Jesteś tutaj:-, Newsy, Polecamy, Sprzęt-Polecane mikrofony do streamingu TOP3 – sprawdź co powinien mieć taki mikrofon!

Polecane mikrofony do streamingu TOP3 – sprawdź co powinien mieć taki mikrofon!

Promocja

Każdy laptop wyposażony jest w mikrofon wbudowany, który umożliwia realizowanie podstawowych czynności, takich jak codzienne spotkania za pośrednictwem komunikatorów czy porozumiewanie się ze znajomymi podczas gry online. Jeśli jednak chcemy zająć się streamingiem gier na poważnie, nie obędzie się bez zakupu dedykowanego mikrofonu. Co powinien mieć taki mikrofon i które modele są polecane na rynku?

Mikrofon do streamingu – podstawowe wyposażenie każdego króla Twitcha

Niezależne urządzenia, jakimi są mikrofony dla gracza, stanowią jeden z najistotniejszych zakupów osoby, która w swoim gamingu postanowiła iść krok dalej i udostępnić swoje starania szerszej publiczności, czy to za pośrednictwem Twitcha, czy YouTube. I choć tradycyjne mikrofony wbudowane w laptopa, czy nawet nieco bardziej zaawansowane mikrofony dołączone w profesjonalnych zestawach słuchawkowych dają radę w przypadku użytkowania codziennego, to jednak każdy początkujący streamer z pewnością przyłoży się do tego, by jego nagrania były atrakcyjne nie tylko od strony wizualnej, ale też dźwiękowej. W tym przypadku mikrofon do streamingu będzie idealnym rozwiązaniem.

O tym, jakie cechy powinien mieć dobry mikrofon streamingowy, opowiemy nieco później. Teraz warto jednak zatrzymać się nad najważniejszym dylematem, który z pewnością dotknie każdego gracza zainteresowanego wzbogaceniem swojego stanowiska gamerskiego o specjalny mikrofon. Chodzi oczywiście o wybór odpowiedniego rodzaju mikrofonu. Urządzenie to dzieli się na dwa podstawowe typy:

 • mikrofony pojemnościowe
 • mikrofony dynamiczne

W przypadku wariantu pierwszego jedna z dwóch elektrod jest nieruchoma, a druga drga pod wpływem akustycznym. To pozwala rejestrować różne zakresy dźwięku i w generalnej opinii uchodzą za najbardziej profesjonalne. Mikrofony dynamiczne natomiast wykorzystują drgającą membranę złączoną z cewką, reprezentującej sygnał dźwiękowy.

polecane mikrofony do streamingu top3 sprawdz co powinien miec taki mikrofon 2

Na co zwrócić uwagę przy wyborze mikrofonu do streamingu?

Typ mikrofonu do streamingu to tylko jeden z licznych czynników, na który warto mieć uwagę przy dokonywaniu ostatecznego zakupu. Warto zwrócić uwagę jeszcze na takie kwestie jak:

 • przewodność słuchawek
 • kierunkowość słuchawek
 • pasmo przenoszenia dźwięku
 • dodatkowe wyposażenie 

Dla osoby niezaznajomionej z tematem mikrofonów do streamingu wybór może być trudny, jednak na szczęście nie pozostawiamy czytelnika bez odpowiedniego wsparcia.

polecane mikrofony do streamingu top3 sprawdz co powinien miec taki mikrofon

TOP 3 mikrofonów do streamingu

By nieco ułatwić zakup początkującym streamerem wybór słuchawek, przedstawiamy trzy sprawdzone modele, które z pewnością przypadną do gustu każdemu, kto z jak najlepszej strony chce wypaść przed kapryśną, wymagającą publicznością. Na początek model Spec Gear Axis. Przewodowy mikrofon, który daje nam możliwość zmiany kierunku nagrywania i charakteryzuje się bardzo wytrzymałą, metalową konstrukcją. Mikrofon wyposażony jest w czułość na poziomie 120 dB i pasmem przenoszenia 30 – 18 000 Hz, co zapewnia optymalną jakość dźwięku i świetny start w świecie streamowania.

Jeśli interesuje nas nieco bardziej zaawansowane rozwiązanie, z powodzeniem możemy postawić na model tego samego producenta – SPC GEAR sm950. To doskonała propozycja dla osób, które przede wszystkim liczą na bardzo wysoką jakość dźwięku, który będzie całkowicie wolny od wszelkich zakłóceń. Dodatkowo produkt wyposażony jest w koszyk antywstrząsowy oraz regulowane ramię, które pozwoli ustawić nasz mikrofon w idealnej do nagrywania pozycji.

Naszym faworytem jest jednak pojemnościowy HyperX Quadcast S ze złączem USB. Model ten zachwyca nas przede wszystkim designem i podświetleniem, które świetnie wygląda na naszych nagraniach, a dodatkowo może być przez nas regulowane. Model charakteryzuje się czterema trybami kierunkowości oraz wygodnym pokrętłem, które pozwoli nam w ciągu kilku sekund dostosować wzmocnienie specyfikacji do naszych potrzeb.

 

Autor |2022-11-29T13:03:21+01:0029 listopada 2022 13:03|Kategorie: Akcesoria komputerowe, Newsy, Polecamy, Sprzęt|4 komentarze

4 komentarze

 1. niftiitimp 14 stycznia 2023 w 11:15 - Odpowiedz

  I have read your excellent post. This is a great job. I have enjoyed reading your post the first time. I want to say thanks for this post. Thank you…

 2. harrybrook 10 sierpnia 2023 w 10:50 - Odpowiedz

  I think about it a lot because it’s part of being a parent — that pit in your stomach when you’ve unintentionally put your children at risk. Many times, as we walked by the water, my children would grab out rocks, as children do, try to skip them and keep the pretty ones.
  My loyalties are to Hamilton first and foremost

 3. Evelyn Berger 20 września 2023 w 11:42 - Odpowiedz

  Który daje nam możliwość zmiany kierunku nagrywania i charakteryzuje dino game się bardzo wytrzymałą

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.