Huawei, globalny dostawca rozwiązań z obszaru ICT, wzbogacił swoją ofertę o systemy zasilania UPS2000-G, UPS5000-E i UPS5000-A. Są to nowoczesne rozwiązania dostosowane do potrzeb zmieniających się sieci ICT oraz wymogów związanych z oszczędzaniem zasobów i ochroną środowiska w epoce big data. Prezentacja systemów odbyła się podczas tegorocznej konferencji Intelec Forum 2013 w Hamburgu.


Podnoszenie wydajności energetycznej jest aktualnie bardzo silnym trendem, a co więcej – kluczowym rozwiązaniem wielu problemów w najbliższej przyszłości. Inteligentne systemy monitoringu zasilania, które zaprezentował Huawei, wychodzą naprzeciw dynamicznie wzrastającemu zapotrzebowaniu na energię i wiążącymi się z tym kosztami. Pozwalają wydajnie zarządzać budynkami i pomieszczeniami, redukując współczynnik PUE (Power Usage Efficiency) dla całych sieci. Są to wysoce specjalistyczne, przyjazne środowisku, a przede wszystkim niezawodne i bardzo wydajne produkty, umożliwiające realne oszczędności.

Wysokowydajne rozwiązanie UPS2000G-10kVA jest doskonałą propozycją dla niewielkich systemów ICT stosowanych np. w samoobsługowej bankowości, na stacjach paliw i w różnorodnych systemach monitoringu. Wysoki poziom niezawodności oraz niewielkie rozmiary (2U*19U/ 3,5 cali*33,25 cali) zajmującego o 30% mniej przestrzeni w porównaniu z produktami innych dostawców urządzenia, to główne zalety UPS2000G-10kVA. Ponadto rozwiązanie charakteryzuje się wysoką wydajnością online – aż do 95% dla 15/20 kVA, 94,5% dla 10 kVA i 94% dla 6 kVA. Posiada także tryb ECO, który pozwala jeszcze efektywnej niwelować straty energii.

Kolejne rozwiązanie to seria UPS5000 – modułowe urządzenia, które pozwalają na płynną zmianę konfiguracji bez przerywania pracy urządzeń, np. podczas konserwacji. UPS5000-E i UPS5000-A składają się z modułów mocy, modułu monitoringu, modułu bypass oraz modułu kontroli energii. Są one bardzo proste w instalacji i utrzymaniu. Seria gwarantuje najwyższy poziom wydajności – wyższy aż o 96% w trybie pracy w terenie. Rozwiązaniami można w inteligentny sposób zarządzać, m.in. dzięki wyświetlaczowi LCD pokazującemu w czasie rzeczywistym status prowadzonych operacji, elastyczności konfiguracji baterii, zróżnicowanym interfejsom komunikacji, a także technologii inteligentnej kompensacji temperatury i stanu uśpienia baterii, co znacznie przedłuża jej żywotność.
Bardzo wysoki poziom konsumpcji energii sprawia, że przedsiębiorstwa z różnych branż generują coraz większe koszty, w miarę rosnącej integracji budynków i pomieszczeń. Zapewnienie niezawodności i ciągłości dostaw energii dla najważniejszych elementów infrastruktury przedsiębiorstwa staje się koniecznością. Rozwiązania UPS Huawei są już szeroko stosowane w małych i średnich centrach danych, centrach handlowych oraz systemach ochrony i bezpieczeństwa w dużych obiektach energetycznych na całym świecie.

źródło: huawei

Kan