Jesteś tutaj:-, Huawei, Inne, Inne, Newsy, Operatorzy, Oprogramowanie, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-Amerykańscy operatorzy oczekują ponad 1,6 miliarda dolarów refundacji za wymianę sprzętu Huawei i ZTE

Amerykańscy operatorzy oczekują ponad 1,6 miliarda dolarów refundacji za wymianę sprzętu Huawei i ZTE

Jak podaje Reuters, Federalna Komisja Łączności (FCC) sporządziła listę operatorów telekomunikacyjnych z USA, którzy deklarują, że ich sieć w jakimkolwiek stopniu korzysta z urządzeń lub usług Huawei i ZTE. Operatorzy ci z kolei podsumowują koszty ewentualnego usunięcia sprzętu Huawei i ZTE ze swoich sieci i oczekują od władz refundacji.

Według zebranych przez FCC danych, całkowite usunięcie i wymiana sprzętu Huawei i ZTE z sieci amerykańskich operatorów kosztowałyby nawet 1,8 miliarda dolarów. Według szacunków, firmy kwalifikujące się do refundacji przymusowej wymiany sprzętu, mogą wymagać łącznie nawet 1,6 miliarda dolarów zwrotu od rządu USA.
Nakaz zebrania informacji o kosztach wymiany istniejącego w sieciach sprzętu Huawei i ZTE został wydany przez FCC niemal rok temu, podobnie jak ogłoszenie wstrzymania dofinansowania dla firm kupujących sprzęt Huawei i ZTE. Plan refundacji wymiany osprzętowania sieci telekomunikacyjnych to kolejny krok rządu USA mający na celu osłabienie pozycji Huawei.


Autor |2020-09-08T08:58:06+02:008 września 2020 08:58|Kategorie: Android, Huawei, Inne, Inne, Newsy, Operatorzy, Oprogramowanie, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.