Jesteś tutaj:-, Huawei, Inne, Newsy, Rynek, Targi i konferencje, Top30, Top7-Huawei: do 2025 roku sieć 5G będzie mieć 2,8 mld użytkowników

Huawei: do 2025 roku sieć 5G będzie mieć 2,8 mld użytkowników

Podczas 16. edycji konferencji Huawei Analyst Summit zaprezentowana została koncepcja budowy w pełni połączonego, inteligentnego świata, którego rozwój napędzają ciągłe innowacje.

 

Rozwój ICT w odpowiedzi na potrzeby klientów

– Branża ICT otrzymała bezprecedensowe możliwości rozwoju – powiedział wiceprezes Huawei Ken Hu, na temat trendów w branży. Zauważył również, że technologia 5G jest wdrażana znacznie szybciej niż oczekiwano, a rozwój opartych na niej rozwiązań i sieci nowej generacji odbywa się równomiernie. Co ważne, wg prognoz firmy, do 2025 roku świat będzie miał 2,8 miliarda użytkowników sieci 5G. Huawei, aby wesprzeć tak dużą liczbę użytkowników, zamierza rozwijać proste, wydajne i inteligentne sieci, tworząc jednocześnie nowe wartościowe produkty dla swoich klientów.

 

Ken Hu zaznaczył też, że Huawei będzie nadal poszukiwać innowacji oraz inwestować nie tylko w teraźniejszość, ale przede wszystkim w przyszłość. Zwrócił także uwagę na to, że firma chce osiągnąć zarówno sukces komercyjny, jak i przewodzić rozwojowi przemysłu i napędzać postęp społeczny. Ostatecznym celem Huawei jest bowiem zapewnienie korzyści płynących z w pełni połączonego, inteligentnego świata większej liczbie konsumentów, gospodarstw domowych i przedsiębiorstw.

 

Era „Innowacji 2.0″

W trakcie szczytu William Xu, dyrektor zarządu i prezes Instytutu Badań Strategicznych w Huawei ogłosił, że Huawei przechodzi w erę „Innowacji 2.0″ – Instytut Badań Strategicznych będzie głównie zaangażowany w badania nad najnowocześniejszymi technologiami przez następne pięć lub więcej lat. Każdego roku inwestujemy 300 mln dolarów, aby wesprzeć badania w zakresie podstawowych dziedzin nauki i technologii oraz innowacji. Jest to ważna część naszych wysiłków badawczych– powiedział William Xu.

Zauważył również, że Huawei będzie współpracował z uniwersytetami i instytutami badawczymi w celu stymulowania w zakresie innowacyjnych teorii i podstawowych technologii oraz w ułatwianiu rozwoju przemysłu na całym świecie.

 

Huawei, aby stymulować innowacje i unowocześnianie przemysłu, zaangażowany jest w zdefiniowanie na nowo architektury technicznej oraz produktu. Ponadto firma, stara się zintensyfikować tempo rozwoju przemysłu i wyznaczać oraz wspierać jego nowe kierunki. 

W tegorocznym wydarzeniu, które odbywa się w dniach 16-18 kwietnia, uczestniczy ponad 680 analityków z branży technologii oraz finansów, kluczowych liderów opinii oraz przedstawicieli mediów z całego świata. Pierwsze takie spotkanie zorganizowane zostało w 2004 roku.Autor |2019-04-17T12:45:11+02:0017 kwietnia 2019 13:00|Kategorie: Bez kategorii, Huawei, Inne, Newsy, Rynek, Targi i konferencje, Top30, Top7|Tagi: , , , , |9 komentarzy

9 komentarzy

 1. oled 17 kwietnia 2019 w 20:43 - Odpowiedz

  To będzie 10W/mk czyli 100razy więcej.Technologia nowa nie zbadana czy nie szkodzi człowiekowi.Z dala od Raka !!!!
  Promować światłowód.

  • Edi 17 kwietnia 2019 w 22:25 - Odpowiedz

   Czy pakiet onkologiczny też będzie wliczony w ofertę tej sieci 5G ? Ostatnio Bruksela zakazała stawiania masztów 5G z powodu szkodliwości. Wiadomo płatni przyklaskiwacze promują takie artykuły bez refleksyjnie.

 2. Taka prawda 18 kwietnia 2019 w 00:19 - Odpowiedz

  Oled i edi wam już nic nie pomoże. Na leczenie jest już za późno.

  • oled 18 kwietnia 2019 w 15:25 - Odpowiedz

   Tobie dziecko o co chodzi? pewnie myślisz ze 5g jest takie zdrowe i dobre ze aż dziw ze nikt tego nie chce? Biedny umysłowo pustaku który nie wie co się dzieje na świecie. Pewnie optujesz za 5g bo wyczytałeś że facebook będzie ci się ładował o 0,8 sek szybciej i ty już to koniecznie chcesz. Poczytaj o 5g to się zdziwisz jakie są zagrożenia.

 3. lobster 20 kwietnia 2019 w 17:04 - Odpowiedz

  To chyba dobrze, fajnie jakby jak największa liczba ludzi miała dostęp do tej technologii.

  • oled 20 kwietnia 2019 w 19:18 - Odpowiedz

   Poczytaj o szkodliwości 5G i wtedy pomyśl czy to tak dobrze jak by dużo ludzi miało do tego dostęp. Będzie pandemia nowotworów i wielu innych chorób

   • saks 22 kwietnia 2019 w 12:30 - Odpowiedz

    A ty poczytaj na ten temat gdzie indziej niż na portalach znanych z teorii płaskoziemców paranoicznie bojących się nowych technologii. Normy 100 razy wyższe od lat sa w innych państwach, te normy są zgodne z wytycznymi międzynarodowych instytucji, ustalane na podstawie obecnych badań i obecnej wiedzy w tym zakresie.

 4. gregor 21 kwietnia 2019 w 13:52 - Odpowiedz

  Wszystko idzie w dobrym kierunku, rozwój technologii wygląda bardzo obiecująco.

 5. p4nc3k 27 kwietnia 2019 w 23:14 - Odpowiedz

  Są wypowiedzi przeróżnych ekspertów, którzy twierdzą, że nie będzie mieć szkodliwego wpływu na orgranizm. Badania związane ze szkodliwością pem są prowadzone od dziesiątek lat i nic szkodliwego nie udało się udowodnić. W Europie jako pierwszy kraj nową sieć uruchomiła Szwajcaria, państwo uznawane za jedno z najbardziej dbających o zdrowie. To pokazuje, że racjonalnie myśląc zagrożenie jest minimalne i jednak skupmy się na jakości powietrza, wody i jedzenia.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.