran komputera. Zazwyczaj obsługuje się go rysikiem lub piórem cyfrowym. Lenovo poszło dalej i stworzyło dwufunkcyjny rysik Real Pen z funkcją pióra i technologią IT feel firmy Wacom, by pisanie i rysowanie odbywało się w sposób jeszcze bardziej naturalny.

Przyglądając się zachowaniom człowieka łatwo zauważyć wciąż znaczącą rolę papieru i tuszu. Robimy notatki podczas przeglądania prezentacji, czytania artykułów albo oglądania materiałów wideo. W pierwszym odruchu sięgamy właśnie po długopis i notes. Z tego powodu używanie Real Pen oraz Yoga Book jest tak naturalne i intuicyjne.


W tablecie Yoga Book zastosowano podejście, które stosują profesjonalni projektanci grafiki. Rysunki wykonane na panelu dotykowym są odzwierciedlone na ekranie w skali 1:1, dlatego użytkownik nie musi rysować bezpośrednio na ekranie, jak w przypadku innych tabletów oraz lepiej widzi to, co szkicuje. Real Pen tworzy opór podczas pisania po powierzchni i przekazuje to doznanie z końcówki rysika aż do dłoni użytkownika, tak jak pióro fizyczne. Dzięki temu można poczuć różnicę między piórem, pędzelkiem czy kredką, którą mamy do wyboru w panelu narzędzi Lenovo Yoga Book. Ponadto rysik rejestruje 2048 poziomów nacisku i 100 różnych kątów, co daje użytkownikom kontrolę i precyzję taką, jak przy posługiwaniu się ołówkiem lub pędzelkiem. Takie rozwiązanie to prawdziwa innowacja na rynku tabletów.


Panel dotykowy w tablecie Yoga Book ma zaledwie 4 mm i składa się z pięciu głównych warstw: szkła Gorilla, panelu LCD, podświetlenia LGF (Light Guide Film), błony EMR oraz innych elementów w warstwie, które pozwalają korzystać z klawiatury, pisać cyfrowym rysikiem lub tworzyć teksty i szkice za pomocą tradycyjnego tuszu, a następnie digitalizować je w aplikacji.

    1. Szkło Gorilla Glass 0,55 mm z powłoką antypołyskową zapewnia lepsze wrażenia dotykowe i wygodniejsze pisanie rysikiem.

    2. Panel dotykowy pełni funkcję klawiatury.

    3. Błona LGF podświetla klawisze na panelu.

    4. Błona EMR współpracująca z układem EMR w rysiku Real Pen oraz z technologią IT feel™ marki Wacom rozpoznaje pismo odręczne.

    5. Płyta główna: SOC/pamięć/EMMC/RF i akumulator zasilający system dbają o płynne i stabilne działanie


Yoga Book to pierwszy tablet umożliwiający rysowanie i robienie notatek w naturalny sposób, tak jak lubisz. To wszystko zasługa innowacyjnego, dwufunkcyjnego rysika, który może tworzyć zarówno cyfrowe zapiski, jak i tradycyjne notatki i rysunki za pomocą tuszu na kartce papieru. Real Pen, bo o nim mowa to pierwsze takie urządzenie dostępne na rynku, które łączy zalety cyfrowego świata i ludzkich przyzwyczajeń. Musisz skończyć tekst, a jesteś właśnie w podróży? Skorzystaj z Halo Keyboard. Oglądasz prezentację i chcesz na szybko coś zapisać – chwyć rysik Real Pen z tuszem i zanotuj swoje uwagi na kartce. Dostałeś projekt graficzny i chcesz nanieść na niego uwagi? Wyświetl go na ekranie Yoga Book i dopisz uwagi bezpośrednio na ekranie za pomocą cyfrowej końcówki Real Pen i panelu dotykowego. Nie może być prościej i bardziej komfortowo.

Przełączanie z klawiatury na notatnik: Po wyłączeniu klawiatury powierzchnia staje się szkicownikiem, na którym można pisać i rysować. Po włączeniu rysika Real Pen panel dotykowy (błona EMR) zaczyna działać, a klawiatura i podświetlenie znikają. Przy używaniu Real Pen można odnieść wrażenie, że piszemy na papierze. To zasługa specjalnej matowej powłoki wyselekcjonowanej spośród ponad 100 różnych próbek.


Zupełnie jak pióro: Real Pen działa dwufunkcyjnie – jako cyfrowy rysik przewodzący oraz prawdziwe pióro z tuszem. Z tego powodu w urządzeniu znalazł się zarówno układ elektroniczny, jak i końcówka pisząca. Rysik dedykowany do współpracy z panelem dotykowym jest zasilany w technologii EMR, natomiast po zmianie końcówki na wkład z tuszem działa tak, jak zwykły długopis. Inżynierowie Lenovo musieli zatem starannie dobrać odpowiednią końcówkę piszącą z możliwością uzupełniania tuszu, ponieważ było to istotne dla przesyłania sygnału przez pióro i optymalnego użytkowania przy pisaniu. Po licznych testach i poprawkach cel został osiągnięty. W Lenovo wypróbowano ponad 200 piór, zanim znaleziono właściwe rozwiązania.

Pisanie na ekranie: Lenovo wdrożyło swoje innowacje z poszanowaniem dotychczasowych sposobów korzystania z ekranów dotykowych i wyposażyło ekran w Yoga Book w technologię AnyPen Lenovo, co umożliwia pisanie rysikiem bezpośrednio na górnym ekranie, jeśli tylko użytkownicy mają na to ochotę. Lenovo musiało więc zadbać o odpowiedni dobór materiałów tak, by rysik współpracował zarówno z wyświetlaczem, panelem dotykowym oraz papierem, a samo używanie go charakteryzowało się najwyższą jakością i czułością porównywalną do komfortu jaki dają tablety graficzne. Udało się to dzięki zastosowaniu elementów z przewodzącego polioksymetylenu (POM), które są takiej samej wielkości, jak naboje do pióra. Jednocześnie skonfigurowano ustawienia ekran i panel dotykowy w taki sposób, by stosunek sygnału do szumu był jak najlepszy oraz żeby części magnetyczne nie zakłócały ani sygnału rysika, ani digitizera, a same pióra działały dokładnie i niezawodnie.

Autor: Lenovo

Autor |2017-06-23T09:06:39+02:0023 czerwca 2017 09:06|Kategorie: Gadżety, Inne, Lenovo, Newsy, Tablety, Targi i konferencje|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile