Jesteś tutaj:-, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-Technologie 5G i SI od Huawei wspierają cyfryzację kopalni – system MineHarmony został wdrożony już w 14 placówkach

Technologie 5G i SI od Huawei wspierają cyfryzację kopalni – system MineHarmony został wdrożony już w 14 placówkach

Huawei ogłosił, że system operacyjny MineHarmony przeznaczony dla kopalni wszedł w fazę komercyjnego wykorzystania na dużą skalę. Technologia bazująca na rozwiązaniach 5G i sztucznej inteligencji wprowadza górnictwo na nowy poziom cyfryzacji, zapewniając automatyzację i wysokiej jakości łączność w kopalniach węgla.

Podziemne kopalnie węgla są wyposażone we wszelkiego rodzaju urządzenia i sprzęt działający na różnych protokołach, a znalezienie sposobu na połączenie ich wszystkich jest dużym wyzwaniem. W tym celu zespół Huawei Mine Team i China Energy Investment Corporation połączył siły z ponad 30 partnerami, aby opracować MineHarmony, pierwszy system operacyjny Internetu rzeczy w sektorze górnictwa.

 

 

System został wdrożony na 3300 urządzeniach w 13 kopalniach oraz zakładzie przeróbki węgla. Technologia została kompleksowo wdrożona w całej kopalni Wulanmulun (znanej również jako Ulan Moran) w Mongolii Wewnętrznej, gdzie poczyniono znaczne postępy w zakresie łączności, rozbudowy interfejsu i dostępu do danych. System operacyjny obejmuje wiele innowacyjnych scenariuszy, w tym inteligentne sterowanie sprzętem, automatyczne patrolowanie kluczowych miejsc oraz aktualizację rozwiązań online, której czas został skrócony z jednego dnia do zaledwie czterech minut.

W procesie cyfrowej transformacji górnictwa pierwszym wyzwaniem dla każdej kopalni jest ustanowienie wysokiej jakości łączności i interoperacyjności urządzeń oraz dostępności danych. Kluczem do tego jest znalezienie najbardziej odpowiednich technologii sieciowych. Huawei wykorzystał swoje możliwości w zakresie 5G, a także technologie optyczne i światłowodowe FTTM i IPv6+, wdrożone pod ziemią, aż do wyrobisk. Technologie te, znane z niskich opóźnień i wysokiej niezawodności znajdują liczne zastosowania, od monitoringu po zdalne sterowanie sprzętem.

Jako wiodący system operacyjny dla przemysłowych rozwiązań IoT, MineHarmony zapewnia zunifikowane protokoły dla różnych urządzeń, a także upraszcza operacje dzięki bezobsługowym kontrolom. Dzięki sieci 5G oraz sztucznej inteligencji monitoring pozwala wykrywać potencjalne awarie i anomalie w czasie rzeczywistym. Ponadto, zaawansowane technologie wideo umożliwiły zdalne i precyzyjne sterowanie maszynami górniczymi, co z kolei pozwala osobom pracującym w biurach zdalnie kontrolować operacje podziemne, poprawiając w ten sposób nie tylko ich środowisko pracy, ale przede wszystkim bezpieczeństwo.

Autor |2022-11-10T11:30:29+01:0010 listopada 2022 12:00|Kategorie: Huawei, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.