Hive wprowadza e-hulajnogi do Katowic

e-hulajnogi marki hive pojawiły się w Polsce 14 marca, kiedy to usługa została udostępniona w stolicy Mazowsza. Od tego momentu firma stopniowa zwiększa swój zasięg, starając się umożliwić korzystanie z tego ekologicznego środka transportu jak największej ilości osób. Z myślą o usprawnieniu komunikacji w kolejnych miastach Polski, firma postanowiła wprowadzić swoją usługę do Katowic, zapewniając ich mieszkańcom szybki i komfortowy sposób poruszania się po mieście.

Katowice to już kolejne polskie miasto, do których wprowadziliśmy naszą usługę. W sumie hive jest obecny aż w sześciu miastach w Polsce. To wielki sukces pokazujący, jak chętnie Polacy korzystają z nowych rozwiązań dla systemu mobilności, ułatwiających szybkie i ekologiczne poruszanie się po mieście– mówi Tristan Torres Velat, CEO hive. – Szczególnie cieszy nas pozytywne nastawienie władz Katowic, otwartych na dialog i dalszą współpracę, któramamy nadzieję sprawi, że poruszanie się mieszkańców tej metropolii po ulicach będzie jeszcze wygodniejsze.

Wprowadzając e-hulajnogi do coraz większej ilości miast w Polsce, hive stara się na stałe wpasować w tkankę miejską i stać się częścią transportu przyszłości w polskich miastach. Zgodnie z tą filozofią, w Warszawie i Wrocławiu firma wprowadziła zniżkę dla posiadaczy kart miejskich, wspierając tym samym poruszanie się po mieście bez konieczności posiadania auta na własność.

hive blisko współpracuje ze swoją siostrzaną firmą FREE NOW również obecną w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu, Gdańsku oraz Katowicach. Obie marki wchodzą w skład grupy FREE NOW, będącej wspólnym przedsięwzięciem Daimlera i BMW. Firma posiada aktualnie oficjalne przedstawicielstwo w Warszawie oraz we Wrocławiu, z ponad 1000 sztuk e-hulajnóg w każdym z wymienionych miast.

Codziennie staramy się udoskonalać naszą usługę, umożliwiając użytkownikom jak najbardziej komfortowe poruszanie się po mieście za pomocą e-hulajnóg. Mamy wielką nadzieję, że mieszkańcy Katowic będą równie chętnie, jak mieszkańcy innych miast Polski, korzystać z naszej aplikacji – mówi Łukasz Gontarek City Manager hive w Warszawie, Krakowie oraz Katowicach. – Wierzymy, że e-hulajnogi na wynajem są sposobem na znaczące zmniejszenie ilości korków oraz zanieczyszczeń w miastach.

Jak rozpocząć jazdę na hive?

e-hulajnogi hive można wypożyczyć za pomocą darmowej aplikacji, działającej na systemach Android
oraz IOS. Następnie, przy pomocy mapy można odnaleźć dostępne e-hulajnogi – ich odblokowanie odbywa się po zeskanowaniu podanego kodu QR. Użytkownik korzystający pierwszy raz z e-hulajnogi hive ma możliwość odblokowania jej za darmo. Przy każdym kolejnym przejeździe
opłata startowa za wypożyczenie hulajnogi wynosi 3 złote, a koszt minuty jazdy wynosi 50 groszy.W celu zakończenia użytkowania wystarczy zatrzymać się w bezpiecznym miejscu i nacisnąć przycisk „Zakończ przejazd”. W aplikacji istnieje możliwość zaparkowania hulajnogi na okres 30 minut bez konieczności zakończenia i wznowienia jazdy – wtedy inna osoba niż zalogowany użytkownik nie będzie mogła z niej skorzystać.

hive stawia sobie za priorytet promowanie bezpiecznej i odpowiedzialnej jazdy. W związku z tym firma zaleca użytkownikom, aby zakładali kaski na czas jazdy, pozostawiali hulajnogi w taki sposób, by nie stwarzały zagrożenia dla innych uczestników ruchu oraz dostosowali prędkość do panujących warunków. Model Segway ES4 stanowi podstawę floty hive i umożliwia szybkie i komfortowe poruszanie się po mieście, pozwalając na osiągnięcie maksymalnej prędkości do 25 km/h.

 1 komenarz

  1. Jaszczurek 13 września 2019 w 13:54 - Odpowiedz

    Kod na darmowe 32 min jazdy na Hive:
    TqY4vYx0

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.