Jesteś tutaj:-, Newsy, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-Huawei znalazł się na prestiżowej liście CDP w uznaniu za swój wkład w ochronę klimatu

Huawei znalazł się na prestiżowej liście CDP w uznaniu za swój wkład w ochronę klimatu

Huawei znalazł się na prestiżowej Liście A przygotowanej przez Carbon Disclosure Project – globalną organizację non-profit, działającą na rzecz ekologii. Firma została wysoko oceniona za działania na rzecz ochrony środowiska oraz transparentności. CDP przyznało Huawei także nagrodę „Excellent Environmental Leadership Award”.

Ocena „A” przyznawana jest przez CDP przedsiębiorstwom, które szczególnie przejrzyście i kompleksowo raportują swoje działania w zakresie ochrony klimatu, a także realizują projekty na rzecz przeciwdziałania negatywnemu oddziaływaniu na środowisko. Huawei konsekwentnie rozwija założenia koncepcji „Tech for a Better Planet”, co oznacza wykorzystanie technologii do wspierania ekologicznego rozwoju i walki ze zmianami klimatycznymi. Technologie ICT, są potężnymi narzędziami do ograniczania emisji dwutlenku węgla, promowania energii odnawialnej, wspierania budowy gospodarki o obiegu zamkniętym i ochrony środowiska naturalnego.

 

Zrównoważony rozwój jest ważną częścią ogólnej strategii Huawei. Aby sprostać globalnemu wyzwaniu, jakim jest zmiana klimatu, staramy się by technologie były kluczowym czynnikiem pomocnym w budowie bardziej integracyjnego i przyjaznego dla środowiska świata. Huawei ma nadzieję współpracować z globalnymi klientami, dostawcami i partnerami w celu promowania zrównoważonego rozwoju w różnych branżach oraz budowania społeczeństwa niskoemisyjnego – mówi Tao Jingwen, Członek Zarządu oraz Dyrektor Komitetu ds. Zrównowazonego Rozwoju w Huawei.

Transparentność środowiskowa firm jest pierwszym istotnym krokiem w kierunku zeroemisyjnej i pozytywnej dla środowiska przyszłości. W obliczu stale rosnących problemów środowiskowych na całym świecie – od ekstremalnych warunków pogodowych po bezprecedensowe straty w przyrodzie – potrzeba transformacji, a także pilnych i opartych na współpracy zmian jest bardziej krytyczna niż kiedykolwiek – komentuje Dexter Galvin, Globalny Dyrektor ds. Korporacji i Łańcuchów Dostaw w CDP.

 

Huawei wdraża szereg działań przyjaznych dla środowiska w ramach swojej działalności biznesowej m.in. w zakresie materiałów i bardziej ekologicznych opakowań, obniżania emisji dwutlenku węgla we wszystkich procesach oraz wytwarzania trwalszych produktów, które ograniczają ilość odpadów. Aby uzupełnić własne wysiłki, firma współpracuje z organizacjami ds. ochrony środowiska i instytucjami naukowo-badawczymi, w celu wykorzystania technologii w innowacyjny sposób do ochrony lasów, terenów podmokłych, oceanów i szeroko pojętego środowiska. Huawei stara się również promować oszczędzanie energii i redukcję emisji dwutlenku węgla, a także wykorzystywać w większym stopniu energię odnawialną. Huawei Digital Power koncentruje się na obszarach takich jak – wytwarzanie czystej energii, elektryfikacja transportu i zielona infrastruktura ICT – aby ułatwić globalną transformację energetyczną. Do końca 2022 roku firma pomogła swoim klientom wygenerować ponad 695,1 miliarda kWh zielonej energii i zmniejszyć zużycie energii przez klientów o 19,5 miliarda kWh, co odpowiada redukcji CO2 o prawie 340 milionów ton.

 

Autor |2023-01-10T13:38:00+01:0010 stycznia 2023 18:00|Kategorie: Huawei, Newsy, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.