Jesteś tutaj:-, Gry, Newsy, Rozrywka, Rynek, Wydarzenia-Koniec grania w chmurze – Google zamyka usługę Stadia

Koniec grania w chmurze – Google zamyka usługę Stadia

Google ogłosił zamknięcie swojego projektu – Stadia – czyli usługi streamingu gier w chmurze. Firmie nie udało się zgromadzić tylu użytkowników, ile oczekiwano.

 

Снимок экрана 2022 09 30 в 12.30.04

 

Google chciałoby podziękować wszystkim, którzy od początku wspierali Stadię. Wszyscy gracze zachowają dostęp do swojej biblioteki do 18 stycznia 2023 roku. Dodatkowo firma zwróci wszystkie koszty sprzętu oraz zakupów gier i dodatków dokonanych za pośrednictwem Google Store i sklepu Stadia. Gracze mają czas na otrzymanie swoich pieniędzy do połowy stycznia 2023 roku.

Zespół Stadia zostanie rozformowany, a jego pracownicy będą kontynuować pracę w innych obszarach firmy. Google planuje nadal inwestować w nowe narzędzia, platformy i technologie, które będą wykorzystywane w innych częściach Google, takich jak YouTube i Google Play, gry w rozszerzonej rzeczywistości oraz projekty partnerów branżowych.

Plotki o zamknięciu Stadii krążyły w zeszłym roku, gdy Google zamknęło własne studia tworzenia gier, a nowych projektów w serwisie zaczęło ubywać, wówczas firma zapewniała, że nadal będzie dodawać świetne gry do Stadia i Stadia Pro.

Jason Schreyer donosi, że Google płaciło dziesiątki milionów dolarów za prawo do streamingu popularnych gier, takich jak Assassin’s Creed czy Red Dead Redemption 2, za pośrednictwem Stadii. Poniesione koszty jak widać się nie zwracały i koncern postanowił zamknąć usługę.

Autor |2022-10-03T09:25:51+02:003 października 2022 09:25|Kategorie: Google, Gry, Newsy, Rozrywka, Rynek, Wydarzenia|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile