Jesteś tutaj:-, Dla seniora, Sprzęt, Telefony, Testy i opinie-Test emporiaELEGANCE – telefonu dla seniorów (Audio)

Test emporiaELEGANCE – telefonu dla seniorów (Audio)

Dane podstawowe

Test emporiaELEGANCE
Test emporiaELEGANCE

Witam, chcę kupić moim dziadkom telefon, bo stary im się rozsypał, warunek aby był prosty w obsłudze a zarazem ciekawy stylistycznie, jaki mi telefon polecacie ? Bardzo często redakcja Telix.pl jest zasypywana takimi prośbami.

Współczesne telefony komórkowe mają to do siebie, że ich producenci starają się je wyposażyć w możliwie największą liczbę funkcji. A jeżeli już pojawi się rodzynek, który jest prosty w obsłudze to zazwyczaj od kalkulatora różni go tylko możliwość rozmów telefonicznych. Nadchodzi jednak nowa era – producenci w końcu dbają o naszych rodziców i dziadków. Telefon dla seniora przy minimum trudności obsługi zaczyna być także ciekawy stylistycznie. Pierwszym telefonem, o którym można było powiedzieć – łatwy w obsłudze a również ładny był testowany na Telix.pl model polskiej firmy myPhone 1070 chiaro. W czerwcu tego roku Emporia powiększyła ten rynek o stylowy model emporiaELEGANCE, który postaramy bliżej przedstawić naszym Czytelnikom.

EmporiaELEGANCE to idealny produkt dla ludzi cieszących się życiem – z jednej strony szykowny i stylowy, z drugiej wyjątkowo prosty w obsłudze. Telefon ten jest przeznaczony dla dojrzałych konsumentów o ukształtowanym guście, ceniących eleganckie i estetyczne przedmioty. Nowy model emporia odzwierciedla współczesne trendy wzornictwa. – Prosta w użyciu technika w eleganckiej oprawie to przedmiot pożądania ludzi w różnym wieku – mówi Grzegorz Możdżyński, Dyrektor Generalny Emporia Telecom. I trudno jest z nim się nie zgodzić wyjmując telefon z opakowania.

Funkcje i wyposażenie.

Test emporiaELEGANCE
Test emporiaELEGANCE

Rzadko w testach zwracam uwagę na to w jakim opakowaniu telefon dostarczany jest do redakcji. Tym razem jednak muszę podkreślić, że producent zapakował telefon w eleganckie pudełko prezentowe z magnetycznym zamkiem. Wystarczy tylko zawiązać wstążkę i będzie cieszyć oko każdej babci czy dziadka.

Z informacji producenta wynika, że emporiaELEGANCE jest dostępna w kolorach: białym, czarnym i brązowym. Redakcja do testów otrzymała telefon w czarnym kolorze wzbogacony o elementy z polerowanej stali. Specyficzna grupa docelowa ma ogromny wpływ na wygląd, cenę oraz na zastosowane w telefonie funkcje. Przyjrzyjmy się emporiaELEGANCE zatem z bliska.

Obsługa telefonu komórkowego dla seniorów nie różni się od „zwykłych komórek”. Dłuższe przytrzymanie przycisku z czerwoną słuchawką włącza/wyłącza telefon. Rozmowy odbiera się zieloną słuchawką, kończy czerwoną. Umieszczony na prawej ściance obudowy przycisk służy jako wyjście do menu (jako wyjście z menu używamy klawisz z czerwoną słuchawką).

Nawigacja w menu jest prosta, są tylko dwa przyciski: góra i dół. Wszystkie wybory potwierdzamy zieloną słuchawką, a anulujemy czerwoną. Gdy nie jesteśmy akurat w menu i wciśniemy nawigację w dół – znajdziemy się w książce telefonicznej, a przyciśnięcie zielonej słuchawki pokaże nam ostatnie połączenia. Menu Główne włączamy wciskając przycisk umieszczony z boku urządzenia. Składa się ono z zaledwie czterech działów: Wiadomości SMS, Książka Telefoniczna, Lista i Ustawienia.

Menu SMS pozwala na tworzenia i przeglądania otrzymanych wiadomości tekstowych oraz tworzenia szablonu lub SMS-a z numerem wykluczonym. Książka Telefoniczna pomieści do 100 numerów. W informacji o danym kontakcie znajdziemy wyłącznie nazwę i przypisany do niego numer telefonu. Top 5 to możliwość umieszczenia swych ulubionych lub najczęściej używanych numerów na początku książki telefonicznej. O połączeniu przychodzącym telefon sygnalizuje nam poprzez wibrację, polifoniczne dźwięki oraz migający na zielono klawisz OK. Rejestr połączeń w telefonie emporiaELEGANCE to standard i zawiera połączenia nieodebrane, wybrane numery oraz czas wykonanych rozmów. Z dodatkowych funkcji warto wspomnieć o pozycji ” Przypomnienia o urodzinach”, która jak łatwo się domyślić, pozwala na wpisanie daty, o której warto pamiętać. Ponadto w telefonie znajdziemy prosty Kalkulator i Budzik z funkcja „drzemki”.

