Jesteś tutaj:-, Newsy, Oprogramowanie, Pozostałe, Rynek, Sprzęt, Telefony, Top7, Wydarzenia-OPPO wprowadza trzy nowe technologie szybkiego ładowania baterii

OPPO wprowadza trzy nowe technologie szybkiego ładowania baterii

OPPO przewodzi w dziedzinie szybkiego ładowania w epoce 5G, dzięki wprowadzeniu nowych technologii: 65W SuperVOOC, 30W Wireless VOOC i VOOC 4.0

 

OPPO, jeden z czołowych producentów smartfonów na świecie, zapowiedziało wprowadzenie trzech nowych technologii szybkiego ładowania baterii: 65W SuperVOOC Fast Charge 2.0, 30W Wireless VOOC Flash Charge i VOOC Flash Charge 4.0. Nowości te umocnią pozycję marki w dziedzinie szybkiego ładowania w momencie, gdy branża mobilna rozpoczyna epokę 5G.

Technologia SuperVOOC 2.0, która zadebiutuje w zapowiedzianym smartfonie OPPO Reno Ace, to najbardziej zaawansowany na świecie system ładowania urządzeń, który jest w stanie w pełni naładować baterię o pojemności 4000 mAh w zaledwie 30 minut.

30W Bezprzewodowy VOOC to jedna z najlepszych na rynku technologii bezprzewodowego ładowania baterii. Dzięki niej, po raz pierwszy, bezprzewodowe ładowanie VOOC dorównuje przewodowemu pod względem szybkości.

Z kolei technologia VOOC 4.0 została całkowicie zmodernizowana i będzie dostępna np. w modelu OPPO K5. Ma wszelkie argumenty by stać się następnym standardem w dziedzinie szybkiego ładowania.

Zhang Jialiang, szef zespołu OPPO odpowiedzialnego za technologie szybkiego ładowania, powiedział: „Szybkie ładowanie VOOC zmieniło podejście użytkowników do kwestii ładowania urządzeń i umożliwiło OPPO dostarczenie ponad 145 milionom osób na całym świecie najwyższej klasy funkcji uzupełniania energii baterii. OPPO będzie nadal doskonalić technologie VOOC, SuperVOOC i Wireless VOOC, aby zaspokajać potrzeby użytkowników w różnych sytuacjach”.

 

65W SuperVOOC: najnowocześniejsza technologia ładowania

Wiodąca w branży technologia 65W SuperVOOC 2.0 osiąga nowe poziomy efektywności, dzięki odpowiedniemu dostosowaniu i optymalizacji sprzętu, oprogramowania oraz algorytmów obsługowych. Jest także kompatybilna wstecznie z technologiami SuperVOOC i VOOC Flash Charge.

Rozwijając poprzednią technologię superszybkiego ładowania, twórcy 65W SuperVOOC 2.0 dostosowali zaawansowane elementy, konstrukcję oraz proces produkcyjny, aby zwiększyć efektywność ładowania, redukując jednocześnie nagrzewanie się baterii i ładowarki. Dzięki temu użytkownicy zyskują najwyższy komfort ładowania urządzenia. W OPPO SuperVOOC 2.0 zastosowano elementy półprzewodnikowe z azotku galu (GaN), dzięki czemu udało się skrócić czas ładowania i zmniejszyć ładowarkę.

Technologia SuperVOOC 2.0 nie tylko efektywniej ładuje baterię, ale też jest bezpieczniejsza. Z myślą o maksymalnym bezpieczeństwie podczas ładowania inżynierowie OPPO zastosowali pięć kontrolnych punktów  ochronnych w ładowarce, przewodzie i złączach.

 

OPPO wprowadza trzy nowe technologie szybkiego ładowania baterii 1

 

Bezprzewodowe ładowanie 30W Wireless VOOC szybkie tak jak przewodowe

Jako jedna z najlepszych na rynku technologii ładowania bezprzewodowego 30W Wireless VOOC, umożliwia całkowite uzupełnienie zapasu energii w baterii o pojemności 4000 mAh w ciągu 80 minut. Jest kompatybilna ze standardem Qi i umożliwia także pracę z mocą 5 W lub 10 W, zapewniając komfort porównywalny z ładowaniem przy użyciu przewodowej technologii szybkiego ładowania VOOC.

Technologia 30W Wireless VOOC dostosowuje proces ładowania w czasie rzeczywistym i wykorzystuje wydajne elementy, aby zapewnić efektywniejsze i bezpieczniejsze ładowanie bez przegrzewania urządzeń.

Z myślą o bezpieczeństwie firma OPPO zastosowała kilka rozwiązań sprzętowych zapobiegających przegrzaniu, wprowadziła technologię HVDC oraz funkcję wykrywania ciał obcych, która natychmiast zatrzymuje ładowanie po wykryciu przez płytkę ładującą innych przedmiotów metalowych.

 

30W VOOC 4.0: rozwiązanie do szybkiego ładowania nowej generacji dla wszystkich

Oprócz opracowania technologii szybkiego ładowania 65W SuperVOOC 2.0 i 30W Wireless VOOC, firma OPPO zmodernizowała VOOC do wersji 4.0. Dzięki kompleksowej modernizacji procesu ładowania VOOC 4.0 zapowiada się jako rozwiązanie do szybkiego ładowania nowej generacji dla wszystkich.

Ze względu na większą moc ładowania w porównaniu z VOOC 3.0, VOOC 4.0 umożliwia uzupełnienie zapasu energii baterii o pojemności 4000 mAh do poziomu 67% w 30 minut, a do 100% – w 73 minuty, czyli o 12% szybciej niż w poprzedniej generacji. Udoskonalony algorytm VFC skraca czas uzupełniania ostatnich 10% pojemności baterii. Inżynierom firmy OPPO udało się też zmniejszyć wewnętrzną rezystancję całego układu ładowania i narastanie ciepła dzięki zastosowaniu wydajnej ładowarki i zaawansowanej konstrukcji ogniw baterii. Temperaturę można utrzymać na odpowiednim poziomie nawet podczas korzystania gier w trakcie ładowania.

VOOC 4.0 jest technologią o szerokiej kompatybilności i ma szanse zostać rozwiązaniem do szybkiego ładowania nowej generacji dla wszystkich. Może być kompatybilna ze wszystkimi protokołami szybkiego ładowania przed VOOC 3.0 i osiągać moc pełnego ładowania 5 V/4 A (20 W).

Autor |2019-09-18T09:38:03+02:0018 września 2019 09:38|Kategorie: Inne, Newsy, Oprogramowanie, Pozostałe, Rynek, Sprzęt, Telefony, Top7, Wydarzenia|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.