Jesteś tutaj:-, Inne, Internet mobilny, LTE, Newsy, Rynek-LTE Huawei w najnowszym modelu Audi Q7

LTE Huawei w najnowszym modelu Audi Q7

Huawei i Audi Group będą wspólnie pracować nad rozwojem technologii bezprzewodowego dostępu do Internetu w samochodach.

W najnowszym modelu Audi Q7 zamontowany zostanie moduł LTE firmy Huawei, umożliwiający przesył danych z wykorzystaniem sieci 2G, 3G oraz 4G, w standardzie TDD – LTE oraz FDD LTE. Zastosowane rozwiązanie umożliwia transfer danych z prędkością nawet do 100 Mbps. Współpraca, którą oficjalnie ogłoszono w trakcie trwania targów Consumer Electronic Show w Azji, ma na celu zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa jazdy kierowcy i pasażerów, dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii Huawei.

Samochody to kolejna kategoria urządzeń, która dzięki podłączeniu do Internetu zaoferuje swoim użytkownikom szereg dodatkowych możliwości. Dlatego też jesteśmy podekscytowani nawiązaniem współpracy z wiodącą marką na rynku motoryzacyjnym” – podkreślił Richard Yu, CEO Huawei Consumer Business Group. „Ponadto, dzięki partnerstwu z Audi Group, Huawei przybliży konsumentom swoje najlepsze rozwiązania i umożliwi sprawną komunikację pomiędzy pojazdami, smartfonami oraz gadżetami z kategorii wearables”.

Obecnie samochody stają się kolejnymi urządzeniami po smartfonach i gadżetach wearables, które oferują płynną komunikację z infrastrukturą miejską. Jeden z branżowych raportów wykazał, że 90 % aut wyprodukowanych do 2020 roku będzie wyposażonych w łączność z Internetem, stanowiąc jeden z głównych elementów Internetu Rzeczy.

źródło: Huawei

kanAutor |2015-06-12T11:51:57+02:0012 czerwca 2015 11:51|Kategorie: Huawei, Inne, Internet mobilny, LTE, Newsy, Rynek|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.