Jesteś tutaj:-, Bez kategorii, Huawei, Inne, Internet, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy, Operatorzy, Rynek, Sprzęt, Top30, Top7-Nowa inicjatywa Huawei mającą na celu eliminację cyfrowego wykluczenia

Nowa inicjatywa Huawei mającą na celu eliminację cyfrowego wykluczenia

Ken Hu, Deputy Chairman Huawei, przedstawił nową inicjatywę Tech4ALL na rzecz eliminacji cyfrowego wykluczenia. W swoim przemówieniu zatytułowanym „Redefining Inclusion” zaprezentował on plany Huawei mające na celu pomóc 500 mln ludzi na całym świecie w czerpaniu korzyści z technologii cyfrowej w ciągu najbliższych pięciu lat. Wezwał także rządy, organizacje branżowe i partnerów biznesowych do wspólnego działania na rzecz promowania włączania społeczeństwa w sferę cyfrową.

Ken Hu huawei

 

Rozszerzenie definicji digital inclusion (włączenia cyfrowego)

Gdy większość branży telekomunikacyjnej koncentruje się na technologii nowej generacji, takiej jak 5G i AI, nie możemy zapomnieć, że nadal jest wiele osób wykluczonych z cyfrowego świata. Nadal ponad 3,8 mld ludzi jest poza zasięgiem sieci, a ponad 1 mld osób nie ma dostępu do szerokopasmowego Internetu mobilnego. Musimy rozszerzyć definicję „digital inclusion” nie ograniczając się tylko do łączności. Nie możemy myśleć tylko o ludziach, ale również o małych firmach. Rozszerzając definicję możemy pomóc większej liczbie osób i organizacji czerpać bezpośrednie korzyści z technologii cyfrowej– powiedział Ken Hu, Deputy Chairman Huawei.

 

Inicjatywa Tech4ALL Huawei ma na celu promowanie włączenia cyfrowego zarówno dla osób fizycznych, jak i organizacji poprzez skoncentrowanie wysiłków na takich aspektach jak: łączność, aplikacje i umiejętności.

 

Łączność

Łączność jest fundamentem integracji cyfrowej. Będziemy nadal wprowadzać innowacje, aby zmniejszać bariery w zakresie łączności, kosztów i zasięgu– powiedział Ken Hu.

 

Od 30 lat Huawei ściśle współpracuje ze swoimi partnerami, aby zapewnić lepszą łączność cyfrową ludziom i społecznościom w najbardziej odległych regionach świata i ekstremalnych klimatach – od obszarów wiejskich przez metropolie, po obszary podbiegunowe i odległe wioski na krańcu świata. Firma osiągnęła to dzięki rozwiązaniom sieciowym zaprojektowanym specjalnie w celu sprostania regionalnym wyzwaniom. Przykładem może być rozwiązanie RuralStar, które pomaga połączyć społeczności z regionów wiejskich w Afryce, Azji i Ameryce Południowej. A także 5G Air Fiber, które zapewnia szerokopasmowe łącze następnej generacji dla społeczności Inuitów zamieszkujących kanadyjską Arktykę.

 

Aplikacje

Wzmocnimy ekosystem, zapewniając deweloperom oraz małym i średnim przedsiębiorstwom łatwe w użyciu platformy rozwoju. Pomoże im to w tworzeniu bardziej wyspecjalizowanych zastosowań i aplikacji dla różnych społeczności i branż– powiedział Ken Hu i podał przykład aplikacji mobilnej StorySign, którą Huawei opracował wspólnie z Europejską Unią Głuchych. Z pomocą kreskówkowego avatara wspomaganego przez AI, aplikacja tłumaczy zawartość książek na język migowy, aby pomóc głuchym dzieciom w pokonywaniu barier przy pierwszej nauce czytania. StorySign jest obecnie dostępny w 10 różnych wersjach językowych, a Huawei będzie kontynuować współpracę z partnerami w celu rozszerzenia zasięgu tej aplikacji. Huawei ma nadzieję, że dostarczy ponad 34 milionom głuchoniemych dzieci na całym świecie narzędzie, którego potrzebują, aby połączyć język migowy z czytaniem.

 

Aby stworzyć rzeczywistą wartość dla społeczności i branż, Huawei zainwestował prawie 1 mld USD w Huawei Developer Program, który ma na celu promowanie otwartego oprogramowania w przemyśle. Chodzi o zapewnienie platform i narzędzi do rozwoju, szkolenie programistów, wspieranie pomysłów i finansowanie innowacji. Do tej pory w programie zarejestrowało się ponad 800 tys. programistów. Idąc o krok dalej, Huawei zwiększy inwestycje w ekosystem, skupiając się na rozwijaniu AI i szkoleniu miliona programistów w ciągu najbliższych trzech lat.

 

Umiejętności

Musimy ściślej współpracować z rządami, społecznościami lokalnymi i przedstawicielami przemysłu, aby zwiększyć umiejętności cyfrowe jednostek i całego społeczeństwa – powiedział Ken Hu.

 

Oprócz pomocy ludziom w rozwijaniu ich umiejętności cyfrowych, Ken Hu zwrócił uwagę na ich znaczenie wśród małych i średnich organizacji. Dysponowanie odpowiednim zestawem umiejętności jest kluczem do przyszłego rozwoju krajów i społeczności lokalnych. Wyrówna to szanse dla małych i średnich przedsiębiorstw w konkurowaniu w gospodarce cyfrowej.

 

Jednym z priorytetów Huawei jest również budowanie umiejętności cyfrowych wśród młodych ludzi i społeczeństw. W ciągu ostatnich 10 lat program Huawei Seeds for the Future pomógł ponad 30 tys. studentów ze 108 różnych krajów w podnoszeniu ich umiejętności cyfrowych. W 2018 roku firma zorganizowała po raz trzeci doroczny konkurs Huawei ICT Competition, w którym wzięło udział ponad 40 tys. studentów z ponad 800 uniwersytetów w 32 krajach. Wydarzenie to pomogło promować pogłębioną wymianę wiedzy między szkołami i przedsiębiorstwami. Niezależnie od tego, firma przeprowadziła w Bangladeszu zajęcia z zakresu umiejętności cyfrowych dla 20 tys. kobiet poprzez swoją mobilną szkołę treningową.

 

Technologia jest dobra. Przekazujmy ten komunikat dalej.

Walka z cyfrowym wykluczeniem nie jest kwestią, którą jedna firma może rozwiązać za pomocą technologii. Będzie to wymagało skoordynowanych wysiłków rządów, organizacji branżowych i przedsiębiorstw – im więcej zaangażowanych osób, tym większy będzie ich wpływ. Huawei ma nadzieję na bliższą współpracę z rządami i organizacjami branżowymi, aby poszerzyć zasięg programu i sprawić, że cyfrowy świat będzie bardziej dostępny dla większej liczby firm i ludzi z lokalnych społeczności. Firma chce także współpracować z partnerami branżowymi i organizacjami w celu zrozumienia specyficznych potrzeb poszczególnych grup i organizacji, tak aby zapewnić im możliwie najlepszą technologię, która zaspokoi te potrzeby.

 

Technologia jest dobra i powinna być wykorzystywana w dobrych celach. To dopiero początek. Mamy nadzieję, że więcej osób dołączy do nas, bo razem możemy przekazać korzyści płynące z technologii cyfrowej każdej osobie, domowi i organizacji oraz pomóc w budowaniu w pełni połączonego, inteligentnego świata. To jest nasza misja i mamy nadzieję, że do nas dołączysz– podsumował Ken Hu.Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.