Jesteś tutaj:---, Gry-TOP 5 najlepszych polskich graczy eSportowych 2022

TOP 5 najlepszych polskich graczy eSportowych 2022

man playing video games with controller headphones computer player using joystick audio headset online gaming gamer having fun activity with equipment play games

Źródło obrazu: Freepik.com

W tym artykule przedstawiamy listę TOP 5 najlepszych graczy eSportowych, którzy w 2022 roku zaimponowali miłośnikom tego sportu najbardziej. Niektórzy z tych graczy występowali na różnych turniejach za granicą w składach zespołów międzynarodowych, inni spędzili wiele czasu bez żadnej aktywności w eSportcie, a jeszcze inni podjęli decyzję o wyjeździe z kraju. Co ciekawe, na naszej liście znajdują się dokładnie ci sami gracze, którzy byli na podium najlepszych sportowców eSportowych w 2021 roku, jednak w innej kolejności.

Szczegółowe informacje o tych graczach, znanych drużynach, ciekawych wydarzeniach i turniejach eSportowych można znaleźć na stronie gamegeek.pl. Ponadto portal udostępnia użytkownikom dostęp do transmisji meczów na żywo. Poniżej sprawdzimy, jak wygląda ranking najlepszych graczy eSportowych.

  1. Marcin “Jankos” Jankowski, LoL.
  2. Jarosław “pashaBiceps” Jarząbkowski, CS:GO.
  3. Oskar “Vander” Bogdan, LoL.
  4. Michał “Michu” Müller, CS:GO.
  5. Filip Borys Kubski “NEO”, CS:GO.

“Jankos”, 27 lat

Jankowski jest polskim profesjonalnym zawodnikiem eSportowym w znanej grze LoL. Jest on także byłym członkiem takich znanych ekip jak Team ROCCAT oraz H2k Gaming. W latach 2017-2022 sportowiec reprezentował barwy ekipy G2 Esports.

„Jankos” należy do jednego z najbardziej agresywnych i najlepszych i junglerów w Europie. Na arenie europejskiej i międzynarodowej otrzymał przydomek First Blood King z uwagi na swoje agresywne akcje w ataku w początkowych fazach spotkań i częste zabójstwa przeciwników. Co ważne, w 2021 Jankowski otrzymał specjalną nagrodą Przeglądu Sportowego w kategorii eSport na 86 PPS. Jest to właśnie pierwsza nagroda tego rodzaju, którą udało się zdobyć profesjonalnemu graczowi z Polski.

“pashaBiceps”, 34 lata

Polski profesjonalny zawodnik eSportowy grający w gry z serii CS:GO. Jest on także byłym członkiem takich zespołów jak Universal Soldiers, Virtus.pro, ESC Gaming. Do 2010 r. “pashaBiceps” grał w CS:GO 1.6 w amatorskich ekipach. Później dołączył do zespołu pod nazwą Frag eXecutors, w składzie którego zajął trzecie miejsce na turnieju World Cyber Games 2010. Ponadto “pashaBiceps” został też ostatnim mistrzem świata w turnieju CS 1.6 na IEM 5 w 2011 r. i wygrał turniej pod nazwą World Cyber Games (2011 r.).

Jarząbkowski zajmował 3 miejsce na liście najlepszych graczy eSportowych na świecie w 2014 r. według portalu HLTV.org. W grudniu 2021 r. organizacja Major League zapowiedziała debiut Jarząbkowskiego jako main event Major League 2. Swoją pierwszą walkę stoczył w lutym 2022 r. na Tauron Arenie w Krakowie, gdzie udało mu się wygrać przez techniczny nokaut z Michałem Owczarzakiem (pseudonim „Owca”).

“Vander”, 28 lat

Oskar Bogdan o pseudonimie “Vander” jest polskim profesjonalnym zawodnikiem eSportowym w grze LoL. “Vander” był dwukrotnym uczestnikiem Mistrzostw Świata i mistrzem pierwszego sezonu turnieju Ultra Leagua. Bogdan jest także byłym reprezentantem takich drużyn jak Team ROCCAT, FC Schalke 04 i H2k-Gaming. Od 2021 r. zawodnik reprezentuje barwy drużyny Misfits Premier. Uczestnik europejskich rozgrywek League of Legends (EU LCS) i European LoL Championship (LEC).

Niestety, we francuskim League of Legends (LFL) wiosną 2022 roku jego ekipa zajęła 4 miejsce w sezonie zasadniczym. Zespół Misfits Premier przegrał pierwsze spotkanie eliminacyjne z ekipą Vitality.Bee, nie kwalifikując się do turnieju Masters Spring 2022.

“Michu”, 26 lat

Michał “Michu” Müller to polski e-sportowiec w dyscyplinie CS:GO, który teraz gra w składzie ekipy Mad Lions. “Michu” rozpoczął swoją karierę w 2013 roku w składzie ekipy Team GF-Gaming. Następnie grał krótko dla Imperium Gamers, AMNESIA, Meet Your Makers i Dobry&Gaming przed dołączeniem do ESC Gaming w czerwcu 2016 roku.

W 2019 roku Müller zdobył drugie miejsce na V4 Future Sports Festival, zajmując jednocześnie 3-4 miejsce na Moche XL Esports 2019, Good Game League 2019, DreamHack Open Atlanta 2019 oraz cs_summit 5. Zagrał także swój drugi poważny turniej, PGL Major Stockholm 2021, który zakończył na miejscu 15-16 po przegranej z Team Vitality. W styczniu 2022 roku przeniósł się do hiszpańskiej organizacji eSportowej MAD Lions.

“NEO”, 35 lat

Filip Borys Kubski jest lepiej znany jako „NEO”. Ten polski zawodnik Counter-Strike obecnie gra dla drużyny Honoris. NEO jest jednym z najlepszych graczy w historii Counter-Strike’a. Należał również do grupy „Złotej Piątki” polskich graczy CS:GO. Ostatnio był in-game leaderem FaZe Clanu. Grał dla Virtus.pro, AGAiN, ESC Gaming, Vitriolic, Frag eXecutors, Universal Soldiers, Wicked eSports, Pentagram G-Shock oraz Meet Your Makers. Na profesjonalnym poziomie “NEO” od 2004 roku.

still life seat gamers

Źródło obrazu: Freepik.com

Podsumowanie

Polski rynek eSportowy jest w pierwszej dwudziestce w rankingu światowym. Polska od dłuższego czasu zaznacza swoją obecność na arenie międzynarodowej, a krajowy eSport odgrywa coraz większą rolę w tej branży. Obecnie w Polsce jest 16 milionów graczy. Około 2,6 mln z tych 16 mln to miłośnicy eSportu. Badania pokazują, że aż 87% nastolatków w wieku 12-18 lat gra przynajmniej raz w tygodniu. Liczby te dowodzą, że gracze z Poslki nie są już niszą, ale społecznością, która staje się coraz bardziej widoczna.

Polscy gracze eSportowi są rozpoznawani na całym świecie, a także kojarzeni z wielkim sukcesem. Dzięki swoim historycznym sukcesom na arenie międzynarodowej, tacy cybersportowcy jak „NEO”, “Jankos”, “Michu”, “Vander” i “pashaBiceps”, są wzorem dla nowych graczy.

 Autor |2022-11-29T12:17:46+01:0029 listopada 2022 12:13|Kategorie: e-Sport, Gry|0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.