Już ponad 100 milionów użytkowników usług mobilnych Huawei poza Chinami

Przekroczenie liczby 100 milionów aktywnych użytkowników usług mobilnych Huawei poza rynkiem chińskim to kolejny, poza ogłoszeniem autorskiego systemu operacyjnego HarmonyOS i nowej wersji nakładki EMUI 10, ważny akcent Huawei Developer Conference, która odbyła się w dniach 9-11 sierpnia w Chinach.

 

Podczas Huawei Developer Conference 2019 ogłosił rekordową liczbą aktywnych użytkowników poza Chinami oraz dodatkowe informacje świadczące o dynamicznym rozwoju swoich usług mobilnych. W bieżącym roku fima odnotowała już miliard pobrań z autorskiego sklepu z aplikacjami Huawei AppGallery poza Chinami, a motywy na smartfony zostały ściągnięte na telefony ponad 280 milionów razy (również poza chińskim rynkiem). Dostępność aplikacji zakupowej In-App-Purchasewzrosła do 140 krajów.

Huawei zapowiedział również uruchomienie projektu Huawei VideoWiseVideo, umożliwiającego partnerom optymalizację jakości udostępnianych przez nich materiałów wideo dla użytkowników.

 

Nasze usługi mobilne zapewniają kompleksową platformę o zasięgu globalnym, która łączy ponad 910 tysięcy deweloperów oraz ponad 100 milionów użytkowników poza granicami Chin. Jesteśmy dumni, że możemy pochwalić się tak wieloma sukcesami na tym polu – powiedział Jervis Su, Wiceprezes ds. Usług Mobilnych w Huawei Consumer Business Group.

 

Programy Shining Staroraz DigiX Lab

Podczas konferencji HDC 2019, Huawei zapowiedział uruchomienie nowego projektu dla programistów – Shining Star, w który firma zainwestowała już miliard dolarów. Celem projektu jest pomoc partnerom we wprowadzaniu innowacji w przestrzeń cyfrową, poprzez zachęcanie programistów do korzystania z otwartych zasobów i możliwości oferowanych przez Huawei, a także promowanie usług deweloperów w segmencie marketingowym.

 

Projekt Huawei DigiX Labszostanie uruchomiony w 6 regionach w 2019 roku, a pierwsze laboratorium powstanie w Dusseldorfie. Uruchomienie programu pozwoli partnerom Huawei na zdalne testowanie własnych usług. Ponadto, znajdą tam wszelkie niezbędne zasoby, do ulepszania swoich aplikacji. Prace nad innowacjami w laboratoriach wspierane będą przez technologie VR, AR, AI CameraKit, Ability Galery, HMS Core i wiele innych.

 

1 komenarz

  1. Gatts 15 sierpnia 2019 w 22:55 - Odpowiedz

    Tutaj nie ma innej możliwości jak osiągnięcie celu przez Huawei.Sam mam często do czynienia z modelem Huawei Mate 10 Pro i jestem zadowolony tylko szkoda bo osoba mi bliska nie chce się ze mną zamienić na tego wieloletniego rupiecia , którego ja jeszcze używam.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.