Jesteś tutaj:-, Newsy, Operatorzy, Sprzęt-iPhone 12 nie wcześniej niż w październiku

iPhone 12 nie wcześniej niż w październiku

Szef firmy Broadcom, która produkuje układy bezprzewodowe dla iPhone, powiedział na spotkaniu z inwestorami, że Apple wciąż nie zamówił nowej partii komponentów dla iPhone 12. Oznacza to, że firma nie będzie miała czasu na wyprodukowanie odpowiedniej liczby smartfonów do tradycyjnej wrześniowej prezentacji, a rozpoczęcie sprzedaży zostanie opóźnione.

Apple zwykle prezentuje nowe iPhone we wrześniu — to już 8 lat z rzędu, od czasu premiery iPhone 5. Z powodu koronawirusa cykl produkcyjny przesunął się jednak o co najmniej miesiąc, ponieważ loty między krajami zostały zamknięte, a fabryki w Chinach nie działały przez jakiś czas. Dlatego Apple nie miał czasu, żeby przygotować produkcję na czas.

Według Bloomberga, jeśli Apple będzie miał czas na ustanowienie linii produkcyjnej iPhone 12 do połowy lata, firma zdąży z prezentacją nowych smartfonów do końca września. Ale początek sprzedaży nadal będzie musiał zostać przełożony na październik – inaczej pojawi się deficyt.

Firma przygotowuje się do przedstawienia czterech smartfonów naraz – po raz pierwszy w historii. Zostaną one podzielone na zwykłe i”Pro” – najtańsze modele dostępne będą z wyświetlaczem 5,4 cala, dwa modele z wyświetlaczem 6,1 cala (jeden prostszy i „pro”) i ogromny smartfon z wyświetlaczem 6,7 cala.Autor |2020-06-08T08:55:44+01:008 czerwca 2020 08:55|Kategorie: Apple, Newsy, Operatorzy, Sprzęt|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.