Jesteś tutaj:-, Newsy, Płatności, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-Klienci Banku BNP Paribas zapłacą zegarkiem Swatch

Klienci Banku BNP Paribas zapłacą zegarkiem Swatch

Już od 28 lipca Klienci Banku BNP Paribas mogą płacić za pomocą zegarków z serii „SwatchPAY!”. To kolejna po Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay i Fitbit Pay technologia, którą bank adaptuje, aby ułatwić płatności bez użycia gotówki czy karty.

 

 

SwatchPAY! działa wykorzystując NFC (Near Field Communication), radiowy standard komunikacji używany także przy płatnościach telefonem. Wystarczy zbliżyć zegarek wyposażony w odpowiedni moduł do terminala, by zapłacić za zakupy tak samo, jak tradycyjną kartą zbliżeniową. Obecnie marka Swatch oferuje kilkanaście modeli zegarków SwatchPAY!

 

– Płatności bezgotówkowe systematycznie zyskują na popularności. Podobnie jest z technologiami, które pozwalają nam nie nosić ze sobą portfela lub nie wyjmować go z kieszeni. Polacy są otwarci na innowacje, które ułatwiają dokonywanie transakcji pod warunkiem, że im w pełni ufają. Dlatego tak ważnym ogniwem w łańcuchu płatności bezgotówkowych są banki – instytucje zaufania publicznego – tłumaczy Dorota Malinowska, dyrektor Biura Rozwoju Płatności Mobilnych w Banku BNP Paribas.

 

Płatności SwatchPAY! zostały do tej pory udostępnione klientom w Chinach i kilku krajach Europy. Bank BNP Paribas jest trzecią instytucją w Polsce, która udostępnia płatności SwatchPAY! swoim Klientom.

Źródło:
Zdjęcie główne: youtube.com/user/swatch/


Autor |2021-07-29T09:58:39+01:0029 lipca 2021 11:00|Kategorie: Gadżety, Newsy, Płatności, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.