Jesteś tutaj:-, Android, Aplikacje, Bez kategorii, Huawei, Inne, Internet, LTE, Newsy, Operatorzy, Produkty z Chin, Rozrywka, Rynek, Samsung, Sprzęt, Telefony, Top30, Top7-Czym się różni system operacyjny HongMeng od Androida?

Czym się różni system operacyjny HongMeng od Androida?

Testerzy platformy mobilnej Huawei mówią o funkcjach nowego systemu operacyjnego chińskiego giganta.

HongMeng otrzymał nowe  animacje a także szerokie możliwości personalizacji w zależności od preferencji użytkownika. Ekran główny i lock screen  będzie można zmieniać za pomocą widgetów.

Zmienił się też design ikonek aplikacji — Huawei używał mnóstwo animacji dla poprawy wyglądu systemu.  Firma stworzyła całkowicie nowy pasek powiadomień i dodała duże okno wyszukiwania. Podkreślono, że obecnie współpraca z HongMeng odbywa się dość płynnie.

W ustawieniach systemu pojawił się nowy tryb powiadomień. Testerzy zauważyli jednak dość skromny zestaw ustawień aparatu w porównaniu z Huawei P30, pracującym na Android.

Niektóre funkcje HongMeng OS póki co pozostają niedostępne. Być może firma zajmuje się ich dokończeniem lub nie chce ujawniać szczegółów wcześniej.

Szef Huawei powiedział, że Hongming OS nie ogranicza się tylko do smartfonów. System będzie działać na komputerach i innych urządzeniach – w tym na switchach, routerach i serwerach. System ma działać szybciej niż na smartfonach z systemem Android i komputerach z systemem mac OS. Jednak Zhengfei nie sprecyzował na podstawie jakich kryteriów przeprowadzono porównanie.

Poniżej kilka filmów opisujących HongMeng OS.Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.