Jesteś tutaj:-, Lenovo, Newsy, Sprzęt, Telefony-Lenovo zakończy krótki żywot marki ZUK

Lenovo zakończy krótki żywot marki ZUK

Chińskie Lenovo sprzedaje obecnie smartfony pod trzema brandami – swoim własnym, Moto, oraz ZUK. Tercet produkujących telefony firm należących do Lenovo zostanie jednak zredukowany do duetu, bowiem po zaledwie dwóch latach obecności na rynku ZUK mobile skończy swą działalność.


ZUK Edge, 2016

Podczas swojego krótkiego pobytu w świecie smartfonów ZUK wypuściło pięć modeli, z których najnowszym jest Edge, wyposażony w Snapdragona 821 i 6 GB RAM-u. Lenovo podaje, że decyzja nie ma podłoża finansowego, jako że urządzenia ZUK dobrze sprzedają się w Chinach. Powodem zrezygnowania z dalszej działalności jest chęć zmiany wizerunku i strategii rynkowej Lenovo. Trzeci z flagowców ZUK, który miał nosić nazwę Z3, nie trafi zatem do sprzedaży.

Obecna struktura ZUK zostanie zintegrowana z firmą-matką i być może zamiast ZUK-a Z3 zobaczymy po prostu Lenovo Z3. Inną pozostałością po ZUK będzie autorski interfejs ZUI, który zostanie włączony do przyszłych smartfonów z linii Moto, a dokładniej do wariantów sprzedawanych w Chinach.

Źródło: gizchina.com

TomaszAutor |2017-04-26T21:08:20+01:0026 kwietnia 2017 21:08|Kategorie: Android, Lenovo, Newsy, Sprzęt, Telefony|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.