Jesteś tutaj:-, Newsy, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-Huawei publikuje pierwszą Białą Księgę na temat podejścia do wyrównywania szans

Huawei publikuje pierwszą Białą Księgę na temat podejścia do wyrównywania szans

Podczas wydarzenia Women in Tech Carnival, które odbyło się 16-18 listopada w Wiedniu w ramach Peter Drucker Forum, Huawei zaapelował do przedstawicieli sektora ICT o stosowanie zasady równych szans – nie tylko dla swoich pracowników, ale dla wszystkich osób pracujących w tej branży. Apel pojawił się w ramach pierwszej Białej Księgi firmy.

Biała Księga jest jednym z elementów inicjatywy podjętej przez Huawei, mającej na celu podniesienie umiejętności i zwiększenie dostępu do edukacji cyfrowej dla kobiet na całym świecie. Huawei konsekwentnie prowadzi działania na rzecz sprawiedliwego, równego i uczciwego traktowania w ramach swojej działalności. Firma podjęła wymierne kroki w celu zwiększenia różnorodności i reprezentacji grup marginalizowanych.

Huawei swoimi inicjatywami na rzecz równości obejmuje nie tylko własnych pracowników, ale tworzy też dedykowane programy, z których korzysta cała branża technologiczna. Wykorzystując technologie informacyjno-komunikacyjne do łączenia osób wykluczonych cyfrowo, Huawei dąży do wyrównania szans i umożliwienia każdemu podążania własną ścieżką w realizacji zawodowej. Biała Księga zawiera m.in. wywiady z pracownikami Huawei na całym świecie na temat tego, co robią, aby osiągnąć te cele.

Wydarzenie Women in Tech Carnival zgromadziło nie tylko znane liderki z całego świata, ale także obiecujące talenty, aby zainspirować więcej młodych kobiet do rozwoju i podejmowania ról przywódczych w różnych branżach. Laureatka Nagrody Nobla Ada Yonath otworzyła wydarzenie mówiąc: „Nauka nie ma płci – podobnie jak wiele innych dziedzin”.

Huawei oficjalnie rozpoczął swoją inicjatywę Women in Tech w 2020 roku. Od tego czasu firma pracuje nad rozwojem technologii, z których szczególnie skorzystają kobiety, kierując się filozofią “Technologie dla niej, technologie według niej, technologie razem z nią” („Tech for Her, Tech by Her, Tech with Her.”). Wysiłki firmy skupiają się na budowaniu bardziej przyjaznego kobietom środowiska w branży technologicznej, zachęcając kobiety do obejmowania ról przywódczych.

Po blisko trzech latach inicjatywa Women in Tech jest już obecna w wielu krajach na całym świecie. W lipcu 2022 roku w czeskiej Pradze odbyła się trzecia edycja programu European Leadership Academy School for Female Leadership In The Digital Age. Podczas intensywnego tygodnia warsztatów, wykładów oraz nieformalnych spotkań ze światowej klasy ekspertkami, uczestniczki zdobył praktyczne umiejętności z zakresu technologii cyfrowych, a także rozwinęły kompetencje przywódcze.

 

Białą Księgę Huawei można pobrać pod poniższym linkiem: A White Paper on Huawei’s Approach to Fairness, Equity & Opportunity – HuaweiAutor |2022-11-29T12:35:00+01:0029 listopada 2022 12:30|Kategorie: Huawei, Newsy, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.