Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Opinie ekspertów, Oprogramowanie, PC i Laptopy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-Sukces MacBooków z procesorami M1 pomoże Apple umocnić się na rynku laptopów

Sukces MacBooków z procesorami M1 pomoże Apple umocnić się na rynku laptopów

Wprowadzenie przez Apple własnych procesorów Apple Silicon M1 pozwoli amerykańskiej firmie zwiększyć sprzedaż laptopów i umocnić swoją pozycję na globalnym rynku komputerów przenośnych.

Firma analityczna TrendForce przewiduje, że w 2020 r. Apple sprzeda 15,5 mln laptopów, polepszając przy tym zeszłoroczny wynik o ponad 23%. Pojawienie się nowych modeli urządzeń MacBook opartych na  układach Apple Silicon M1 przyczyni się do wzrostu  sprzedaży MacBooków o ponad 10% w 2021 roku. Oczekuje się, że liczba sprzedanych laptopów osiągnie rekordowy poziom 17,1 miliona sztuk.

Eksperci zauważają, że  chociaż ceny detaliczne nowych 13,3-calowych MacBooków opartych na układach ARM Apple Silicon M1 i wcześniej wydanych notebooków Apple z procesorami Intel się nie różnią, to te nowsze mają znaczną przewagę nad starszymi, dzięki bardziej oszczędnemu zużyciu baterii i większej wydajności.

Ponadto, wykorzystanie własnych procesorów Apple w połączeniu o nowym systemem operacyjnym macOS Big Sur zapewni lepszą interakcję pomiędzy różnymi produktami w ekosystemie Apple. Zdaniem specjalistów, zwiększy to moc obliczeniową urządzeń i stworzy bardziej pozytywne wrażenia z korzystania z technologii Apple.

Do tej pory nowe procesory M1 mają tylko 13,3-calowe modele MacBook Air i MacBook Pro, ale od przyszłego roku oczekuje się, że procesory M1 zostaną wprowadzone w 14 i 16-calowych wersjach MacBook Pro w szybszych wersjach. Analitycy twierdzą, że nowe laptopy będą bardzo chętnie kupowane przez konsumentów.

W 2021 r. TrendForce przewiduje 1,9% wzrostu globalnych dostaw laptopów. Jeśli te szacunki i prognozy dotyczące laptopów MacBook okażą się prawidłowe, Apple znacznie wyprzedzi branżę pod względem tempa wzrostu. Sukces laptopów z procesorami M1 pomoże  Apple umocnić pozycję na rynku globalnym. Oczekuje się, że w 2021 r. udział Apple w rynku wyniesie 8,7% wobec 8% w 2020 r.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile