Jesteś tutaj:-, Aplikacje, Bez kategorii, Bezpieczeństwo, Gadżety, HTC, Inne, Inne, Newsy, Operatorzy, Orange, Rynek, Sprzęt, Telefony, Top30, Top7-Nowy CEO HTC – Yves Maitre – upatruje przyszłości w rozwoju 5G, technologii AI oraz rozwiązań xR

Nowy CEO HTC – Yves Maitre – upatruje przyszłości w rozwoju 5G, technologii AI oraz rozwiązań xR

Firma HTC Corporation, wiodący innowator w dziedzinie urządzeń mobilnych oraz immersywnych technologii, ogłosiła dzisiaj powołanie Yves Maitre na stanowisko prezesa HTC. Yves Maitre przechodzi do HTC z Orange, jednej z największych firm telekomunikacyjnych na świecie, gdzie pełnił funkcję EVP ds. oferty konsumenckiej i partnerstw, nadzorując strategię i biznes inteligentnych rozwiązań w asortymencie Orange. Doświadczenie Yvesa obejmuje pracę z największymi markami elektroniki użytkowej na świecie, a także zarządzanie całym portfelem usług mobilnych i inteligentnych technologii. Yves Maitre był także członkiem grupy odpowiedzialnej za innowacje w Orange oraz identyfikację potencjału biznesowego nadchodzących przełomów technologicznych.

Dotychczasowa dyrektor zarządzająca HTC, Cher Wang pozostanie na stanowisku przewodniczącej zarządu firmy. Całą uwagę poświęci technologiom, które w przyszłości uzupełniają i rozwiną portfolio HTC oraz wizję Vive Reality.

 

„Obejmując stanowisko dyrektora zarządzającego, cztery lata temu, zrobiłam to z zamiarem transformacji firmy w dostawcę kompletnych ekosystemów i zbudowania mocnego fundamentu, pozwalającego w przyszłości rozwinąć jej skrzydła w dziedzinie 5G i xR. Dotarliśmy właśnie do idealnego momentu, aby przekazać zarządzanie HTC silnemu liderowi, który poprowadzi nas przez kolejny etap tej podróży” – powiedziała Cher Wang, przewodnicząca zarządu HTC. „Bardzo się cieszę, że to właśnie Yves przejmuje wodze; ma długą historię współpracy z naszą firmą i podziela naszą pasję do innowacji. Wierzę, że Yves Maitre jest liderem, który odkryje pełen potencjał HTC.”

 

„HTC od dawna jest motorem innowacji w zakresie nowych technologii i jestem zaszczycony, że zostałem wybrany przez Radę Dyrektorów do kierowania rozwojem HTC” – powiedział Yves Maitre, nowy dyrektor zarządzający HTC. „Całym świat darzy HTC uznaniem za przełomowe innowacje, które stały się podwaliną rozwoju urządzeń mobilnych, a teraz także i xR. Cieszę się na myśl, że teraz i mi, wraz pracownikami firmy, jej klientami i inwestorami, przypadnie w udziale rola tworzenia przyszłości zarówno technologii 5G, jak i xR. Natychmiast rozpoczynamy nowy etap metamorfozy – od firmy tworzącej najlepszy na świecie sprzęt konsumencki do budowania wokół nich także kompletnych usług i ekosystemów, tak by ułatwić użytkowanie, zarządzanie i samo wdrażanie”.

 

HTC wprowadza innowacje w bardzo szerokiej gamie technologii, m.in. w wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości (xR), urządzeniach i technologii 5G, AI oraz Blockchain. Firma ma niezwykłą historię pionierskich rozwiązań i innowacji w nowoczesnych technologiach. Tylko w tym roku zdobyła uznanie mediów i branży, poparte licznymi nagrodami, za ekosystem wirtualnej rzeczywistości Vive oraz hub HTC 5G, gorąco przyjęty przez operatorów sieci telekomunikacyjnych i wykorzystywany do przyspieszenia wdrożenia sieci 5G.

 

O Yves Maitre

Yves Maitre od ponad 14 lat zajmował wysokie stanowiska kierownicze w Orange, przez ostatni okres pracował jako EVP ds. oferty konsumenckiej i partnerstw. Po raz pierwszy nawiązał współpracę z HTC tuż po mianowaniu na stanowisko wiceprezesa ds. urządzeń w 2005 r. Przez cały czas pracy w Orange, wraz z rosnącym zakresem obowiązków, Yves konsekwentnie wyszukiwał, rozwijał i dostarczał firmie innowacyjne usługi i urządzenia. Jako pierwszy negocjował i wdrażał w Europie smartfony systemem z Androidem. Jego wiedza obejmuje zarówno elektronikę użytkową, usługi, jak i technologie B2B.

 

Przed dołączeniem do Orange Yves spędził sześć lat w Thomson Multimedia, firmie zajmującej się elektroniką użytkową, gdzie pracował na wyższych stanowiskach w USA i Singapurze. Pełnił także różne role w zarządzaniu łańcuchem dostaw oraz produktami.Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.