Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Newsy, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt-Huawei wprowadza RuralLink, aby zwiększyć dostępność mobilnego internetu na obszarach wiejskich

Huawei wprowadza RuralLink, aby zwiększyć dostępność mobilnego internetu na obszarach wiejskich

Huawei zaprezentował rozwiązanie RuralLink podczas Global Mobile Broadband Forum 2022 (MBBF2022). Dzięki niemu operatorzy będą mogli swobodnie budować i rozwijać sieci mobilne na obszarach wiejskich, podnosząc dostępność internetu dla osób do tej pory wykluczonych cyfrowo.

Internet mobilny jest coraz bardziej istotny dla ludzi i urządzeń, a równy dostęp do łączności telekomunikacyjnej stał się podstawą rozwoju społecznego i gospodarczego. Mimo to nadal 450 milionów ludzi na świecie nie ma dostępu do sieci komórkowych. Większość z nich mieszka na obszarach wiejskich, gdzie brakuje stabilnego połączenia sieciowego czy nawet dobrego transportu.

RuralLink od Huawei rozwiązuje szereg trudności związanych ze stabilną komunikacją na obszarach wiejskich, gdzie światłowody są trudne do położenia, a inwestycje w tym zakresie są bardzo wysokie. Dzięki unikalnym możliwościom typu fronthaul, RuralLink wykorzystuje mikrofale do przesyłu danych na duże odległości. Dzięki temu, że rozwiązanie może działać przy użyciu zaledwie czterech do pięciu paneli słonecznych, RuralLink można również łatwo zaadaptować do obszarów, w których brakuje stabilnych źródeł zasilania. Rozwiązanie to charakteryzuje się uproszczoną konstrukcją, która umożliwia montaż wszystkich potrzebnych urządzeń na pojedynczym słupie, a jego rozmieszczenie nie wymaga ogrodzenia ani dodatkowych konstrukcji betonowych. Budowa jest tak prosta, że trwa zaledwie trzy dni. RuralLink obsługuje usługi od 2G do 5G, tworząc jednocześnie bazę pod modernizację sieci.

 

Obszary wiejskie mają ogromne zapotrzebowanie na komunikację mobilną. Huawei jest zaangażowany w dostarczanie wiodących rozwiązań sieciowych dla tego typu regionów. RuralLink pomaga operatorom wprowadzić mobilną łączność na obszary wiejskie i rozszerzyć korzyści z cyfrowej łączności dla wszystkich ludzi – komentuje Aaron Jiang, prezes Huawei Wireless SingleRAN Product Line.

 

RuralLink został już wdrożony przez China Unicom na obszarach wiejskich Mongolii Wewnętrznej. Operator ten odnotował znaczną poprawę w proporcji obszarów o dobrym zasięgu oraz zauważalny wzrost ruchu i średnich prędkości odczuwanych przez użytkowników. Spełniając potrzeby komunikacyjne miejscowej społeczności, wdrożenie RuralLink kładzie również solidne podstawy dla rozwoju lokalnego handlu elektronicznego, turystyki i inteligentnego rolnictwa.

 

Sukces biznesowy 5G nabiera tempa

Podczas 13. Global Mobile Broadband Forum Pen Song, prezes ds. Marketingu i strategii ICT Huawei podsumował również liczne sukcesy biznesowe w zakresie wdrożeń 5G. Przez ostatnie trzy lata operatorzy telekomunikacyjni wdrożyli z sukcesami wiele zastosowań sieci 5G, przyspieszając montetyzację nowego standardu.

Peng Song w swoim przemówieniu wskazał, że wdrażanie 5G, zgodnie z przyjętymi standardami ma fundamentalne znaczenie dla operatorów, aby monetyzować inwestycje w nowy standard sieci. Sukces biznesowy w tym zakresie jest już widoczny. Istniejące usługi wideo charakteryzują się lepszymi doświadczenia HD, a rozwiązania XR (rozszerzona rzeczywistość) zapewniają odbiorcom nowe doświadczenia wideo, jeszcze bardziej zwiększając wymagania dotyczące ruchu użytkowników 5G. Ponadto, nowe możliwości sieci 5G to nowe wyzwania cenowe dla operatorów. Zarówno live streaming podnosi wymagania dotyczące zdolności szybkości i wydajności sieci, co jest szczególnie ważne dla graczy. Wszystkie te elementy stały się atutami dla operatorów w celu monetyzacji 5G i zostały poddane próbie rynkowej na całym świecie. Prawie 40% operatorów na całym świecie połączyło pakiety 5G z treściami OTT, co stymuluje wzrost przesyłu danych na użytkownika i wzmacnia fundamenty dla aktualizacji pakietów.

W porównaniu z 4G, standard 5G umożliwia także nowe scenariusze biznesowe, w tym modele biznesowe premium home i rate-based. Model premium home obsługuje równoległe usługi, takie jak gry, wysokiej jakości streaming video i zdalne biuro. Modele biznesowe oparte z kolei na określonych stawkach (rate-based) zapewniają wysokiej jakości usługi i różne poziomy gwarancji stawek. Liczne praktyki sukcesu biznesowego dowodzą, że technologia FWA, gwarantująca bardzo duże przepływności danych, jest jedną z usług o najszybszym zwrocie z inwestycji (ROI) w zakresie 5G. Konsekwentny rozwój możliwości branżowych jeszcze bardziej wzbogaci możliwości monetyzacji usług FWA globalnych operatorów.
Operatorzy mogą wykorzystać zalety rozległych sieci, aby szybko udostępnić prywatne sieci 5G i wirtualne sieci 5G WAN w celu dostosowania się do branż wymagających dużego zasięgu, takich jak energetyka, logistyka czy inteligentne miasta. Lokalne sieci prywatne zapewniają sieci o wysokim SLA, aby spełnić wymagania dotyczące usług i są szeroko stosowane w inteligentnych fabrykach, portach oraz kopalniach.Autor |2022-10-28T12:16:30+01:0028 października 2022 12:00|Kategorie: Huawei, Inne, Internet, Newsy, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.