Jesteś tutaj:-, HTC, Inne, Newsy-Nasze smartfony gromadzą o nas informacje(wideo)

Nasze smartfony gromadzą o nas informacje(wideo)

Tytuł niezbyt zachęcający do dalszego korzystania ze smartfonów, gorzej może już być tylko po obejrzeniu materiału wideo, na którym Trevor Eckhart ujawnia tajemnice procesu przygotowanego przez CarrierIQ.

Po obejrzeniu tego filmu przyjrzałem się procesom w moim smartfonie, a ponieważ używam modyfikowanych romów, na szczęście nie znalazłem nic podejrzanego.
Jestem natomiast świadomy, że Custom Romów używa niewielki odsetek osób – ten film jest dla was, może pora zmienić zdanie o customach?

Co Trevor Pokazuje nam na filmie?
Jego smartfon HTC EVO 4G zapisywał każde naciśnięcie klawiszy, wiadomość czy lokalizację. Dopatrzył się nieszyfrowanych danych, przy przeglądaniu Internetu, nawet przy stronach szyfrowanych używających protokołu https.

Program, który na to wszystko pozwala pochodzi z Doliny Krzemowej – CarrierIQ nagrywa w czasie rzeczywistym nie tylko na smartfonie autora, ale na milionach podobnych urządzeń, nie tylko od HTC, ale i Nokii i Black Berry.

Vice prezes marketingu firmy CarrierIQ Andrew Coward odrzucił wszystkie zarzuty stawiane przez Eckharta mówiąc, że ich program nigdy nie zapamiętywał naciśniętych klawiszy.
Oto część jego wypowiedzi: „Nasz technologi nie działa w czasie rzeczywistym, nie raportuje non-stop. Zbiera informacje i najzwyczajniej przesyła w małych porcjach.”

Jak dla mnie żadne pocieszenie – efekt jest ten sam.

Czy to już 1984 na światową skalę, czy jesteśmy już tylko o krok?

źródło:theregister.co.uk

JarKen

Autor |2011-12-01T01:20:20+01:001 grudnia 2011 01:20|Kategorie: Gry, HTC, Inne, Newsy|Tagi: , , , |2 komentarze

2 komentarze

  1. Tomi 1 grudnia 2011 w 06:47 - Odpowiedz

    Przecież to nie nowość, każdy posiadający taką słuchawkę sam na to się godzi. Przecież sprawa wygląda tak samo z komputerami, z systemami stacjonarnymi. No cóż, takie czasy – wielki brat patrzy;-)

  2. akmk 3 grudnia 2011 w 13:17 - Odpowiedz

    I wszędzie nas szpiegują i dla tego przeszedłem znowu na normalne telefony bez systemu

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile