Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Targi i konferencje-Jimu Robot – A może… zbuduj własnego robota?

Jimu Robot – A może… zbuduj własnego robota?

JIMU Robot to zestawy klocków do budowania robotów. Na każdym etapie procesowi budowy towarzyszy interaktywna instrukcja 3D w aplikacji (dostępnej na smartfony i tablety z systemami Android oraz iOS), która pozwala obejrzeć przyszłego robota. Można obracać każdy element o 360 stopni po to, aby dokładnie mu się przyjrzeć.


W skład każdego z zestawów wchodzi jednostka główna – mikrokomputer odpowiedzialny za sterowanie robotem, serwomotory czyli silniki elektryczne odpowiedzialne za poruszanie się robota, bateria litowo-jonowa zasilająca całość oraz kilkaset (w zależności od zestawu) klocków do budowy.


Po złożeniu następuje czas na programowanie lub zabawę. Jeśli konstruktor wybierze drugą opcję może skorzystać z predefiniowanych ruchów, albo stworzyć własne akcje z blokami komend korzystając z metody „przeciągnij i upuść”. Jest to świetna zabawa, która pozwala zrozumieć jak inżynierowie tworzą nowoczesne oprogramowanie.
To propozycja dla dzieci i młodzieży, które mogą nie tylko zbudować i zaprogramować własnego robota, ale także kontrolować go, a w przyszłości także rozbudować o dodatkowe funkcje.


Zestawy JIMU Robot są już dostępne w sklepach internetowych.

Jimu mini: Zestaw dla początkujących. Sugerowana cena detaliczna 499 zł
W zestawie są 4 serwomotory oraz 249 klocków. Pozwala to zbudować 3 predefiniowane roboty takie jak struś, byk oraz owca, a także nieskończoną ilość własnych pomysłów.


Jimu explorer: Zestaw dla średniozaawansowanych. Sugerowana cena detaliczna 899 zł
W zestawie są 7 serwomotorów oraz 372 klocki. Pozwala to zbudować 5 predefiniowanych robotów takich jak dinozaur, dziecko, papuga, mors oraz pingwin, a także nieskończoną ilość własnych konstrukcji.


JIMU Inventor: Zestaw dla zaawansowanych. Sugerowana cena detaliczna 1799 zł
W zestawie jest 16 serwomotorów oraz 675 klocków. Pozwala to zbudować 6 predefiniowanych robotów takich jak wilk, modliszka, nosorożec, słoń, żyrafa oraz robot humanoidalny, a także stworzyć praktycznie dowolny własny model.

źródło: ViDiS

KanAutor |2016-11-18T10:02:24+02:0018 listopada 2016 10:02|Kategorie: Gadżety, Inne, Newsy, Targi i konferencje|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.