Jesteś tutaj:-, Gadżety, Inne, Nawigacja, Newsy, Operatorzy, Rozrywka, Rynek, Sprzęt, Top30, Top7, Zdrowie, Zdrowie-Garmin prezentuje zegarek Instinct Tactical

Garmin prezentuje zegarek Instinct Tactical

Garmin ogłosił dziś premierę nowej wersji zegarka Instinct – Instinct Tactical – rozbudowaną o funkcje taktyczne, w dwóch nowych odsłonach kolorystycznych – czarnej i jasnobrązowej. Zegarek wtworzony na bazie sprawdzonej serii Instinct został wzbogacony o funkcje znane z serii Garmin tactix tryb nocny do używania z noktowizorem, funkcje Jumpmaster, dwa formaty danych GPS, funkcję odwzorowania pozycji oraz fabrycznie załadowane aktywności taktyczne. W zegarku można także ustawić tryb ukryty, który chroni zapisane punkty oraz zapobiega udostępnianiu pozycji GPS.

„Seria Instinct szybko sprawdziła się wśród osób poszukujących niezwykle wytrzymałego sprzętu, który sprawdzi się w każdych warunkach środowiskowych. Nowy Instinct Tactical ze specjalistycznymi funkcjami znanymi z serii Garmin tactix, to sprzęt dla tych, którzy potrzebują multisportowego zegarka, na którym można polegać zawsze i wszędzie.” mówi Dan Bartel, wiceprezes Garmin ds. sprzedaży.

Garmin prezentuje zegarek Instinct Tactical

Wyposażony w funkcje nawigacyjne i treningowe Garmin Instinct Tactical, oferuje aplikacje operacyjne takie jak Jumpmaster, predefiniowane profile aktywności taktycznych, wgrywanie pozycji, prezentowanie pozycji GPS w dwóch formatach oraz tryb nocny, który umożliwia korzystanie z zegarka wraz z noktowizorem. Funkcja do skoków spadochronowych Jumpmaster wspiera skoki typu HAHO, HALO oraz statyczne. Ustawienie dwóch formatów GPS pozwala jednocześnie korzystać z danych MGRS oraz współrzędnych geograficznych. Włączenie trybu nocnego redukuje podświetlenie zegarka, tak by nie zakłócało wizji podczas korzystania z noktowizora.

 

Włączenie trybu ukrytego aktywuje ochronę zapisanych punktów oraz bezprzewodowe udostępnianie pozycji GPS. Podczas korzystania z trybu ukrytego dane GPS dostępne są na zegarku, jednakże pozycje nie są zapisywane w pamięci urządzenia. Dzięki temu można korzystać z funkcji geolokalizacyjnych w miejscach, w których środki bezpieczeństwa wymagają utajnienia pozycji. Tryb ten zapobiega także ujawnieniu zapisanych danych po fizycznym przejęciu sprzętu oraz dwustronnie wyłącza bezprzewodowy dostęp do danych.

Garmin prezentuje zegarek Instinct Tactical

Instinct Tactical zbudowany jest ze wzmocnionego tworzywa, zgodnego z amerykańską wojskową normą MIL-STD-810G dotyczącą temperatury, wstrząsów i wodoodporności (do 100 m). Utwardzony chemicznie, odporny na zarysowania wyświetlacz pozostaje czytelny nawet w pełnym słońcu. Pewne i komfortowe dopasowanie do nadgarstka zapewnia silikonowy pasek z otworami wentylacyjnymi i dwoma opaskami zabezpieczającymi, który w łatwy sposób można wymienić dzięki systemowi QuickFit.

Dostęp do danych z kilku satelitarnych systemów GNSS pozwala na dokładniejszą lokalizację niż podczas skorzystania jedynie z system GPS. Z zegarkiem Instinct Tactical możesz zachować pewność co do poprawności danych geolokalizacyjnych, zarówno w polu, jak i podczas eksplorowania nowych terenów. Przed wyruszeniem w nowe miejsce, możesz zaplanować swoją trasę w aplikacji Garmin Explore, a gdy stwierdzisz, że pora wracać, funkcja TracBack zaprowadzi Cię do punktu wyjścia.

Garmin prezentuje zegarek Instinct Tactical

Czy to na treningu, podczas wyprawy, albo codziennych zajęć, Instinct Tactical monitoruje tętno, przebyty dystans, pokonane kroki, spalone kalorie i wiele więcej1. Wędrówki, bieganie, jazda na rowerze, pływanie, pływanie kajakiem, czy narciarstwo to tylko niektóre z wielu dyscyplin, które są dostępne w tym zegarku. Po sparowaniu z kompatybilnym telefonem, można go bezpiecznie schować w kieszeni, a Instinct Tactical wyświetli przychodzące powiadomienia na tarczy zegarka. Instinct Tactical jest także kompatybilny z innymi urządzeniami Garmin, m.in. z inReach Mini, czy urządzeniami dla psów.

Czas pracy na baterii wynosi do 14 dni w trybie smartwatcha, do 16 godzin w trybie GPS oraz do 40 godzin w trybie oszczędnościowym UtraTrack. Sugerowana cena detaliczna wynosi 349.99 euro (~1470 złotych).

 Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.