Jesteś tutaj:-, Lenovo, Microsoft, Newsy, Tablety, Targi i konferencje-Lenovo ThinkPad Helix 2: Ultrabook biznesowy 2w1 – oderwij i obróć

Lenovo ThinkPad Helix 2: Ultrabook biznesowy 2w1 – oderwij i obróć

Firma Lenovo zapowiedziała na targach IFA wprowadzenie do oferty ultrabook biznesowy 2w1. Lenovo ThinkPad Helix 2 podnosi poprzeczkę w dziedzinie biznesowych komputerów z odłączanym ekranem „rip and flip” (oderwij i obróć), oferując szyfrowanie zabezpieczające oraz wysoką moc obliczeniową

Lenovo ThinkPad Helix 2
Lenovo ThinkPad Helix 2

Z myślą o użytkownikach biznesowych Lenovo oferuje model ThinkPad Helix. Najnowsza wersja tego komputera jest jeszcze bardziej płaska i lekka oraz oferuje więcej funkcji. ThinkPad Helix waży około 0,8 kg (12% lżejszy od poprzedniego modelu) i ma zaledwie 0,96 cm grubości, czyli jest cieńszy od poprzednika o 15%.

Nowy ThinkPad Helix podnosi poprzeczkę w segmencie Ultrabooków biznesowych 2w1 dzięki najwyższej klasy wyposażeniu sprzętowemu i oprogramowaniu. Użytkownicy zyskują niezrównaną elastyczność, efektywność i opcje łączności. Moc tego wydajnego Ultrabooka jest jeszcze większa dzięki nowej generacji procesora IntelŸ Core M. ThinkPad Helix kontynuuje tradycje cenionej jakości konstrukcyjnej i wytrzymałości urządzeń marki Think, a ponadto przyciąga wzrok eleganckim wykończeniem wysokiej klasy. Aluminiowa obudowa ułatwiająca trzymanie w dłoni sprzyja profesjonalnemu wizerunkowi firmy. ThinkPad Helix zaskakuje także niezwykłą oszczędnością energii w porównaniu z poprzednim modelem.

ThinkPad Helix nadal oferuje użytkownikom pięć trybów pracy: tablet, podstawka, namiot, laptop i komputer stacjonarny. Wszechstronny ThinkPad Helix o rozłączanej konstrukcji umożliwia wygodne pisanie na słynnej klawiaturze ThinkPad, a także robienie notatek i szkicowanie piórem cyfrowym. Aby zmienić notebook w tablet, wystarczy odłączyć ekran. Komputer można też ustawić w trybie namiotu lub podstawki: wystarczy odłączyć ekran o przekątnej 11,6 cala, obrócić go o 180° i wstawić ponownie do podstawy.

ThinkPad Helix działa z systemem Windows 8.1 Pro i pakietem dodatkowych opcji zabezpieczeń, takich jak czytnik linii papilarnych, czytnik kart chipowych klasy wojskowej, a także trójczynnikowe uwierzytelnianie. W komputerze zainstalowano ponadto oprogramowanie takie jak Lenovo Settings, Lenovo Companion 2.0, Lenovo Reach i Lenovo SHAREit ułatwiające porządkowanie plików na różnych urządzeniach. Lenovo Settings umożliwia użytkownikom sterowanie wydajnością urządzenia i jej zwiększanie, a także łatwe, automatyczne i przewidywalne zarządzanie funkcjami systemu. Lenovo Companion 2.0 daje użytkownikom łatwy dostęp do najważniejszych funkcji komputera i ułatwia ich poznawanie. Użytkownicy mogą też zarządzać systemem, wyświetlać dostępne aktualizacje sterowników, kupować specjalnie przystosowane akcesoria i sprawdzać status gwarancji. Lenovo Reach to usługa pamięci masowej w chmurze, w której użytkownicy mogą przechowywać pliki i uzyskiwać do nich dostęp z różnych urządzeń. Lenovo SHAREit umożliwia łatwe przesyłanie zawartości cyfrowej do dowolnego smartfonu, komputera i tabletu.

Użytkownicy mają do wyboru ThinkPad Helix z klawiaturą Ultrabook Keyboard lub ThinkPad Helix z klawiaturą Ultrabook Pro Keyboard, zapewniającą jeszcze więcej energii i wydłużającą czas pracy na baterii. ThinkPad Helix ma ekran GorillaŸ Glass z dużym wyświetlaczem Full HD. Można go połączyć z opcjonalnym piórem cyfrowym, co zwiększa swobodę obsługi i funkcjonalność komputera.

ThinkPad Helix będzie dostępny od października w cenach od 999 USD (z klawiaturą Ultrabook) na całym świecie za pośrednictwem partnerów biznesowych i witryny internetowej www.lenovo.com.

źródło: Lenovo

KanAutor |2014-09-05T15:01:10+02:005 września 2014 15:01|Kategorie: Inne, Lenovo, Microsoft, Newsy, Tablety, Targi i konferencje|Tagi: , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Szemot 8 września 2014 w 16:45 - Odpowiedz

    Zaraz zaraz. 9,6mm to ma sam tablet. A ultrabook jako całe urządzenie waży 1,7kg i ma 2,1cm czyli jak na ultrabooka jest dość gruby i ciężki.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.