Jesteś tutaj:-, Google, Inne, Internet, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-GFT Poland – Premier Partner Google Cloud – będzie kształcić specjalistów od chmury obliczeniowej

GFT Poland – Premier Partner Google Cloud – będzie kształcić specjalistów od chmury obliczeniowej

W ciągu najbliższego roku 26 proc. polskich firm planuje wdrożyć rozwiązania chmurowe, jak wynika z raportu Transformacja cyfrowa firm 2020, opracowanego przez EY. Równocześnie, dla co czwartej firmy, największymi barierami, spowalniającymi transformację cyfrową, są brak kompetencji lub zasobów. W odpowiedzi na ten problem, eksperci z GFT Poland, we współpracy Google Cloud, opracowali program rocznych studiów podyplomowych, skierowanych do osób, które pragną budować swoje kompetencje w obszarze rozwiązań chmurowych.

 

Specjalista od chmury obliczeniowej poszukiwany

Tempo transformacji cyfrowej w Polsce powoduje, że dzisiaj najważniejszym pytaniem przed jakim stają polskie firmy nie jest to, czy przejść do chmury, ale jak to zrobić. To w naturalny sposób generuje zapotrzebowanie na specjalistów IT, zajmujących się zarówno tworzeniem, jak i obsługą, rozwiązań chmurowych. Spodziewać się również można, że coraz więcej firm poszukiwało będzie pracowników posiadających wysokie kompetencje w tej specjalizacji. To trend globalny, bo jak podaje Deloitte popyt na kandydatów na managerów wyższego szczebla do spraw pracy w chmurze wzrósł o 224 proc.

 

Zapotrzebowanie na specjalistów technologii chmurowych będzie dynamicznie rosło. Jednak ze względu na tempo przemian, których obecnie doświadczamy, szczególnie cenione będą te osoby, które wiedzę i umiejętności technologiczne będą potrafiły łączyć z kompetencjami miękkimi, ponieważ taki zestaw gwarantuje „zwinność”, ułatwiającą szybkie dostosowywanie się do zmieniających się okoliczności – mówi Kamila Wosińska, Client Compliance Manager w GFT Poland i inicjatorka projektu studiów chmurowych. Dla osób, które pragną związać swoją przyszłość zawodową z rozwiązaniami chmurowymi ogromnym wyznaniem było znalezienie studiów, które oferowałyby program łączący wiedzę praktyczną z holistycznym podejściem do tej specjalizacji. Lukę tę uzupełnią niewątpliwie studia podyplomowe, na których wykładowcami będą specjaliści – praktycy z GFT Poland – dodaje Kamila Wosińska.

 

GFT dzieli się swoim know how

W Google Cloud wierzymy, że cyfrowe kompetencje przyszłości należy zdobywać i rozwijać już dziś. Projektowanie rozwiązań w chmurze obliczeniowej, czy zaawansowana analityka danych są jednymi z najbardziej pożądanych umiejętności na rynku IT. Podczas studiów podyplomowych na Akademii Leona Koźmińskiego, których autorem jest partner Google Cloud, firma GFT Poland, studenci zdobędą praktyczną wiedzę w obszarze technologii Google Cloud oraz jej zastosowania w rozwiązywaniu różnorodnych wyzwań biznesowych – mówi Marta Matysiak, Strategic Partnerships Manager w Google Cloud.

 

Program studiów opracowany został w oparciu o doświadczenia zgromadzone w trakcie realizacji projektów komercyjnych dla globalnych klientów GFT Poland. Materiały dydaktyczne, wykorzystywane w czasie kształcenia, udostępnione zostały przez Google Cloud. Połączenie to gwarantuje, że studenci zdobędą unikalną, praktyczną wiedzę, która z jednej strony umożliwi im znalezienie atrakcyjnej pracy, a z drugiej ułatwi dostęp do ekosystemu Google Cloud.

 

Ceny

Tabela opłat

Снимок экрана 2021 07 29 в 13.19.17

Źródło: kozminski.edu.pl

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.