W „Ustawieniach” można dostosować do naszych preferencji 5 poziomów głośności dzwonka, ustawić kontrast wyświetlacza, zmienić wielkość liter, czy wprowadzić nowy numer PIN. Z poziomu menu ustawień możemy również uruchomić Tekst Pomocy, który zostanie wyświetlony bez przyciśnięcia przycisku po zaprogramowanym czasie.

Telefon emporiaELEGANCE posiada wcześniej zaprogramowane dzwonki i profile do warunków otoczenia. Ogólnie można powiedzieć, że telefon bardzo dobrze sprawuje się przy uzyciu trybu głośnomówiącego. Telefon oferuje 5 trybów ustawień i nawet przy najniższym poziomie dźwięki są wyraźnie słyszalne z dużej odległości. Dobrym rozwiązaniem jest sposób włączenia trybu cichego. Wystarcza wcisnąć klawisz na lewej ściance i wybrać odpowiednią opcję.Autor |2010-05-27T17:23:05+02:0027 maja 2010 17:23|Kategorie: Artykuły, Dla seniora, Sprzęt, Telefony, Testy i opinie|Tagi: , , |4 komentarze

4 komentarze

 1. metheor 2 lutego 2014 w 21:15 - Odpowiedz

  Babci już 3 razy nową baterie kupowaliśmy. Poza tym ok.

 2. JAGODA 6 lipca 2015 w 14:32 - Odpowiedz

  Ten telefon to jakiś koszmar jeżeli chodzi o menu i w ogóle obsługę!
  Kupiłam ojcu, który wcześniej używał „zwykłego samsunga”, ale trudność
  sprawiały mu małe klawisze. I nie mógł się nauczyć jego obsługi.

  Więc został przekazany mamie (dotychczas nie korzystała z komórki)
  – też nic. Dostała „zwykłą” nokię i w ciągu 1,5 miesiąca zero problemów
  z obsługą!

  No więc przełozyłam kartę swoją kartę SIM do telefonu
  z zamiarem używania go przez tydzień.

  Nie wiem kto wymyslał to menu!
  Nie będę wymieniać wad, bo lista jest zbyt długa.

  Dla przykładu:

  Jeżeli nieodebrano połączenia pojawiał się ogromny migający
  wykrzyknik, który nie niknie mimo włączonej opcji wygaszabia ekranu.
  Może się wyświetlać bez końca.

  I nie ma innego sposobu, żeby go zlikwidować
  niż oddzwonić na to połaczenie. Przy czym nie sposób
  uzyskać w miarę prosty sposób informacji, kto dzwonił, jest ona
  głęboko ukrytaw menu.

  Więc trzeba oddzwaniać nie wiedząc do kogo się dzwoni!

  No.. Niezupełnie

  – można
  wejść poprzez kilka skomplikowanych operacji do listy połączeń
  i tam sprawdzić kto dzwonił i skasować w połączeniach nieodebranych
  to połączenie.

  Może się okazać i tak najczęściej jest, że wykrzyknik
  nie zniknie bo nieodebranych połączeń było kilka, nie wiadomo,
  które kasować bo wśród odebranych są również te na które
  już oddzwoniono.

  Radykalną metodą i jedyną sensowną metodą jest skasowanie
  wszyskich nieodebranych połączeń za każdym razem jak nie odbierze
  się jakiegoś połączenia.

  Więc większosć osób nie kasuje wykrzyknika
  pozbawiając się zawiadamiania o kolejnych nieodebranych połączeniach.

  I jest wyjaśnieniem faku, że prawie wszyskie uzywane telefony
  tego modelu jakie oglądałam miały wypalone piksele w kształcie
  tego ogromnego wykrzyknika, którego nie mozna skasować.

 3. jurny 6 lipca 2015 w 22:32 - Odpowiedz

  niemiec skomplikował 🙂
  emporie maja zawyżoną cenę.

 4. jurny 6 lipca 2015 w 22:37 - Odpowiedz

  [quote]parametry hammer infinity zapowiadaja sie calkiem obiecujaca, baa, bedzie to najmocniejszy smartphone od myphone [/quote]
  narazie to staje się on raczej legendą niż faktem…

  [quote]
  [quote]niezła cena, nie spodziewałem sie takiego modelu w biedronce [/quote]
  a ja przeciwnie, wiedzac ze Cube i Luna byly w biedronce w dobrych cenach to takze zakladalem ze infinity tam trafi, pytanie bylo kiedy i w jakiej cenie [/quote]
  no to w zasadzie każdy myphone był w biedronce po jakimś czasie od premiery albo premiera miałą miejsce w biedronkach. taki salon „wyprzedaży”

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.