Zenfone 2 to duży i dość ciężki kawałek smartfona. Mierzy 152,5 x 77,2 x 10,9 mm i waży 170 g. Duże rozmiary należy przypisać oczywiście ekranowi o przekątnej 5,5 cala, ale także sporym ramkom dookoła ekranu. W tej dziedzinie widać pewien postęp w stosunku do tańszych Zenfonów, ale Asus wciąż pozostaje w tyle względem swoich konkurentów, oferujących ultra-cienkie ramki i lepsze wykorzystanie przestrzeni.


Nad ekranem tradycyjnie znajduje się logo Asusa, głośnik do rozmów, czujnik światła i zbliżeniowy oraz aparat, cykający selfie w 5 megapikselach. W prawym, górnym rogu znalazło się również miejsce na diodę powiadomień.


Pod wyświetlaczem producent zdecydował się na umieszczenie tradycyjnych, dotykowych przycisków Androida. Niestety, nie są one podświetlane. U dołu obudowy znajduje się element dekoracyjny, który ładnie załamuje światło i stanowi jawne nawiązanie do stylistyki LG. Nie jedyne w tym modelu.


Plecki smartfona są ładnie zaoblone, dzięki czemu zupełnie nie odczuwa się tych 10,5 mm grubości. Asus chwali się nawet, że przy krawędziach grubość wynosi zaledwie 3,9 mm. Niestety, wbrew pozorom nie jest to szczotkowane aluminium, a jedynie plastik imitujący ten materiał. Ogólnie, tył urządzenia prezentuje się atrakcyjnie i elegancko, ale jednak gdy weźmiemy telefon do ręki, ten duży kawałek twardego plastiku trochę rozczarowuje.


Górna część plecków to takie połączenie designu HTC i LG. W obudowę wkomponowano kolejno 2-tonalną lampę LED, obiektyw aparatu oraz przycisk regulacji głośności. Do przycisku nie mam żadnych zastrzeżeń – jest wygodny i ma odpowiedni „klik”.


U dołu Asus umieścił otwory, które zdają się skrywać bardzo duży głośnik, ale nie dajcie się zwieść. Głośnik znajduje się tylko blisko lewej strony, a rozwiązanie to ma wymiar czysto estetyczny.


Na dolnej krawędzi ZenFone 2 skrywa port microUSB i dodatkowy mikrofon.


Na górnej krawędzi umieszczono element, którego nie znaleźliśmy w okolicy przycisku regulacji głośności – przycisk blokady. Sięgnięcie po niego na sam szczyt obudowy 5,5-calowego smartfona to nie lada wyzwanie, ale na szczęście do blokowania ekranu możemy wykorzystywać gesty na ekranie. Obok przycisku znajduje się port jack audio 3,5 mm.


Prawa krawędź urządzenia jest zupełnie pusta, natomiast lewa zawiera jedynie otwór pozwalający na zdjęcie tylnego panelu. Tak, obudowa Zenfona 2 jest rozbieralna, ale baterii i tak nie możemy wymienić. Uzyskujemy jedynie dostęp do slotów na 2 karty microSIM oraz na kartę pamięci.