Jesteś tutaj:-, Gadżety, HTC, Inne, Newsy, Sprzęt-HTC Vive Pro będzie dostępny od 5 kwietnia za 879 euro

HTC Vive Pro będzie dostępny od 5 kwietnia za 879 euro

Pierwsze zestawy HTC Vive Pro zostaną wysłane już 5 kwietnia. W ramach prezentu od marki HTC, wraz z zestawem, klienci otrzymają także sześciomiesięczną subskrypcję Viveport, umożliwiającą pobranie aż 30 aplikacji bez dodatkowych kosztów.

HTC ogłosiło dziś, że HTC Vive Pro będzie dostępny już od 5 kwietnia za 879 euro. Firma poinformowała też o obniżeniu europejskiej ceny zestawu HTC Vive o 100 euro, do 599 euro. Dodatkowo, do wszystkich Vive Pro zakupionych od 5 kwietnia do 3 czerwca, HTC dołączać będzie w prezencie sześciomiesięczną subskrypcję na usługę Viveport. Daje ona użytkownikom zestawów HTC możliwość nieodpłatnego korzystania z 5 tytułów miesięcznie z bazy ponad 400 aplikacji VR.

VIVE Pro

VIVE Pro

Na rynku VR widać popyt na rzeczywistość wirtualną klasy premium z obrazem wysokiej rozdzielczości, zintegrowanym dźwiękiem i goglami zbudowanym z najlepszych dostępnych dziś komponentów – powiedział Daniel O’Brien, dyrektor generalny VIVE na USA. – Vive Pro to ulepszony sprzęt dla entuzjastów VR oraz przedsiębiorstw, poszukujących najlepszych doświadczeń z VR”.

Pierwsze zestawy HTC Vive Pro trafią do konsumentów już 5 kwietnia, dokładnie w drugą rocznicę komercyjnego debiutu systemu HTC Vive. Vive Pro jest wyposażony w dwa wyświetlacze OLED o łącznej rozdzielczości 2880x1600px. To wzrost rozdzielczości o 78 proc. w porównaniu z podstawowym modelem HTC Vive. Vive Pro wyposażony został również w słuchawki z wbudowanym wzmacniaczem, potęgujące immersję i zapewniające bogatszy dźwięk.

HTC Vive Pro

HTC Vive Pro

To jednak nie koniec. Całe urządzenie zostało przebudowane tak, aby zadowolić nawet najbardziej wymagających użytkowników HTC Vive. Nowa opaska, zintegrowana z pokrętłem regulacyjnym, utrzymująca Vive Pro na głowie użytkownika, została zupełnie przeprojektowana z myślą o większej ergonomii i komforcie. Same gogle zaś inaczej wyważono, poprzez ograniczenie ciężaru przedniej części. Dodatkowe ulepszenia to m.in. przyciski do regulacji dla użytkowników noszących okulary,  podwójny mikrofon z aktywną redukcją szumów oraz dwie przednie kamery, które deweloperzy mogą kreatywnie wykorzystać w swoich produkcjach.

Ponadto, Vive Pro współpracuje z latarniami zarówno w wersji SteamVR Tracking 1.0, jak i 2.0. Oznacza to, że aby korzystać z najnowocześniejszych osiągnięć w dziedzinie VR, obecni klienci Vive mogą aktualizować tylko gogle, pozostając przy kontrolerach i stacjach bazowych pierwszej generacji.

PPI Comparison

PPI Comparison

Z ponad 3000 dostępnych tytułów, Vive jest platformą pierwszego wyboru dla programistów i konsumentów. Ponadto, subskrypcja Viveport pozwala konsumentom wybierać spośród ponad 400 aplikacji, oferując tym samym zupełnie nowy sposób dostępu do najlepszych materiałów VR.

Do zakupu Vive Pro dokonanego przed 3 czerwca, HTC dodawać będzie w prezencie sześciomiesięczną subskrypcję na usługę Viveport. Oznacza to, że właściciele nowego zestawu będą mogli skorzystać aż z 30 tytułów bez dodatkowych kosztów. Do zakupu HTC Vive natomiast, oraz do HTC Vive Pro po 3 czerwca, dodawana będzie w prezencie subskrypcja na dwa miesiące. Jednocześnie, 22 marca cena subskrypcji Viveport wzrośnie do 9,99 euro. Obecni subskrybenci i osoby, które zarejestrują się przed tą zmianą, zachowają możliwość przedłużenia subskrypcji w cenie 7,99 euro za co najmniej do końca roku.

O systemie HTC VIVE

VIVE to pierwsza w swoim rodzaju platforma rzeczywistości wirtualnej opracowana przez HTC i Valve, która pozwala całkowicie zanurzyć się w wirtualnych światach. Platforma VIVE, zaprojektowana od podstaw pod kątem monitorowania ruchu użytkownika w przestrzeni (room-scale VR) oraz naturalnych interakcji, daje możliwość zanurzenia się w pełni w rzeczywistość wirtualną dzięki przełomowej technologii i najlepszym treściom.

źródło: HTC

Czytaj też: HTC 10 oraz HTC Vive najlepszymi produktami rokuAutor |2018-03-19T17:22:40+01:0019 marca 2018 17:07|Kategorie: e-Sport, Gadżety, HTC, Inne, Newsy, Sprzęt|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.