Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Targi i konferencje-Czy tej zimy będziemy bezpieczni ?

Czy tej zimy będziemy bezpieczni ?

Według amerykańskich meteorologów nadchodząca zima będzie tzw. zimą stulecia. Trzeba zadbać nie tylko o własne zdrowie ale również zabezpieczyć się przed awariami prądu.

UPS Specline
UPS Specline

Rodzima sieć energetyczna jest przestarzała i coraz częściej nie radzi sobie z gwałtownymi zmianami warunków atmosferycznych. Przy stale zwiększającym się zapotrzebowaniu na energię elektryczną jest to duży problem tak dla odbiorców prywatnych, jak i przedsiębiorców. Skutki przerw w dostawach energii już wielokrotnie dawały się odczuć jak choćby historia 100 tys. mieszkańców Mazowsza pozbawionych prądu w ostatnie Święta Wielkanocne. Awarię wywołał gwałtowny powrót zimy. Na poprawę stanu rodzimej infrastruktury energetycznej liczyć nie można a przyszłość polskiego sektora energetycznego specjaliści opisują negatywnie. Według BBC szacowany deficyt mocy w przyszłym roku to 6 procent. Również meteorolodzy nie mają dla nas optymistycznych wieści. Rosyjscy naukowcy przewidują, że tegoroczna zima w Polsce może być najmroźniejszą w ciągu ostatnich stu lat. Istotnym faktem jest, że cztery ostatnie zimy charakteryzowały się temperaturą poniżej średniej wieloletniej. Można się więc spodziewać, że warunki atmosferyczne będą siać spustoszenie w sieciach energetycznych. Aby nie pozostawać na łasce lub niełasce zakładu energetycznego należy samodzielnie zapewnić bezpieczeństwo zasilania we własnym domu. Ratunkiem jest zastosowanie zasilaczy awaryjnych UPS. Urządzenia te w świadomości większości ludzi utożsamiane są głównie z ochroną komputerów stacjonarnych. Tymczasem możliwości ich zastosowań są o wiele większe – do komputerów, serwerów, centralek telefonicznych dołączyły routery, rolety, bramy czy nawet akwaria.

UPS Specline
UPS Specline

Najnowocześniejsze rozwiązania znajdziemy w ofercie rodzimej firmy – Ever. UPS-y serii Specline zostały zaprojektowane z myślą o urządzeniach wymagających długiego czasu podtrzymania pracy m.in kotłów centralnego ogrzewania, kominków z płaszczem wodnym, układów solarnych, rolet okiennych, bram wjazdowych garażowych, systemów alarmowych i monitoringu, central sterujących oraz innych urządzeń domowych. Zasilacz Specline jest przeznaczony również do ochrony układów solarnych. Jego zadaniem jest zapewnienie ciągłej pracy pomp obiegowych dzięki czemu nie dojdzie do przegrzania roztworu glikolu, utraty jego właściwości i w konsekwencji do wymiany co spowoduje wymierne koszty.

Atutem zasilaczy Specline jest możliwość wydłużenia podtrzymania pracy chronionych urządzeń poprzez podłączenie trzech modułów bateryjnych lub akumulatora samochodowego o pojemności od 150 Ah do 250 Ah w zależności od modelu.

Specline to produkt idealnie przystosowany do wymagań rodzimej sieci energetycznej. Główną zaletą zasilacza jest długi czas podtrzymania na pracy bateryjnej z sinusoidalnym przebiegiem generowanym na jego wyjściu. Należy podkreślić, że jednofazowe silniki elektryczne stosowane w pompach obiegowych instalacji CO nie tolerują napięcia o kształcie prostokątnym. Również same piece mogą niepoprawnie funkcjonować. Przy wyborze odpowiedniego modelu zasilacza awaryjnego warto sprawdzić czy istnieje możliwość bezpośredniego podłączenia akumulatora samochodowego bez dodatkowych przeróbek. Daje to możliwość bardzo długiego czasu podtrzymania. Takie rozwiązanie zapewnia Specline – przekonuje Sebastian Warzecha , Kierownik Działu Handlowego w firmie Ever.

źródło: Ever

KanAutor |2013-11-13T07:22:53+02:0013 listopada 2013 07:22|Kategorie: Gadżety, Inne, Newsy, Targi i konferencje|Tagi: , , |6 komentarzy

6 komentarzy

 1. Jadwiga 13 listopada 2013 w 08:39 - Odpowiedz

  Oj zima będzie naprawdę zimą stulecia bo Indianie już dziesięć lat chrust zbierają 😉

 2. BlasterM 13 listopada 2013 w 09:19 - Odpowiedz

  Firma Ever od dłuższego czasu opiera swój marketing na kreśleniu wizji energetycznej Apokalipsy. Jeśli skala problemu jest tak wielka, to może z punktu widzenia biznesowego korzystniejsze byłoby przestawienie się na budowę elektrowni? 😉

 3. Aaaaa 13 listopada 2013 w 12:26 - Odpowiedz

  Ciekawe ile zapłacili serwisowi za tę reklamę 😉 Pytanie retoryczne – tak, rzucone sobie w powietrze…;-)

  • Kan 13 listopada 2013 w 12:38 - Odpowiedz

   Jeżeli retorycznie, to mogę odpowiedzieć. Niestety ale nic. Jeżeli ktoś ma korzyść, to nasi Czytelnicy. firma zawsze współpracuje z Telix i sponsoruje nagrody dla Was w konkursach. Andrzej

 4. CIEKAWSKI 13 listopada 2013 w 14:04 - Odpowiedz

  „Zasilacz Specline jest przeznaczony również do ochrony układów solarnych. Jego zadaniem jest zapewnienie ciągłej pracy pomp obiegowych dzięki czemu nie dojdzie do przegrzania roztworu glikolu, utraty jego właściwości i w konsekwencji do wymiany co spowoduje wymierne koszty.” Mocno będzie mrozić glikol,który się przegrzeje wg. rosyjskich naukowców z Kamczatki….

 5. pisul 13 listopada 2013 w 17:24 - Odpowiedz

  Niech ekoterrorysci sie zdecyduja albo „globalne” ocieplenie albo zima stulecia. Przez wasza glupote Krakow zakazuje biednym ludziom palic w piecu tanim weglem a wsojej glupocie poszedl dalej i zakazal rowniez uzytkowania kominkow w salonie 🙂 Wigilia z zapachem i widokiem palacych sie polan zakazana w Krakowie. Brawo glupota

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.