Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Top7-Huawei dostał setki milionów dotacji ? Firma wydała w tej sprawie oświadczenie

Huawei dostał setki milionów dotacji ? Firma wydała w tej sprawie oświadczenie

Chińskie władze przyznały Huawei warte setki milionów dolarów granty, wspomagając tym samym koncern – podała w czwartek agencja AFP po analizie raportów finansowych. Amerykańskie władze domagają się wstrzymania dotacji, które uznają za nieuczciwe i zaburzające konkurencję na wolnym rynku. Tymczasem Huawei odrzuca te oskarżenia argumentując, że dotacje dotyczą programów badawczych i stanowią promil przychodów firmy. Firma wydała w tej sprawie stosowne oświadczenie.

Kapitał obrotowy Huawei pochodzi w 90 proc. z własnej działalności gospodarczej firmy – reszta z zewnętrznego finansowania. W ostatnich latach, 70 proc. tego zewnętrznego finansowania pochodziło od zagranicznych instytucji finansowych. Zewnętrzne finansowanie Huawei jest zgodne ze wszystkimi zasadami rynkowymi, a koszt długu jest zgodny ze standardami rynkowymi.

Każda firma technologiczna działająca w Chinach, w tym firmy zagraniczne, mają prawo ubiegać się o dotacje od chińskiego rządu, o ile spełniają określone warunki. Te dotacje są głównie wykorzystywane do wspierania programów badawczych. Huawei ubiega się o nie, tak jak każda inna firma. Zachodnie rządy także często oferują dotacje na wsparcie badań i rozwoju technologicznego. Dzięki uczestnictwu w programach Unii Europejskiej, Huawei, podobnie jak wiele europejskich dostawców oraz instytucji badawczych, otrzymał dotacje na badania i rozwój.

W ciągu ostatnich dziecięciu lat, całkowite dotacje, jakie Huawei otrzymał na wsparcie badań i rozwoju technologicznego od rządów – zarówno w Chinach, jak i w innych krajach – stanowiło mniej niż 3 promile przychodów firmy. W 2018 roku wyniosły one tylko 2 promile.Autor |2019-06-03T19:31:02+02:003 czerwca 2019 19:31|Kategorie: Huawei, Inne, Internet, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Top7|Tagi: , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Gatts 5 czerwca 2019 w 00:19 - Odpowiedz

    Niech pogonią te wszelkiej maści Apple ponieważ aż gryzie w oczy przechodząc obok tych urządzeń z ceną nie adekwatną do ich możliwości.Wolałbym widzieć na każdym kroku urządzenia od Samsung , LG , Xiaomi i Huawei niż jakikolwiek produkt od Apple.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.