Jesteś tutaj:-, Newsy, Rynek-Lenovo przejęło linię serwerów IBM x86 w Polsce

Lenovo przejęło linię serwerów IBM x86 w Polsce

Lenovo zakończyło akwizycję biznesu serwerowego IBM x86 na poziomie globalnym 1 października ub.r. Ze względu na dużą liczbę krajów oraz procesów realizowanych w regionie EMEA, firma ogłosiła, że transfer pracowników oraz operacji biznesowych w tym regionie będzie prowadzony przez następne kilka miesięcy, w celu zapewnienia płynnej integracji.

Poprzez przejęcie linii x86 Lenovo rozszerzyło swoje możliwości w obszarze sprzętu i usług, pozycjonując się, jako jeden z głównych graczy na rynku serwerów. Łącząc globalny zasięg oraz efektywność operacyjną Lenovo z innowacjami, usługami oraz legendarną jakością IBM, Lenovo zyskuje znaczącą przewagę konkurencyjną gwarantującą szybki rozwój i możliwość osiągnięcia pozycji lidera na rynku serwerowym.  

Naszym priorytetem w pierwszej fazie integracji jest zapewnienie partnerom biznesowym oraz klientom dostępu do pełnej i konkurencyjnej oferty rozwiązań serwerowych, obejmującej serie ThinkServers i System x.

Już w kwietniu zacznie obowiązywać nowy, zuinifikowany program partnerski Lenovo Partner Network, rozbudowany o dodatkowe korzyści wynikające z zaangażowania partnerów w rozwój sprzedaży serwerów i pamięci masowych SAN” – powiedział Mirosław Pisaniec, SMB Sales Manager Lenovo Polska.

W ciągu ostatnich miesięcy blisko współpracowaliśmy, aby, z chwilą zamknięcia transakcji
w Polsce, zapewnić szybki start biznesu x86. Dlatego teraz, kiedy staliśmy się jednym zespołem, jesteśmy gotowi, żeby energicznie pracować dla klientów we wszystkich sektorach
” – stwierdził Marcin Gajdziński, Dyrektor działu Enterprise Business Group.

Lenovo przejęło biznes serwerowy IBM x86 w niezmienionej postaci i deklaruje utrzymanie planu rozwoju produktów IBM x86, włączając w to systemy Flex oraz wyposażone w procesory x86 zintegrowane systemy PureFlex. Firma będzie kontynuować wprowadzanie innowacji do tych produktów. Jak zostało to wcześniej ujawnione, IBM będzie realizował usługi serwisowe
i maintanance w imieniu Lenovo przez dłuższy czas, dzięki czemu klienci mają zagwarantowane płynne przejście, bez zmian w usługach wsparcia.

Lenovo oraz IBM zawarły także strategiczne porozumienie, w ramach, którego Lenovo będzie pełnić rolę producenta OEM (Original Equipment Manufacturer) dla IBM oraz sprzedawać wybrane produkty z wiodącego na rynku portfolio pamięci masowych i oprogramowania IBM. To strategiczne porozumienie oznacza, że Lenovo może teraz oferować te produkty, jako elementy bardziej złożonych rozwiązań IT, co pozwoli zaspokajać większe spektrum potrzeb klientów związanych z centrami danych.

źródło: Lenovo

Kan

Autor |2015-04-01T10:33:36+02:001 kwietnia 2015 10:33|Kategorie: Lenovo, Newsy, Rynek|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.